Skocz do zawartości
  • 0

Pinnacle P1 vs Etymotic ER2XR


wojtas2014

Pytanie

Witam. Jak w tytule szukam osoby która miała doświadczenie z oboma słuchawkami albo przynajmniej ma jakąś wiedzę w tym temacie. Lewa kopułka w moich Pinnacle P1 ostatnio zamilkła i myślałem początkowo o kupieniu nowego zestawu ale może czas spróbować czegoś innego. Ogólnie strojenie Pinnacle P1 bardzo mi odpowiada może z malutkim niedosytem w strefie basu, szczególnie w niższych rejestrach. Czy Etymotic ER2XR będą bardziej szczegółowe a jednocześnie nie będą "nudne"? Może jakieś inne propozycje. Budżet to ok. 1000 PLN ale oczywiście nie musi być tak drogo. Fajnie by było gdyby słuchawki miały standardowe złącze MMCX bo już jakiś czas temu dokupiłem sobie do Pinnacle P1 bardzo fajne moduły BT Fiio UTWS3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niekoniecznie. Na dropie są dostępne dwie opcje w stosunku do Pinnacle P1. Mam wszystkie czy

1. Etymotic ER-3XR  za 95 $ plus 20$wysyłka 

2. Pinnacle PX   za 49$ plus 20 $ wysyłka 

EX-3XR Wcale nie bezbasowe i mimo opinie o niewygodzie głębokiej penetracji, są dobrymi słuchawkami. 

PX są rozwinięciem wg mnie P1. Mają lepszą scenę, lepszą holografię, a w cenie dropowej to kradzież w biały dzień. Ja wziąłem razem obie pary (PX i EX-3XR) więc tylko 20 $ wysyłka mnie wyszła i nie żałuję. Dobrą opcją z większą ilością dobrego basu są też Creative Aurvana Trio LS za 169 pln

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.09.2022 o 00:22, Jaro54 napisał:

Niekoniecznie. Na dropie są dostępne dwie opcje w stosunku do Pinnacle P1. Mam wszystkie czy

1. Etymotic ER-3XR  za 95 $ plus 20$wysyłka 

2. Pinnacle PX   za 49$ plus 20 $ wysyłka 

EX-3XR Wcale nie bezbasowe i mimo opinie o niewygodzie głębokiej penetracji, są dobrymi słuchawkami. 

PX są rozwinięciem wg mnie P1. Mają lepszą scenę, lepszą holografię, a w cenie dropowej to kradzież w biały dzień. Ja wziąłem razem obie pary (PX i EX-3XR) więc tylko 20 $ wysyłka mnie wyszła i nie żałuję. Dobrą opcją z większą ilością dobrego basu są też Creative Aurvana Trio LS za 169 pln

Dzięki za ciekawą informację. Nie wiedziałem nawet że są takie słuchawki. Rzeczywiście za tą cenę to super okazja. Ja rozważałem zakup jednej słuchawki, tej uszkodzonej bezpośrednio od Mee (70 USD) ale w tej sytuacji chyba lepiej kupić te PX. Pytanie tylko czy rzeczywiście te IEM'y są rozwinięciem P1 albo czy przynajmniej prezentują ten sam poziom jakości dźwięku co P1. Muszę to jeszcze przemyśleć bo właśnie czekam na dostawę ER2XR zakupionych na Amazonie w bardzo dobrej cenie z dodatkowymi tipsami. Jak będę z nich zadowolony to może narazie odpuszczę sobie Pinnacle. Choć cena tych PX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam obie pary i P1 i PX. Pisałem o porównaniu łeb w łeb.

A za cenę z drop.com to kradzież w biały dzień :)

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 27.09.2022 o 22:34, Jaro54 napisał:

Mam obie pary i P1 i PX. Pisałem o porównaniu łeb w łeb.

A za cenę z drop.com to kradzież w biały dzień :)

PX zamówione a w międzyczasie przyszły ER2XR. Nie mogę przestać ich słuchać aż uszy bolą:) Nawet jak będę zadowolony z PX ER2XR napewno zostają w mojej kolekcji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PX też powinny ci spasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, wojtas2014 napisał:

PX zamówione a w międzyczasie przyszły ER2XR. Nie mogę przestać ich słuchać aż uszy bolą:) Nawet jak będę zadowolony z PX ER2XR napewno zostają w mojej kolekcji. 

Żeś mi przypomniał o moich ER2SE. :D

 

Włożyłem do uszu na bi-fange które były założone i się przestraszyłem. Bo grały słabo bardzo. Na szczęście po zmianie tipsów na stockowe to dźwiek wrócił to szczytowwj kondycji. Nie wiem o co chodziło...

 

Chwila w EQ i zrobiłem je bardziej w stronę ER2XR. 

 

Trochę drastyczne przejście po DT1990 na harmanowym targecie. Beyery są bardziej efekciarskie. Ety są na pewno bardziej spójne brzmieniowo i to co na pewno dzieje się na plus to średnica i równiejsza góra. 

 

Po ER2SE niczego się nie spodziewałem, bo doki to nie mój świat, bo nie lubię nic do uszu wkładać. Ety kupiłem bardziej z ciekawości i by miec punkt orientacyjny. 

 

no nic. :)

 

Gratuluję zakupu! 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności