Skocz do zawartości

[Kupię] iFi GO Bar


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś colibri? 

W ostatnim czasie strasznie mnie oczarował, miałem w tym samym czasie ifi na testach i wedle moich preferencji ciekawszy earmen. Na pewno fajna alternatywa, jest teraz na niego promocja. 

Pozwolę sobie zacytować Metsulah, gdzie w pełni się z nim zgadzam:

 

"Stosunkowo podobne są EarMen Colibri i iFi Go Bar. Oba to wyważone, naturalne, ale dość neutralne granie. To jedne z najbardziej szczegółowych przenośnych DAC/AMP-ów, ale są jednocześnie muzykalne. Pod kątem detaliczności odrobinę lepiej wypada Go Bar (na odpowiednim filtrze), ale Colibri gra nieco czyściej i ma ciemniejsze tło. EarMen gra nieco większym dźwiękiem. Go bar nieco twardszy dół. Oba mają dobrą scenę, ale pod kątem szerokości mam wrażenie, że M15 wypada nieco lepiej z większością moich słuchawek.

 

Do najlepszych przenośnych DAC/AMP-ów zaliczyłbym: EarMen Colibri, iFi Audio Go Bar, Questyle M15, Lotoo PAW S2, Cayin RU6, Shanling UA5 i Luxury & Precision W2 (W2-131?). Kolejność przypadkowa, bo wiele zależy od słuchawek z którymi mają być parowane oraz preferencji użytkownika.

 

Naturalne, ale świetne wyważone granie z dużą mocą na wyjściu: Colibri, Go Bar;

Bardziej techniczne, stosunkowo neutralne granie: M15, UA5, W2

Transparentne oraz świetne tonalnie granie: PAW S2, M15

Bardziej organiczne, analogowe brzmienie: RU6, PAW S2, Go bar (z odpowiednim filtrem)"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecnoselfrx napisał(a):

A próbowałeś colibri? 

W ostatnim czasie strasznie mnie oczarował, miałem w tym samym czasie ifi na testach i wedle moich preferencji ciekawszy earmen. Na pewno fajna alternatywa, jest teraz na niego promocja. 

Pozwolę sobie zacytować Metsulah, gdzie w pełni się z nim zgadzam:

 

"Stosunkowo podobne są EarMen Colibri i iFi Go Bar. Oba to wyważone, naturalne, ale dość neutralne granie. To jedne z najbardziej szczegółowych przenośnych DAC/AMP-ów, ale są jednocześnie muzykalne. Pod kątem detaliczności odrobinę lepiej wypada Go Bar (na odpowiednim filtrze), ale Colibri gra nieco czyściej i ma ciemniejsze tło. EarMen gra nieco większym dźwiękiem. Go bar nieco twardszy dół. Oba mają dobrą scenę, ale pod kątem szerokości mam wrażenie, że M15 wypada nieco lepiej z większością moich słuchawek.

 

Do najlepszych przenośnych DAC/AMP-ów zaliczyłbym: EarMen Colibri, iFi Audio Go Bar, Questyle M15, Lotoo PAW S2, Cayin RU6, Shanling UA5 i Luxury & Precision W2 (W2-131?). Kolejność przypadkowa, bo wiele zależy od słuchawek z którymi mają być parowane oraz preferencji użytkownika.

 

Naturalne, ale świetne wyważone granie z dużą mocą na wyjściu: Colibri, Go Bar;

Bardziej techniczne, stosunkowo neutralne granie: M15, UA5, W2

Transparentne oraz świetne tonalnie granie: PAW S2, M15

Bardziej organiczne, analogowe brzmienie: RU6, PAW S2, Go bar (z odpowiednim filtrem)"

Pamiętam ten opis. Kwestia gustu. Ja osobiście bardziej preferuje organiczne i analogowe klimaty, więc gdybym miał na "ślepo" wybierać, to zdecydowanie Go Bar. W każdym razie myślę, że to całościowo równorzędne sprzęty i najlepiej mieć możliwość porównania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artorias napisał(a):

każdym razie myślę, że to całościowo równorzędne sprzęty i najlepiej mieć możliwość porównania.

Ja oczywiście swoją odpowiedzią nie sugeruję który lepszy-gorszy a który dla mnie ciekawszy😉

Colibri pod tym względem warto rozważyć gdyż w tej chwili jest tańszy od ifi o 539 zł a to spora różnica nie mająca uzasadnienia w jakości dźwięku bo poziom bardzo wyrównany. 

PS 

W cenie ifi wolałbym topping g5 ale to już trochę większe gabaryty .

Swoją drogą potrafi zagrać już na niektórych słuchawkach nausznych jak stacjonarka (w aspekcie sceny,obrazowania czy dynamiki ) 

Samo brzmienie dość neutralne z pewną dozą jasności na górze. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 22:54, Tecnoselfrx napisał(a):

A próbowałeś colibri? 

W ostatnim czasie strasznie mnie oczarował, miałem w tym samym czasie ifi na testach i wedle moich preferencji ciekawszy earmen. Na pewno fajna alternatywa, jest teraz na niego promocja. 

Pozwolę sobie zacytować Metsulah, gdzie w pełni się z nim zgadzam:

 

"Stosunkowo podobne są EarMen Colibri i iFi Go Bar. Oba to wyważone, naturalne, ale dość neutralne granie. To jedne z najbardziej szczegółowych przenośnych DAC/AMP-ów, ale są jednocześnie muzykalne. Pod kątem detaliczności odrobinę lepiej wypada Go Bar (na odpowiednim filtrze), ale Colibri gra nieco czyściej i ma ciemniejsze tło. EarMen gra nieco większym dźwiękiem. Go bar nieco twardszy dół. Oba mają dobrą scenę, ale pod kątem szerokości mam wrażenie, że M15 wypada nieco lepiej z większością moich słuchawek.

 

Do najlepszych przenośnych DAC/AMP-ów zaliczyłbym: EarMen Colibri, iFi Audio Go Bar, Questyle M15, Lotoo PAW S2, Cayin RU6, Shanling UA5 i Luxury & Precision W2 (W2-131?). Kolejność przypadkowa, bo wiele zależy od słuchawek z którymi mają być parowane oraz preferencji użytkownika.

 

Naturalne, ale świetne wyważone granie z dużą mocą na wyjściu: Colibri, Go Bar;

Bardziej techniczne, stosunkowo neutralne granie: M15, UA5, W2

Transparentne oraz świetne tonalnie granie: PAW S2, M15

Bardziej organiczne, analogowe brzmienie: RU6, PAW S2, Go bar (z odpowiednim filtrem)"

 

Cześć, dzięki za sugestię. Nie próbowałem, mam Sparrowa i wspominam dobrze, chociaż tylko po balansie.

 

Sęk w tym, że mam już dwa techniczne, neutralne dongle - M15 i tańszy iBasso DC06, i chciałem właśnie coś bardziej idącego w stronę analogu. Stąd ukłon w stronę Go Bar. Niestety widzę, że o używki ciężko, bo i sam dongiel drogi to pewnie nie rozchodził się jak ciepłe bułeczki. Albo tak fajny, że nikt nie chce sprzedać ;)

 

Przyznam, że Colibri mnie jednak zaczął nieco kusić po tym co napisałeś, plusem jest też brak drainu baterii z telefonu. Do stacjonarnych odsłuchów w wyrku spoko opcja. Tylko no właśnie nie wiem czy potrzebuję takiego grania mając już M15.

 

Poczytam jeszcze o Toppingu, chociaż nie przepadam za takimi klockami.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dirian napisał(a):

Cześć, dzięki za sugestię. Nie próbowałem, mam Sparrowa i wspominam dobrze, chociaż tylko po balansie.

 

Sęk w tym, że mam już dwa techniczne, neutralne dongle - M15 i tańszy iBasso DC06, i chciałem właśnie coś bardziej idącego w stronę analogu. Stąd ukłon w stronę Go Bar. Niestety widzę, że o używki ciężko, bo i sam dongiel drogi to pewnie nie rozchodził się jak ciepłe bułeczki. Albo tak fajny, że nikt nie chce sprzedać ;)

 

Przyznam, że Colibri mnie jednak zaczął nieco kusić po tym co napisałeś, plusem jest też brak drainu baterii z telefonu. Do stacjonarnych odsłuchów w wyrku spoko opcja. Tylko no właśnie nie wiem czy potrzebuję takiego grania mając już M15.

 

Poczytam jeszcze o Toppingu, chociaż nie przepadam za takimi klockami.

Edytowane 21 minut temu przez Dirian

Faktycznie jeśli ma być analogowo g5 w tą sygnaturę raczej się nie wpisuje :

https://www.head-fi.org/showcase/topping-g5.26030/

(pomimo dość krótkiego odsłuchu mam podobne spostrzeżenia) 

Całkiem ciekawą opcją przy jego obecnej cenie jest również Tr-amp(879 zł) , oczywiście jeśli trzymać się już tych większych gabarytów. Nie do końca analogowo ale jak na sabre gr

a po łagodniejszej stronie i u mnie fajnie sprawował się z ostrzejszymi słuchawkami.

Możesz sprawdzić sobie również aune bu2(w tej chwili 1349 zł), jak dla mnie gładkie(czytaj delikatnie ocieplone) , neutralne brzmienie z dobrą sceną. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą organicznością to też nie chciałbym w drugą stronę przesadzić - nie szukam czegos totalnie organicznego i muzykalnego, kluchy. Raczej coś pomiędzy, ale żeby było bardziej w stronę grania organicznego niż w stronę suchej analizy.

 

Aune niestety odpada - musi być balans 4.4mm, ale dzięki za kolejną propozycję do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał(a):

Aune niestety odpada - musi być balans 4.4mm, ale dzięki za kolejną propozycję do rozważenia.

Jest przejściówka w zestawie na 4,4 mm. Żeński 4,4 na 2,5 męski. 

Screenshot_20221203_123803_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A okej, choć to dodatkowy upierdliwy kabelek. No ale w takim razie czytam co tam o nim piszą :)

 

Edit:

 

@Tecnoselfrx - a co powiesz o iFi Hip-Dac V2 jak już zostajemy w temacie cegłówek? Gryphona wspominam dobrze, może uderzyć w tym kierunku? 

 

Momentami trochę żałuję, że się Gryphona pozbyłem ale był dla mnie dość niewygodny przez stosunkowo dużą wagę i źle mi się tego w wyrku używało łącząc po kablu (BT odpada bo iPhone i słabe kodeki). Hip-Dac widzę waży połowę tego co Gryphone, wiec powinno być spoko.

 

Ciekawi mnie jak Hip Dac wypada na tle Go Bara. Muszę poszukać jakichś porównań. W sumie mając kilka dongli to może faktycznie lepiej pójść w coś z osobną baterią, co by bateria w telefonie tak po dupsku nie dostawała.

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dirian napisał(a):

a co powiesz o iFi Hip-Dac V2 jak już zostajemy w temacie cegłówek? Gryphona wspominam dobrze, może uderzyć w tym kierunku? 

Hip Dac v2 jest cieplejszy od Gryphona, ma węższą scenę (ogólnie słabszą). Generalnie oba sprzęty są bardzo muzykalne, tylko Gryphon jest bardziej liniowy, mniej podkolorowany, bardziej detaliczny, ma ogólnie lepsze technikalia. Go Bar to ponoć taki baby Gryphon. Słabszy ale o bardzo zbliżonej charakterystyce. Świetny balans pomiędzy organicznością, a technikaliami, a do tego mnóstwo mocy jak na takiego malucha. Ma też swoją regulację głośności, więc można operować na BitPerfect, co dla mnie akurat jest sporą zaletą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dirian napisał(a):

a co powiesz o iFi Hip-Dac V2 jak już zostajemy w temacie cegłówek? Gryphona wspominam dobrze, może uderzyć w tym kierunku? 

Generalnie zgadzam się z Artorias. 

Dodam tylko że na plus dla ifi na pewno jest jego duża uniwersalność, mianowicie funkcje xbass, xspace, filtry cyfrowe oraz regulacja samego wzmocnienia. Daje to możliwość dopasować się lepiej do danej sygnatury brzmienia czy czułości konkretnych słuchawek. (to tak względem wymienianego wcześniej przeze mnie colibri) 

12 godzin temu, Dirian napisał(a):

Hmm, no to poluję dalej na Go Bar, może jednak gdzieś się uda wyhaczyć używkę. Jak nie to zerknę mimo wszystko w kiernku Hip-Dac, drogi nie jest a może podpasuje :)

Znalazłem dosyć ciekawy artykuł. 😉

http://audiofilblog.blogspot.com/2022/06/utra-valok-ifi-xdsd-gryphon-es-earman.html?m=1

Screenshot_20221204_021145_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20221204_021110_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20221204_021052_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20221204_021033_com.android.chrome.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeśli nie czytałeś sporo pomiarów go bar :

http://archimago.blogspot.com/2022/08/review-ifi-go-bar-portable-dac.html?m=1

Go bar w porównaniu do gryphona równie entuzjastycznie oceniany :

Screenshot_20221204_025452_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20221204_025156_com.android.chrome.jpg

Tutaj fajne porównanie z m15. 

 

Screenshot_20221204_030656_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności