Skocz do zawartości

Test Na Pierdzenie ;]


pGo

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w pewnym momencie utworu Iron Maiden - Como Estais Amigos, wszystkie słuchawki jakie mam w domu lekko pierdzą. Najmniej odczuwalne jest to w Altec'ach.

Sprawdźcie, czy w waszych słuchawkach też występuje taki efekt?

Como_Estais_Amigos.ogg.mp3

Uwaga: trzeba usunąć ".mp3" z nazwy pliku. Musiałem to dopisać na końcu, bo nie chciało mi się uploadować z samym .ogg(wywalało błąd złego typu pliku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten utwór jest wysterowany "na zero"... czyli w praktyce przesterowany... trzaska przez cały czas trwania

 

witaj w świecie, gdzie kompresja dynamiki robi swoje, a jakość CD-Audio to "jakoś CD-Audio" :(

To nie jest wina kompresji dynamiki, tylko złego doboru wzmocnienia na etapie masteringu i przechodzenia na postać cyfrową. Średnio zdolny nastolatek zrobiłby to dobrze, jakby mu wytłumaczyć, o co chodzi, ale specjalista, któremu za to płacą, spartoli. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle dobrane wzmocnienie to jest na płytce Evanescence - gdzie sygnał jest przesterowany na -1dB FS (do tego sama gitara, o ile dobrze pamiętam) O.O

 

... choć w sumie masz rację, ale wydaje mi się że w tym przypadku widać również chęć "by płyta była jak najgłośniejsza"...

 

a na przyszłość pamiętajcie że wysterowuje się na -1dB FS (albo przynajmniej -0.1dB FS), co zapobiega dalszemu przesterowaniu po kompresji do MP3/WMA z małym bitratem ;) np. dlatego LAME na ustawieniach domyślnych, poniżej 128kbps wycisza nieco strumień wejściowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że trzaskania są praktycznie tylko w tym momencie. Reszta płyty jest ok. Zgrywane z oryginału, testowane z cd-audio na stacjonarce, to samo.

 

A co do specjalisty, to z tego co pamiętam, płytka(razem z poprzednią chyba) była robiona w nowym studiu basisty-lidera zespołu, który jednocześnie był głównym producentem(razem z jeszcze jednym gościem). Więc nikomu tu raczej nie płacono :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na płytce Evanescence - Fallen również tylko jeden utwór jest "przesterowany" (Bring Me to Life o ile dobrze pamiętam)... i nic się nie da z tym zobić - nawet dowiedziałem się że na japońskim wydaniu jest tak samo...

 

generalnie co któraś płyta ma "gratisowy" przester - zwłaszcza muzyka "popularna" tytu rock czy metal (chyba że mastering jest staranny - dobre studio)

 

pozostaje tylko się przyzwyczaić albo czekać na reedycję z nowym masteringiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompie niczego nie mam co by obsługiwało OGG

 

nie masz foobara2000? O_o to choć VLC pobierz (nie wymaga instalacji, a obsługuje większość formatów audio-video)

 

Raczej nie masz kodeków OGG niż programu do odtwarzania

 

kodeki są jednak zwykle "wbudowane" w program do odtwarzania (foobar2000, winamp i chyba każdy inny), z wyjątkiem dla ffdshow i np. WMP - czyli "odtwarzaczy direct show" - zainstalowawszy ffdshow nawet stary WMP odtworzy pliki Ogg Vorbis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar musi ruszyc *.ogg

 

Skoro masz ikonke windowsa to widocznie masz zle skojarzenie pliku w systemie. Wchodzisz w moj komputer=> Narzedzia=> Ustawienia folderow => Typy plikow tam znajdujesz .ogg i tam juz bedziesz wiedzial co dalej zrobnic:)

 

Ewentualnie w samym foobarze mozesz skojarzenia plikow zaznaczyc...lub odpalic ze pomoca "otworz za pomoca" i tam zaznaczyc uruchamiania awsze z tej jednej aplikacji xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niee... ależ wy jesteście niezaradni...

 

Douglaz, a nie mogłeś przeciągnąć pliku Ogg do okienka foobara2000? jeśli nie lubisz przeciągnij-i-upuść to choć kliknij: start -> programy -> foobar2000 -> foobar2000 - associations i wybierz "all supported formats"

 

jeśli mimo to nie działa, to znaczy że musisz przeinstalować foobara2000 (plik z wtyczką Vorbis mógł się wykasować... choć nie mam pojęcia jak), a w opcjach instalacji wybierz "full"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności