Skocz do zawartości

Soundbar czy kolumny pod tv


AudioLoona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sobie kupić nagłośnienie pokoju pod telewizor w cenie do 3 tysięcy zł, będzie używane wyłącznie do oglądania filmów.
 

Chyba najlepiej żeby to był soundbar samsunga, wtedy będą grały oba - i soundbar i TV, z pozostałymi sprzętami tylko to co podepniemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak duży ma pan pokój? Mi w niewielkim pomieszczeniu np gdy słucham na łóżku muzyki ipad pro 12.9 z powodzeniem zastąpił duże kolumny. Ja bym brał soundbara. Po co się bawić w kable, wzmacniacze, ustawianie kolumn 🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne soundbary do oglądania filmów nadają się fantastycznie, potrafią stworzyć emulowany (ale bardzo rzeczywisty) efekt dźwięku przestrzennego. Jak się dorzuci do tego suba, to moim zdaniem wcale nie musi to zagrać gorzej od kolumn. Nie chcę stawać po żadnej stronie, bo dobrego soundbara z subem słuchałem u kolegi i zrobił bardzo dobre wrażenie na mnie. Na pewno do filmów sprawdził się lepiej, niż moje ośmiocalowe monitory, które mam w salonie.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy o tym aby kolumny kolumny zagrały w kinie potrzebny jest również amplituner. 

Jeśli stricte do kina przydałoby się przynajmniej 5.1. 

Dochodzi kwestia okablowania, ustawienia itd... 

Porządne kolumny zagrają nieporównywalnie lepiej ale to już koszt sporo powyżej budżetu. 

Istnieją oczywiście jakieś półśrodki w postaci tanich aktywnych kolumienek, zestawów 2.1 ale tak jak i soundbar nie oddadzą efektu prawdziwego zestawu kina domowego. 

Oczywiście każdy ma inne oczekiwania i autora wątku może zadowolić dźwięk z sounbara. 

Do 3k raczej ciężko będzie o alternatywę, jeśli kolumny trzeba było by dobrze szukać używek chodź w dzisiejszych czasach ceny powariowały i może być ciężko, nie mówiąc jeszcze o amplitunerze, kablach.. 

Na przyzwoite kd nowe trzeba przeznaczyć niestety około minimum 5-6 k po dobrych rabatach. 

Co innego oczywiście jakby zainteresować się samym stereo plus ewentualnie subwoofer. 

W używkach do 3k coś ewentualnie można byłoby znaleźć. 

Swego czasu przed kilkoma laty zajmowałem się tym tematem, zakładałem systemy kd w prywatnych domach. Zdecydowanie największy sens i zarazem najlepsze efekty uzyskiwane były w pomieszczeniach do tego przygotowanych "akustycznie" z przygotowanym miejscem na kolumny, podciągniętym okablowaniem itd... 

Jak nie chcemy się w to wszystko bawić i mamy ograniczony budżet wystarczy soundbar bądź zestaw aktywnych kolumienek podstawkowych typu edifier z  subwoofetem. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.10.2022 o 21:07, AudioLoona napisał(a):

Chyba najlepiej żeby to był soundbar samsunga, wtedy będą grały oba - i soundbar i TV, z pozostałymi sprzętami tylko to co podepniemy 

Lepiej aby głośniki z TV nie grały razem z soundbarem będzie pogłos.

 

Soundbar Edifier S70DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności