Skocz do zawartości

Astell&Kern Zero1


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu premierę miały nowe słuchawki od AK, będące zarazem ich wejściem na rynek dokanałowych trybryd. Zero1 to model ze średniej półki, wyceniany za oceanem na 699$, a więc całkiem atrakcyjnie jak na markę słynącą często z dość wysokich cen. Po spojrzeniu na zdjęcia od razu widać jaka marka stoi za ich stworzeniem, bowiem stylistycznie mocno nawiązują do odtwarzaczy koreańczyków. Same słuchawki choć zaprojektowane przez nich produkowane są w Japonii i chodzą słuchy, że ich wytwórcą może być S'Next/Final Audio.

 

AK_ZERO1_01_2048x2048.png?v=1634772236

Obudowa została w całości wykonana z aluminium precyzyjnie obrobionego metodą CNC. W efekcie obudowy są lekkie, brak jest jakichkolwiek ostrych krawędzi, a jakość i precyzja wykonania - jak przystało na AK - są na wysokim poziomie. Zero1 wyposażone są w gniazda MMCX, a w zestawie znajduje się 4-żyłowy kabel z posrebrzanej miedzi OFC zakończonej wtykiem 3,5mm. Kabel z wtykiem zbalansowanym 4,4mm jest oferowany osobno.

AK_ZERO1_09_2048x2048.png?v=1634772236

Zero1 to słuchawki trybrydowe, czyli zastosowano w nich trzy rodzaje przetworników - dynamiczny, planarny i armaturowy. Dynamik ma 5,6mm średnicy, ale nie dokopałem się do informacji na temat zastosowanej w nim membrany. Ciekawostką na pewno jest prostokątny mikro-planar jaki zastosowano w Zero1. Według informacji na stronie został on opracowany specjalnie na potrzeby tego modelu i ma on za zadanie być nie tylko kompaktowy, ale również posiadać minimalne zniekształcenia. Na koniec jest podwójny przetwornik armaturowy z customową cewką, który współpracuje z pozostałymi dzięki zastosowaniu cross-overa. Każda grupa przetworników umieszczona zostałą dodatkowo w drukowanej na drukarce 3D komorze akustycznej, by zredukować niechciane wibracje i rezonanse. 

 image.png

W zestawie poza słuchawkami i kablem znajdują się jeszcze jedna para tipsów piankowych, pięć par tipsów silikonowych oraz skórzane, usztywniane etui. Etui jest doskonałej jakości i zapewnia wysoki poziom ochrony, zaś tipsy są całkiem przyzwoite, choć niczym moim zdaniem się nie wybijają.

 

AK_ZERO1_11_2048x2048.png?v=1634772236

 

Specyfikacja prezentuje się następująco:

Przetworniki: Mikro-dynamik 5,6mm + prostokątny mikro-planar + podwójna customowa armatura

Pasmo przenoszenia: 25Hz–30kHz

Czułość: 96dB@1kHz(1mW)

Impedancja: 16Ω@1kHz

Poziom zniekształceń: 0.7%@1kHz

 

 

Mam przyjemność obcować z nimi już od kilkunastu dni i przyznaję, że mają w sobie to coś, choć wiele zależy od parowania z konkretnym źródłem. Są to słuchawki barwą bliższe neutralności, raczej bezpieczniej zestrojone, przez co z mniej barwnymi źródłami mogą wydawać się nieco za spokojne na tle bardziej rozrywkowych, odważniej zestrojonych dokanałówek. Z całą pewnością mogę również powiedzieć, że Zero1 lubią prąd i mimo niskiej impedancji zauważalnie przyjemniej słuchało mi się ich, gdy na moim AK SE180 ustawiałem wysoki gain. Niebawem zamieszczę więcej wrażeń z odsłuchów i kilka zdjęć. Tymczasem jestem ciekaw innych opinii na temat Zero1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności