Skocz do zawartości
  • 0

sluchawki zamkniete do ~2000 zl


v4r1v

Pytanie

Czesc,

szukam  wokolusznych sluchawek zamknietych do ~2000 zl. 
Muzyki slucham glownie z Tidala poprzez DAC chord mojo 2. Nie lubie nadmiaru basu i zamulonych detali, sluchawki musza byc wygodne. Sprzetu chce uzywac do sluchania jazzu, muzyki klasycznej i ogladania filmow.
Do tej pory korzystalem z Bose QC 35 na bluetooth - bardzo wygodne glebokie muszle, mam wrazenie w gubia mase detali, nie porywaja mnie dzwiekiem.
Testowalem otwarte Sennheiser HD560s, graly fajnie natomiast w odsluchu przeszkadzaja mi dzwieki otoczenia.

 

Obecnie na podstawie recenzji rozwazam Beyerdynamic DT 770 250ohm i DT 700.

 

Czy mozecie mi cos polecic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A mają być nowe czy mogą być używane? Spojrzałbym na ATH WP900, jest para w komisie "prawienówek". Baaardzo detaliczne, do tego szeroka i rozbudowana jak na zamknięte scena i naprawdę można wyławiać z miksu dowolne instrumenty/partie. Bas jest lekko podkreślony, ale raczej z tych twardszych i puktowych, więc nie ma mowy o rozlewaniu się czy buczeniu, kontrabas i organy brtzmią świetnie. Mają trochę wycofaną niższą średnicę, na początku wydawała się wręcz bardzo wycofan, na  szczęście po paru dniach grania pasmo się wyrównało. Nadal nie jest to tłuste brzmienie ale nie boli juz na męskich wokalach, a Mojo powinien im tylko pomóc.

Są w miarę kompaktowe, ale jednocześnie całkowicie wokółuszne i ze względu na znikomą wagę niezwykle wygodne. O niewielu słuchawkach mogę powiedzieć że "znikają" na głowie" a o tych mogę.

Edytowane przez zdzichon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, zdzichon napisał(a):

A mają być nowe czy mogą być używane? Spojrzałbym na ATH WP900, jest para w komisie "prawienówek". Baaardzo detaliczne, do tego szeroka i rozbudowana jak na zamknięte scena i naprawdę można wyławiać z miksu dowolne instrumenty/partie. Bas jest lekko podkreślony, ale raczej z tych twardszych i puktowych, więc nie ma mowy o rozlewaniu się czy buczeniu, kontrabas i organy brtzmią świetnie. Mają trochę wycofaną niższą średnicę, na początku wydawała się wręcz bardzo wycofan, na  szczęście po paru dniach grania pasmo się wyrównało. Nadal nie jest to tłuste brzmienie ale boli juz na męskich wokalach ,a Mojo powinien im tylko pomóc.

Są w miarę kompaktowe, ale jednocześnie całkowicie wokółuszne i ze względu na znikomą wagę niezwykle wygodne. O niewielu słuchawkach mogę powiedzieć że "znikają" na głowie" a o tych mogę.

Dzieki za podpowiedz. Gdzie w komisie moge kupic te sluchawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, że kolega wspomina o izolacji. Ja fostexy sprzedałem głównie dlatego, że kompletnie się nie sprawdziły w biurze. One są właściwie półotwarte

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, FreeQ napisał(a):

Austrian Audio Hi-X60 spełniają warunki.

 

W sumie bym się zgodził, tylko może z wyjatkiem wygody. Dla mnie było słabo pod tym względem przez wąskie i sztywne pady oraz konstrukcję pałąka - rozłożenie ciężaru i docisku na małej powierzchni głowy. 

Ale mimo to myślę że autor mógłby spróbować, a nuż będzie ok. Z mojo powinny zagrać zjawiskowo.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chociaż posiadam już ATH A-1000Z, to ostatnio testowałem wyższy model, ATH-A2000Z, wyceniany w PL trochę ponad 2000zł. ... do negocjacji ze sprzedawcą.

To są słuchawki z serii Art Monitor, z relatywnie dużym driverem - membrana 53mm.

Dźwięk pierwsza klasa - jest to prawdziwy (sygnowany przez ATH) zakres Hi-Res Audio, pasmo przenoszenia 5 Hz–45,000 Hz, czułość aż 101dB/mW .

Słuchawki są naprawdę zamknięte - wręcz doskonale zamknięte, z tego powodu rodzina jest bardzo zadowolona ;) 

Pisząc "naprawdę zamknięte" mam na myśli, że leżą idealnie wokół ucha, a dzięki faktycznie nie wydobywają się na zewnątrz. 

Są także bardzo lekkie - waga niecałe 300g.) oraz posiadają genialny lekki pałąk ATH ze skrzydełkami, wskutek tego można używać je wiele godzin bez zmęczenia. 

Prawdziwe tytanowe kopułki, magnesy Perendur - dwa razy lepsza indukcja od magnesów neodymowych,  membrana  typu  DLC (diamond like carbon), opatentowana komora DADS (double air damping system), oryginalne Made in Japan, to wszystko powoduje, że chce się je używać. 

 

Nie wiem czy je faktycznie zakupię, ale posiadałem kilka dni w domu do odsłuchów i napiszę, że jest super. 

 

S.

 

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności