Skocz do zawartości

Zestaw mikrofonowy


Nino321

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam tani mikrofon fifine k669b jednak po któreś aktualizacji nie działa on ponad specyfikacje (tryb pracy: USB: 16 bit / 48 kHz, 1 kanał) a działał mi 24bit /44 kHz, 2 kanały na jakiej mi zależy głos miałem wtedy taki radiowy oraz jakoś mniej szumów łapał niż obecnie. Mikrofon ma być do PC do rozmów, komunikacji itd.

Dlatego poszukuje takiego mikrofonu który działał by właśnie na takim trybie 24bit / 44 kHz, 2 kanały 

Co byście mi polecili? Od taniego do drogiego czekam na wasze propozycje.

 

Myślałem też o trochę droższym zestawie który został by zemną na dłużej: Shure SM7B + cloudlifter-cl-1 + DBX 286 S + Scarlett. Jednak tutaj musiał bym to kupić powoli oszczędzać i np: jedną cześć co poł roku zakupić to by trochę trwało a inflacja leci w górę ale jeśli jakość była by dość dobra a sprzęt został by zemną na długo to może to byłby dobry kierunek i opłacalność? 

Mój cel chce powrócić do takiego głosu i braku szumu jaki miałem gdy fifine działał ponad swoją specyfikacje 

 

Mam nadzieje ze napisałem w dobrym dziale bo nie widziałem w dziale co kupić -> Mikrofony 

Pozdrawiam ;)

 

Edytowane przez Nino321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprzęt ma być w pełni "stacjonarny"? Jeśli nie masz interfejsu i nie chcesz go kupować, to zostaje Ci tylko coś na USB. Proponuję Rode NT lub ATH 2020 np.

 

SM7B to "trudny" mikrofon, do tego dynamiczny - imo do Twoich celów średnia opcja. Jedynie na rozmowy trochę armata na mrówki, no chyba, że planujesz nagrywać wokal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie sprecyzowałem tego dokładnie tak stacjonarny 

Chodzi mi o to by mikrofon był o ciemnej barwie głosu tzw. radiowej do podcastów żadnego wokalu oraz dobry do obróbki więc konieczność 24bit  

Najtańszy jaki znalazłem aby uniknąć dodatkowych wydatków na interfejsy itd. to Thronmax MDrill One PRO ponoć on ma ciemna barwę jednak do niego trudno znaleźć lepszy kabel z USB A na USB C (długość 3m przez ramię mikrofonowe aż tyle) na który się skarzą ludzie w opiniach ze się rozłącza itd. to wszystko wina właśnie dodanego kiepskiego przewodu USB. Jedynie jakiś adapter mnie ratuje który nie zaszkodzi ale raczej na tak krótkim połączeniu nie powinno być problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO po USB wszystko jedno co się kupi. Jest to taki plan minimum i teraz jak chcesz wymieniać sprzęt to serio skup się na interfejsie + mic. Wymienionego scarleta bym olał, bo moim zdaniem brzmi gorzej niż jest wyceniony. Na Youtube jest sporo testów mikrofonów z prezentacją możliwości.

Na początek przygody z interfejsami to może presonus audiobox usb96? Świetna i niezawodna konstrukcja. Miałem kiedyś używany, kilkuletni za jakieś grosze po przejściach i co prawda trzeba było w nim wymienić kilka kondensatorów, ale i tak było warto :)   

 

Ja obecnie nagrywam na zestawie BEHRINGER UMC202HD + SE X1A i nie zanosi się na to żebym wymieniał na coś innego. Ewentualnie zainwestuje w lepsze ramie do mikrofonu.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten mikrofon SE X1A jak oglądam recenzje to jest całkiem dobry i opłacalny dziękuje za naprowadzenie mnie na dobry kierunek na pewno tańszy od shure a jakiejś przepaści miedzy nimi nie ma ;) Teraz rodzi mi się w głowie inne pytanie jest taki interfejs który łączy w sobie chociaż częściową funkcjonalność DBX? Czy jednak do wyciągnięcia tego co chce z głosu i osłabienia tego czego nie lubię bez DBX się nie obejdzie?

Więc chyba oprócz samego interfejsu jeszcze przydał by się DBX a być może okaże się ze i cloudlifter się przyda i tego na raz już nie kupie bo nie wyrobię się finansowo i miejsca coraz mniej na biurku. Chyba znów kochane odkładnie mnie czeka aby osiągnąć efekt przyjemnego i radiowego głosu

Edytowane przez Nino321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie cloudfilter. Jeśli możesz kupić interfejs, to nawet ten Behringer UMC202HD to przyzwoita opcja - używałem go dłuższy czas i serio to niegłupi sprzęt. Jeśli chcesz pobawić się z głosem, zainstaluj jakiegoś prostego DAW-a. np. Reapera, przez 60 dni jest za darmo. Całkiem za darmo jest np. Cakewalk. Nawet Audacity się nada, chociaż jest ograniczone pod względem używania wtyczek. DAW pozwoli Ci nałożyć EQ, kompresory. inne efekty, odfiltrować szumy i będziesz mógł sobie zrobić z głosem, co chcesz.

 

Nie będzie większej różnicy pomiędzy tymi sprzętami - największą zrobi pozycja mikrofonu i pomieszczenie, w którym nagrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CoATI to jest dobry zestaw BEHRINGER UMC202HD + SE X1A ale brakuje mi tu jeszcze czegoś do odszumiania czy zmiany poprawy dźwięku w locie jak np: wycinanie sybilantów DBXem itd. 

 

thepianist69 o pomieszczenie się nie martw jest zaadaptowane do tego. A jeśli inwestuje w sprzęt to wole wydać więcej i mieć na koniec plik prawie idealny a nie bawić się programami to jest dobre do mikrofonu na USB. Bez obrazy ale sprecyzowałem swój kierunek i chyba jasno pisze od początku o co mi chodzi?

 

Proszę bardziej doświadczonych o poważne i profesjonalne rady w doborze sprzętu i na samych propozycjach się skupmy.

 

 

Edytowane przez Nino321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nino321 napisał:

thepianist69 o pomieszczenie się nie martw jest zaadaptowane do tego. A jeśli inwestuje w sprzęt to wole wydać więcej i mieć na koniec plik prawie idealny a nie bawić się programami to jest dobre do mikrofonu na USB. Bez obrazy ale sprecyzowałem swój kierunek i chyba jasno pisze od początku o co mi chodzi?

Bawienie się programami dobre do mikrofonu na USB 😄 Powiedz to inżynierom dźwięku, producentom muzycznym, w sumie komukolwiek, kto zajmuje się obróbką audio.

 

12 godzin temu, Nino321 napisał:

Proszę bardziej doświadczonych o poważne i profesjonalne rady w doborze sprzętu i na samych propozycjach się skupmy.

Jeśli pijesz do mnie, to cóż, może znajdziesz na forum inne osoby, które zajmują się od wielu lat nagrywaniem lektora, voiceoverami itp. Niech ci żyłka tylko z tej arogancji nie pęknie ;)

Edytowane przez thepianist69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na celu nikogo obrażać a jeśli tak to odebrałeś przepraszam ale nie wiem czemu wypisujesz takie głupoty nie na temat i nie rozumiesz co pisze od kilku postów czego szukam najlepszego głosu bez obróbki programami to takie trudne do zrozumienia? Szukam zestawu jak w temacie o wygłuszenie pokoju czy programy się nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności