Skocz do zawartości

Cx300, Ep630, K324p


barney_81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko po co komu 10 par słuchawek średniej klasy? Do czego to ma służyć? Czy nie lepiej by było za te pieniądze kupić do różnych potrzeb np taki zestaw?:

-Sennheiser mx500

-Sennheiser px100

-Sennheiser HD595

-jakieś dobre dokanałówki

 

Taki zestaw załatwia chyba niemal wszystkie możliwe potrzeby jakie można zaspokoić w takich granicach cenowych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde nie wiem ile razy jeszcze tobie trzeba tlumaczyc , ze ja tych sluchawek nie kupilem wszystkich na raz, poprostu kupowalem je co jakis czas a ze nie spelnialy moich oczekiwac to kupowalem nastepne a te ktore juz byly poprostu odkladalem na polke, wlasnie kilka minut temu jeden z forumowicziow widzial te sluchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej się nierozumiemy. Ja rozumiem, że kupowałeś je w odstępach ok. 1 miesięcznych i teraz już wiem, że rzeczywiście masz je wszystkie. Ale teraz pomyśl chwilę - wydałeś tak naprawdę kupę pieniędzy w bardzo krótkich odstępach czasu i ciągle nie byłeś zadowolony z tego co miałeś. Czy nie lepiej było zainwestować od razu np. 600 zł (a zakładam, że Twoja kolekcja warta jest nieco więcej) w dobre słuchawki?

 

Dlaczego nie kupiłeś sobie 1-2 par słuchawek które spełniałyby Twoje oczekiwania? Trudno powiedzieć, że nie było Cię stać, bo jak ktoś ma pieniądze, żeby co miesiąc wydawać 100-150 zł na słuchawki, to jakby poczekał 3-4 miesiące to kupiłby od razu takie, o których spora część ludzi na tym forum jedynie marzy. Mniej babrania, lepszy efekt końcowy. Tylko o to mi chodzi :).

 

Ponieważ lubię porównania, to znów jednego użyję - to tak, jakbyś co pół roku kupował sobie - najpierw opla astrę, potem peugota 206, potem jakiegoś Citroena w tej cenie, potem tańszego forda, Skode, Fiata, Nissana i coś jeszcze i mówił, że właściwie z żadnego nie jesteś zadowolony i musisz kupić następny model. Czy nie sensowniej jest od razu kupić jakiegoś Mercedesa, czy coś ogólnie z wyższej półki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ja chyba naleze do ludzi slyszacych inaczej, mialem wiele roznych par sluchawek miedzy innymi byly to shure etymotic jbl, ultimate ears , ale kazde z tych sluchawek nie spelnialo moich oczekiwan, i niestety firma wydaje sie dobra ale pomimo to ciagle to nie bylo to czego szukalem , tak jak napisalem wiekszosc z tego oddalem miom siostrzencom czesc ma moj syn a ja ciagle szukam , a sprzedawanie tego na aukcjach internetowych to nie dla mnie , nie mam czasu na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, fajnie. tylko nadal nie wiem o co tak naprawdę chodzi z różnicą między tymi słuchawkami. w sumie jestem skłonny uwierzyć vigo, że nie słychać różnicy, lecz z drugiej strony coś mi nie pasuje, jakim cudem jest taka różnica w cenie i dlaczego akg weszło w taki interes i serwuje odgrzewane "kotlety".

 

majkel, zamierzam wydać na słuchawki do 200zeta z przesylką i zastanawiam się nad cx300, K324P lub EX71. potrzebuję tego do zena v plus (standardowe słuchawki od razu wylądowały w pudle) na razie używam starych pchełek panasonica z basowymi wypustkami. słuchawki będą służyć do słuchania ciężkiej muzy i zależy mi na szczegółowości brzmienia i dobrym wyważeniu dźwięku. raczej chciałbym coś dostępnego w polsce bo ściąganie z zagranicy to jednek większe ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacić? - poszukać znajomego z kartą kredytową, lub kartą visa banku inteligo [bądz założyć sobie konto, bo ich karta bodajże działa w sys. pay-pal]

Ile czekać? - do mnie ostatnio przyszjechały po 6 dniach od zakupu.

Cło? - Jakie cło :D do mnie przyjechała paczka ze słuchawkami za parę set $$$ i nic :]

Ile to wychodzi? - w zależności od kursu dolara hamerykańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacić? - poszukać znajomego z kartą kredytową, lub kartą visa banku inteligo [bądz założyć sobie konto]

Ile czekać? - do mnie ostatnio przyszjechały po 6 dniach od zakupu.

Cło? - Jakie cło :D do mnie przyjechała paczka ze słuchawkami za parś set $$$ i nic :]

Ile to wychodzi? - w zależności od kursu dolara hamerykańskiego.

no mam karte visa i konto w inteligo, to jak zapłacić za nie np tą kartą?? i czy są warte tych starań??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie dźwięku tych słuchawek...

miałem dokładne taki sam dylemat (te same modele)

EP630 odpadły w przedbiegach(wiadomo to amatorskie słuchaweczki ), cx300- wiele ,oj wiele na roznych forach angielskich, niemieckich itd. sie naczytalem i niby sa calkiem ok ale... zawsze to ale. W tym momencie napatoczył mi się nowiutki produkt AKG czyli k324P od razu wyszukałem porownania cx300 i k324p - padło na AKG!

Już kiedy pisałem tu o nich, osobicie jestem nimi zachwycony, dźwięk mają krystalicznie czysty (ale to naprawdę słyszę dopiero teraz po zakupie T60 4Gb, wczesniej mialem Muvo TX se), po raz kolejny z CZYSTYM SUMIENIEM napiszę, że

Koss Porta Pro przy Akg k324p to słuchawki o klasę niżej :P ale do AKG trzeba słuchać mp3 conajmniej 256kbps

bo poniżej to brzmi jak nieporozumienie - wychwycą wszystko! <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie dźwięku tych słuchawek...

miałem dokładne taki sam dylemat (te same modele)

EP630 odpadły w przedbiegach(wiadomo to amatorskie słuchaweczki ), cx300- wiele ,oj wiele na roznych forach angielskich, niemieckich itd. sie naczytalem i niby sa calkiem ok ale... zawsze to ale. W tym momencie napatoczył mi się nowiutki produkt AKG czyli k324P od razu wyszukałem porownania cx300 i k324p - padło na AKG!

Już kiedy pisałem tu o nich, osobicie jestem nimi zachwycony, dźwięk mają krystalicznie czysty (ale to naprawdę słyszę dopiero teraz po zakupie T60 4Gb, wczesniej mialem Muvo TX se), po raz kolejny z CZYSTYM SUMIENIEM napiszę, że

Koss Porta Pro przy Akg k324p to słuchawki o klasę niżej :P ale do AKG trzeba słuchać mp3 conajmniej 256kbps

bo poniżej to brzmi jak nieporozumienie - wychwycą wszystko! <_<

czyli wychodzi na to że dla tych słuchawek tylko obudowa i firma która je składa są wspólne. a co tak na prawdę siedzi w środku jest tajemnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, fajnie. tylko nadal nie wiem o co tak naprawdę chodzi z różnicą między tymi słuchawkami. w sumie jestem skłonny uwierzyć vigo, że nie słychać różnicy, lecz z drugiej strony coś mi nie pasuje, jakim cudem jest taka różnica w cenie i dlaczego akg weszło w taki interes i serwuje odgrzewane "kotlety".

 

majkel, zamierzam wydać na słuchawki do 200zeta z przesylką i zastanawiam się nad cx300, K324P lub EX71. potrzebuję tego do zena v plus (standardowe słuchawki od razu wylądowały w pudle) na razie używam starych pchełek panasonica z basowymi wypustkami. słuchawki będą służyć do słuchania ciężkiej muzy i zależy mi na szczegółowości brzmienia i dobrym wyważeniu dźwięku. raczej chciałbym coś dostępnego w polsce bo ściąganie z zagranicy to jednek większe ryzyko.

Ja też chciałbym wiedzieć, jakie są realne różnice między tymi słuchawkami i jak się one wszystkie mają do X3.

 

Nie tak dawno miałem podobny problem. Nie mając żadnego bezpośredniego porównania musiałem kupować w ciemno. Jako że o X3 było jeszcze cicho, więc wybierałem między Aurvanami, CX300, K324P i EX71. Sony produkuje IMHO dobre playery, ale ze słuchawkami bywa różnie. Aurvany - zbyt dużo wątpliwości, czy brzmienie mi podejdzie, Sennheiser robi raczej zbyt jasne (dźwiękowo) słuchawki jak na mój gust (opinię opieram co prawda na niewielu modelach tej firmy: MX400, HD202, HD215, PX100).

 

Zdecydowałem się na AKG, bo lubię charakterystykę dźwięku, jaką mają słuchawki tej firmy. I mogę powiedzieć jedno - dopóki nie zrobię porównania z konkurencyjnymi modelami, nie będę żałował ani jednej wydanej złotówki! Bas jest. Jak to w AKG: ciepły, konturowy, tyle ile trzeba i jaki trzeba - nie jest to oczywiście co w K81DJ, ale po K26P nie brakowało mi niskich tonów! Średnica - tu jest w porządku, o wiele lepiej niż w K26P. Wysokie tony są troszkę zbyt ostre po przesiadce z K81DJ, ale po chwili można się przyzwyczaić. Do czego jeszcze mogę się przyczepić? Perkusja czasem, bardzo rzadko ale jednak, brzmi jakoś tak... pudełkowo, nie wiem jak to nazwać. Poza tym dość mocno szumią. Muzyki słucham na nich cicho, więc szum jest wyraźnie słyszalny w cichszych partiach utworów.

 

edit:

Widzę, że domzz napisał podobnego posta wyżej (w momencie, w którym pisałem swojego, jego jeszcze nie widziałem - pisałem długo, bo musiałem odejść od kompa). Mam nadzieję, że to Cię przekona i dokonasz dobrego wyboru, z którego będziesz zadowolny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że dla tych słuchawek tylko obudowa i firma która je składa są wspólne. a co tak na prawdę siedzi w środku jest tajemnicą

 

raczej odwrotnie. japońska firma (nie pamietam nazwy :( czytałem o tym na head-fi) , która produkuje wnętrznosci do tych modeli i modyfikuje je w zależnosci od wymagań i zaleceń producenta słuchawek , a sama obudowa i silikonowe wkładki to już inna historia. Porównaj sobie parametry przenoszenia cx300 i akg k324p, niby ten sam producent ale... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej odwrotnie. japońska firma (nie pamietam nazwy :( czytałem o tym na head-fi) , która produkuje wnętrznosci do tych modeli i modyfikuje je w zależnosci od wymagań i zaleceń producenta słuchawek , a sama obudowa i silikonowe wkładki to już inna historia. Porównaj sobie parametry przenoszenia cx300 i akg k324p, niby ten sam producent ale... B)

czyli modyfikują jednak kichy, a sądząc po różnicy w cenie to modyfikacje te są znaczące. co do akg to chyba by nie puścili nowości która jest tylko lekko zmodyfikowaną wersją dla creativa i tożsama z cx300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barney, jesli chodzi o ceny w/w modeli to musze przyznac ze jestem nimi troche zaskoczony bo w media market cx 300 kosztuja 69.99€ , akg k324p kosztuja 49.99€ natomiast ep 630 kosztuja 29.99€ a co ciekawe w jednym ze sklepow internetowych ( jest to moj ulubiony sklep) te same cx300 mozesz dostac za 32€ , i tak jak pisalem na poczatku ciagle nie jestem w stanie dosluchac sie znaczacych roznic w dzwieku, zaznaczam ze wiekszosc tego co mam na mp3 slucham w 192kb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barney, jesli chodzi o ceny w/w modeli to musze przyznac ze jestem nimi troche zaskoczony bo w media market cx 300 kosztuja 69.99€ , akg k324p kosztuja 49.99€ natomiast ep 630 kosztuja 29.99€ a co ciekawe w jednym ze sklepow internetowych ( jest to moj ulubiony sklep) te same cx300 mozesz dostac za 32€ , i tak jak pisalem na poczatku ciagle nie jestem w stanie dosluchac sie znaczacych roznic w dzwieku, zaznaczam ze wiekszosc tego co mam na mp3 slucham w 192kb/s

 

masz babo placek :/

właśnie różnice w cenie oraz opinie użytkowników mnie zastanawiają, a jeśli masz rację to skoro nie słychać różnicy to po co przepłacać - ep630

ot i komedia

a może sony.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje , nie ma sensu kupowac czegops co rozni sie tylko napisem firmowym, posiadam tez sony mdr 71 i uwazam ze nie sa zle , obecnie moimi faworytami sa zdecydowanie bose, jestem zaskoczony dobrym zbalansowaniem dzwieku i do tego dochodzi komfort uzytkowania, oceniam je wyzej niz shure e2c lepsze tez od ultimate earsow super fi3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności