Skocz do zawartości

Co poprawić w moim systemie audio?


042GKA

Rekomendowane odpowiedzi

Moja osobista saga pt. Wymienić DT1770 na T5 v3 czy nie przeciągała się w czasie tak długo, że aż temat padł, a ja zająłem się innymi kwestiami. Jednak inne kwestie zostały skończone, a moje dylematy dotyczące systemu słuchawkowego powróciły. Jednak zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno wymiana słuchawek jest dobrym rozwiązaniem. 

 

Generalnie mój system wygląda obecnie w ten sposób i tak słucham na nim muzyki :

Słuchawki - DT1770, skórzane pady, oryginalny kabel prosty 3m

DAC - Ifi Zen DAC V2 firmware v7.4c, włączony TrueBass, wyłączony PowerMatch

Kabel USB Lindy Chromo USB 3.1

A problem z zestawem jest taki, że technicznie... Podoba mi się tu wszystko. Podoba mi się ich tonalność, podoba mi się ich bas, wokale, tony wysokie. Podoba mi się szczegółowość systemu, jego sceniczność. Podoba mi się jego bezpośredniość, podoba mi się jego muzykalność ale i jednocześnie analityczność. Jest mi naprawdę ciężko cokolwiek mu zarzucić, jest to mój pierwszy tak drogi i jakościowy system słuchawkowy i tak szczerze nie jestem w stanie nawet dostrzec jego wad. 

 

Aczkolwiek przez to, jak bardzo mnie ten zestaw powala swoim brzmieniem, jestem głodny dalszego progresu. Chciałbym pójść o krok dalej, udoskonalić swój system aby brzmiał lepiej (ważne, nie inaczej, tylko po prostu lepiej, jeszcze bardziej jakościowo). Po zebraniu wszystkich pomysłów doszedłem do wniosku, że mogę zrobić następujące rzeczy

1. Wymienić słuchawki (np na Beyerdynamic T5 v3 o których wspomniałem) 

2. Wymienić DACa na coś lepszego, Aune S6 Pro przykładowo, albo coś jeszcze innego, wybór szeroki

3. Zamiast wymieniać DACa to po prostu dorzucić do mojego obecnego DACa Zen CANa

4. Wymienić kompletnie okablowanie oraz ewentualnie pady (warto w ogóle wymieniać w DT1770 pady na jakiekolwiek inne czy zostać przy oryginałach?) 

 

Mogę wybrać tylko jedną z tych opcji, niestety nie stać mnie, aby zrobić kilka z podanych upgrade na raz. W którą stronę uważacie, że najlepiej byłoby pójść? Co na chwilę obecną mi się najbardziej opłaca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 042GKA napisał:

W którą stronę uważacie, że najlepiej byłoby pójść? Co na chwilę obecną mi się najbardziej opłaca? 


Najbardziej opłacalne będzie danie sobie spokoju z nerwowymi zakupami i cieszenie się zestawem, który aktualnie posiadasz (i przede wszystkim muzyką) ;) Wierz mi, przerabiałem to już nie raz :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas i możliwość, to bym na Twoim miejscu wybrał się do jakiegoś salonu (mp3store np.) i posłuchał różnych sprzętów żeby nabrać trochę rozeznania, wtedy łatwiej byłoby ustalić jakiś kierunek, o ile w ogóle jest sens coś zmieniać. A najbardziej przychylam się do opinii @MrSheep ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte na chwilę obecną nie wchodzą w grę, bo niestety ale jak słucham muzyki na słuchawkach otwartych albo oglądam jakiś film to domownicy jak przechodzą obok pokoju słyszą wszystko razem ze mną. Poza tym, na słuchawkach gram też w gry, a do kabla mam spiętego zalman zm mic1. Także nie ma opcji, muszą być zamknięte. 

 

Do salonu Mp3store najbliższego mam jakieś 200km, także prędko się nie wybiorę. Ale wcześniej mialem już parę różnych słuchawek, chociażby np AKG K240, Cloudy II czy DT990. Cloudy II grały ok, miały fajną charakterystykę, ale niestety miały dla mnie zbyt sybilującą górę, metalicznie grającą i mimo że głośną to mało szczegółową. AKG K240 miałem bardzo długo i mi się podobały, ale znowu one były dla mnie za ciemne, wysokie tony były szczegółowe i dobrze wyizolowane, ale były jakieś takie mało wysokie. No i brakowało subbasu. Najlepsze z nich były moim zdaniem DT990, one grały dla mnie najprzyjemniej i najbardziej jakościowo, chociaż niestety ale ten sam problem co z AKG K240 - brak subbasu. I choć ich podbita i mocna góra mi nie przeszkadzała, słuchało mi się i tak jej przyjemnie, to jednak ta z 1770 podoba mi się bardziej. Jest mniej męcząca. 

 

Ale mimo wszystko DT1770 są dla mnie osobiście lepsze od wyżej wymienionych słuchawek pod każdym jednym względem, z wyjątkiem może rozmiaru sceny w porównaniu z DT990. Są najbliżej mojego wzoru perfekcji dźwięku. Tony wysokie są w punkt, midbas nie jest przesadnie podbity i rozlazły jak np w cloudach, jest go tyle ile trzeba, subbas występuje i jest wyjątkowo dobrze kontrolowany, a wokale bliskie i szczegółowe, tak jak lubię. 

 

Także szczerze wywracanie systemu raczej nie jest tym, co bym chciał osiągnąć. Bardziej zamiast do zmiany charakterystyki czy tonalności grania bardziej dążyłbym do poprawy "jakości" dźwięku, jego szczegółowości i klarowności, jednocześnie starając się nie zmieniać jego charakterystyki i sposobu grania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności