Skocz do zawartości

Ondy VX858


Sylwik

Rekomendowane odpowiedzi

Vtecovi przybędzie konkurencja rebranding Ondy VX858 http://www.houseofdap.com/index.php?act=vi...mp;productId=73

 

Firma Laberg wypuszcza odtwarzacz Laberg Smart http://www.laberg.pl/index.php?option=com_...=3&Itemid=9

 

Trochę większy wyświetlacz 2,8'' i karty MiniSD. Poza tym chyba podobnie, też dual core, tylko trochę inne rozwiązanie Rockchip 2608A i WOLFSON WM8750.

 

 

Sylwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że duży wyświetlacz oraz iPhonowy deisgn i menu, to nie znaczy, że w ogóle będzie to jakieś zagrożenie. Jako, że to jest o Rochips oparte to prędzej dla Pentaramu czy MPMana będzie konkurencja.. bo VTec PRO to na celu ma najlepszą jakość dźwięku, a nie średnią ;)

 

 

Sylwik > jeśli sądzisz, że takie (darmowe) reklamy jak na odigo przejdą Ci tutaj na forum, to się grubo mylisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Laberga nic o sobie nie piszą, hmm. czy to przypadkiem nie firma krzak?

http://www.laberg.pl/index.php?option=com_...=2&Itemid=8

Firma Laberg jest dystrybutorem odtwarzacza MP3 Meizu by Dane-Elec.

Jeśli to prawda, to (jak wspominałem) robi się coraz ciekawiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że duży wyświetlacz oraz iPhonowy deisgn i menu, to nie znaczy, że w ogóle będzie to jakieś zagrożenie. Jako, że to jest o Rochips oparte to prędzej dla Pentaramu czy MPMana będzie konkurencja.. bo VTec PRO to na celu ma najlepszą jakość dźwięku, a nie średnią ;)

 

A dlaczego twierdzisz, że Rockchips jest gorszy?

 

Sylwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym ciekawego że są jednym z 3 importrów? Temat o importerach Meizu a tym, jak Meizu samo sobie niszczy rynek jest w dziale Meizu - zapraszam do lektury ;)

 

 

A jak na poważna firmę przystało "Laberg" zastrzegł dane w "WhoIs", nie podał żadnych danych na stronie a swój firmowy serwis oparł o gotowca - zapowiada się niewiarygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwik > jeśli sądzisz, że takie (darmowe) reklamy jak na odigo przejdą Ci tutaj na forum, to się grubo mylisz :)
W którym miejscu jest to reklama? Rozumiem, że wrzucenie zajawki o nowym produkcie to reklama? Ludziska mają prawo wiedzieć co się na rynku dzieje.

 

A co w tym ciekawego że są jednym z 3 importrów? Temat o importerach Meizu a tym, jak Meizu samo sobie niszczy rynek jest w dziale Meizu - zapraszam do lektury ;)A jak na poważna firmę przystało "Laberg" zastrzegł dane w "WhoIs", nie podał żadnych danych na stronie a swój firmowy serwis oparł o gotowca - zapowiada się niewiarygodnie ;)
Czasami warto poczytać "Strona w trakcie przebudowy". Widzę, że zaczęło się śledztwo, któż to śmiał wkroczyć na podzielony rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwik po pierwsze to grzeczniej :) (to aporpo "Ludziska mają prawo wiedzieć co się na rynku dzieje") bo jesteś w gościach.

 

Po drugie dlaczego Rockship jest gorszy? Bo wiem jak brzmi MPMan czy kilka innych produktów opartych o ten SoC. I zaryzykuje stwierdzenie, że ALI montowane w MPIO brzmi lepiej.

 

 

Nie śledztwo. I rynek Meizu doprawy jest tu już od dawna opracowywany. Tylko, że jak ktoś się poważnie włącza do gry, to nie krywa danych bo pachnie to lekko "handlarzykiem z allegro". Ale nie twierdze, że tak też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwik po pierwsze to grzeczniej :) (to aporpo "Ludziska mają prawo wiedzieć co się na rynku dzieje") bo jesteś w gościach.

 

Po drugie dlaczego Rockship jest gorszy? Bo wiem jak brzmi MPMan czy kilka innych produktów opartych o ten SoC. I zaryzykuje stwierdzenie, że ALI montowane w MPIO brzmi lepiej.

 

Jestem w gościach, ale to chyba nie było niegrzeczne? Jeżeli tak, to nie było to zamierzone. Natomiast ja nie czuję się jak w gościach. Fala krytyki, bez znajomości produktu to kiepska gościna.

 

Moim celem było pokazanie, że na Polskim rynku robi się ciekawie. Może pod złym adresem jestem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem było pokazanie, że na Polskim rynku robi się ciekawie. Może pod złym adresem jestem?
Wątpliwości wzbudziło to, że twój pierwszy post na tym forum wiązał sie z pokazaniem produktu nieznanej (jeszcze :)) firmy.

Tak poza tym to witam na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sywlik uprzedzam Twoją porywczość (w zostawianiu ofert handlowych :)), żeby zaraz nie miał tu posta jak na odigo. Nic poza tym.

 

Krytyka pod adresem produktu nie znając go. Hmmm...? W którym miejscu go skrytykowałem? Póki co jedyne co zrobiłem to opisałem co wiem / myślę.

 

I poza tym pamiętaj, że jest to formu MP3store - i to też poniekąd my (ja?) decyduje o tym czy firma się tu reklamuje. Jak widzisz do tej nie było problemu - z czegoś to pewnie wynika. Od co.. tyle odemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości wzbudziło to, że twój pierwszy post na tym forum wiązał sie z pokazaniem produktu nieznanej (jeszcze :)) firmy.

Tak poza tym to witam na forum :D

 

Ja również witam. I dzięki za pierwsze ciepłe słowa.

 

 

 

Po drugie dlaczego Rockship jest gorszy? Bo wiem jak brzmi MPMan czy kilka innych produktów opartych o ten SoC. I zaryzykuje stwierdzenie, że ALI montowane w MPIO brzmi lepiej.

 

 

Rozumiem własne odczucia to jedno, a może ktoś się natknął na jakiś test porównawczy Rockchip vs Telechips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj test porównawczy Teclast t29 (telechips + wm8750S) vs. c260 (rockchip). Zresztą niedawno w CDA był właśnie taki test (vtec mp640 vs. pentagram r touch). Nie w samym tekście, tylko w plusach i minusach obu playerów zawarta uwaga, że r touch ma bodaj średnią jakość dźwięku (nie pamiętam dokładnie).

 

Pozatym trudno porównywać chipy (pod względem dźwięku). Wszystko zależy również od użytego codeca, softu i wielu innych rzeczy.

 

EDIT: Hmm... Porównanie to to wielkie nie jest, lecz jednak:

http://www.teclasters.com/showthread.php?t=280

wg tego, c280 (rockchip + wm8750S) wcale dźwiękowo nie ustępuje t29 (telechips + wm8750S). Jednak przewagą (i to pewnie nie jedyną) telechipsa pozostanie fakt obsługi ogg/flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym trudno porównywać chipy (pod względem dźwięku). Wszystko zależy również od użytego codeca, softu i wielu innych rzeczy.

 

Czyli tak naprawdę, aby wyciągnąć wnioski należałoby porównać dwa konkretne odtwarzacze. To samo pomyślałem tak "na chłopski rozum".

Poszperam w google może jest gdzieś porównanie nowego Teclasta vs Onda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spójrzmy na to inaczej. W dwóch kolejnych testach MP640 (T29) pokonał Touche R (C260)... coś w tym jednak byś musi ;) A testowali to różni od osób raczej średnio zwracających uwagę na dźwięk (CD-Action) po tych co głównie na to patrzyli (PCWK).

 

Do tego dochodzi jeszcze dopracowanie samego firmweru (dlaczego Pentagram Video ma opinie taką jaką ma? :)). Bezawaryjność tu mamy znowu P. Video czy Creativey MuVO). Dalszą sprawą jest gwarancja i tempo jej realizacji. Nakłądy finansowe jakie importer planuje wydać na promocje. A przed tym wszystkim jest jeszcze cena :)

 

Tak czy siak "Polskich marek" mam dużo. Póki co w testach i w nakładach wyróżnia się jedna. Będzie więcej - fajnie 38 mln mieszkańców skorzysta. Ale ogłaszanie na początku "że komuś przybędzie konkurencja" to raczej jest działanie na wyrost. I nawet ja tego nie robiłem wprowadzając Cowona czy MPIO czy mobiBLU ... a była to silna konkurencja dla iriver'a. Nic poza tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tak wiem, że było już na ten temat dużo na forum. Teraz jednak głos zabrała prasa... albo "prasa". Tak czy inaczej dzisiaj w Empiku widziałem Komputer świat Expert. Jest w nim artykuł o podróbkach znanych produktów. Wymieniony był aparat, klawiatura, coś tam jeszcze i iPod Touch. Jako podróbkę tego ostatniego przyrównano odtwarzacz Laberg Smart. W zestawieniu poruszone zostały sprawy jakości wykonania, brzmienia, funkcji i dodatków. Całość zakończyła się wygraną iPoda.

 

Po co o tym wszystkim piszę? Bo sporo się na ten temat tu pisało, ale póki co nikt nie zabierał głosu w tej sprawie z mediów. Fakt, że KŚ Expert to chyba experta cały czas szuka, to cały artykuł jest dość pomysłowy... przynajmniej według mnie. Przykro mi, nie mam skanu, bo nie kopiłem tej gazetki, dlatego szczegółów nie jestem w stanie przytoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności