Skocz do zawartości

Trekstor I.beat Cebrax [fm]


ZgredeK

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że nie ten dział ;) jak się spodoba to ktoś przeniesie. Przepraszam "ktosia" za dodatkową robotę, nie chciało mi się zgadywać ktory dział będzie najodpowiedniejszy.

 

Odtwarzacze TrekStor i.Beat cebrax [+FM] posiadają opcję awaryjnego wgrania firmware. Pradopodobnie nie tylko ten model, ale na stronie TrekStora opis jest tylko przy tym modelu. W dodatku po ... turecku! full wypas

Firmware (bootloader i pozostałe moduły) są podobne lub wręcz identyczne w połowie modeli tej firmy, więc szanse na uratowanie w ten sposób innego modelu oceniam na dość wysokie. Czyli komuś może się przydać ten opis (sprawdziłem! długo to trwało, bo nie miałem sprzętu do zabawy).

 

1. Instalujemy oprogramowanie ze strony TrekStor -> http://www.trekstor.de/en/products/mp3.php

Wersja softu musi być odpowiednia do modelu playera, ponieważ przy instalacji zapisywany jest na dysk firmware. Program w każdej (prawie) wersji jest ten same, ale pliki firmware już nie ;)

 

2. Podłączamy playera do USB bez baterii trzymając wciśniety przycisk PLAY. Bez baterii, bo inaczej po prostu się uruchomi. System powinien wyświetlić typowy komunikat "znaleziono nowy sprzęt":

instr1qb9.th.jpg

Zaznaczamy opcję "nie tym razem" i klikamy "next". A, zapomniał bym! player ma w tym momencie wygaszony wyświetlacz, tak jakby w ogóle nie był włączony. Informacje na wyświetlaczu pojawią się dopiero później, po uruchomieniu aktualizacji firmware. Na razie komputer pokaże takie coś:

instr2pn7.th.jpg

Wybieramy "zainstaluj automatycznie i klikamy "next".

Pakaże się screen instalatora urządzenia "Player Recovery Device":

instr3pp5.th.jpg

 

Po zainstalowaniu zobaczymy ostatni komunikat:

instr4bh4.th.jpg

... oczywiście klikany "zakończ". W tym momencie może się włączyć display w odtwarzaczu, ale nie musi! nie mam pojęcia dlaczego nie zawsze reaguje tak samo, w niczym to nie przeszkadza tylko "zamyla" bo czekamy nie wiadomo na co.

 

3. Dopiero po zainstalowaniu tego "awaryjnego" sterownika uruchamiany program "Firmware Update". Powinien wykryć urządzenie, i pokazać coś takiego:

instr5yt9.th.jpg

Uwaga: należy pozwolić na formatowanie, tak jest bezpieczniej. Program rozpoznaje model urządzenia i zgłasza błędy typu "ten firmware nie pasuje". Nie wiem czy zawsze, więc lepiej nie kombinować ;)

Po uruchomieniu programu do aktualizacji firmware wyświetlacz playera powinien się włączyć i pokazawyać to co normalnie pzy podłączeniu do USB.

Klikamy "Start" i spokojnie czekamy aż program zakończy aktualizację. i to by było na tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności