Skocz do zawartości

Test w PCWK 7/2007


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam lipcowy numer PWCK. Bardzo obszerny i bardzo ciekawy test odtwarzaczy audio-vidoe. Najgorzej w zestawieniu wypadł iriver.. tak to jest jak sie bierze sprzęt nie od tej firmy co się powinno. WYCHODZI SIĘ NA TYM ŹLE ;)

 

Cały test wygrał Cowon D2 deklasując przeciwników (Cowon otrzyma 8,0 następy miał dopiero 6,9 i był to SanDisk e280).

 

 

ps. naprawdę dobry test chłopaki przygotowali. następny w CHIPie we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 350 PLN:

1. COWON D2 (najlepszy zakup / najlepsza wydajność)

2. Sandisk e280

3. Samsung YP-K5

4. Samsung Tp-T9

5. Zen V Plus [8GB] (PCWK poleca)

6. iriver X20

7. Samsung TP-K3

8. iPod Nano 2G (PCWK poleca)

9. LG FM-33

10. Zen V Plus [4GB]

11. Sony NW-A800

12. iAUDIO U3 [2GB]

13. iriver U10

14. iAUDIO U3 [512MB]

15. Thomoson EM2804

16. Archos 104

17. Teac MP-500

18. Philips GoGear Sa9200

19. iriver S10 (PCWK poleca)

20. Thomson Lyra EM2601

 

 

Do 350 PLN

 

1. Creative Zen V (Najlepszy zakup / Najlepsza wydjanosc)

2. Philips GoGear SA3115

3. VTec PRO MP640 (Wybor redakcji)

4. Pentagram R Touch

5. MPIO FL500

6. MPIO MG100

7. MPIO FY800

8. Lark City

9. iBOX Evo

10. Trak DMP-560VR

11. Optimus OPTIplayer 2000V

12. EasyTouch MP4 ET-3020 Trinity

13. Modecom Ypso MX838

14. Trak DMP-550VR

15. MPMan CS157

16. Canyon CN-MPV1F

17. i-Tec MP3 PROPlayer 6590

18. Teac MP-360

19. Pentagram RT Video

20. i-Tec Slim Player

 

 

 

polecam przejrzenie lub zakup PCWK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z D2 na czołówce się zgodze, z resztą niekoniecznie a nawet wcale ;)

Sandisk na drugiej pozycji? Jeśli gra jak reszta produktów tej firmy i rzeczywiście jest tak awaryjny to w rzadnym wypadku się nie zgodzę..

Samsungi przed iR,iA i iPoo.. :)

 

Podsumowując; zawsze takie testy 'ekspertów' traktowałem z przymróżeniem oka..

Jednak nikt mnie nie przekona, że jest coś lepszego od recenzji osób które są niezależne od wszelakich komercyjnych źródeł i przedewszystkim, osób które mają doświadczenie sprzętowe i poprostu 'znają się na rzeczy' x))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 wygrał (miażdżąco) też w testach na prędkość zapisu danych oraz czasu pracy (2090 min, gdzie następny miał 1740). Ogólnie Cowon D2 jest niekwestionowany bohaterem tego testu, tak jak kiedyś był nim iAUDIO X5.

 

Zeskanował bym Wam, ale za dużo stron ;)

 

 

 

ps. co do Veibza.. to niestety redakcja duchem świętym nie jest.. i testuje to co uda im się zdobyć. A o TrekStora w Polsce serio ciężko. Choć dali trochę ciała, i przez to nie ma w teście Clix2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialem zalozyc podobny watek. Jakos nigdy takich zbiorowych testow nie traktowalem powaznie jednak... Tym razem pozytywnie zaskoczylo mnie to, ze testujacy pisza we wstepie do testow, iz dzwiek byl oceniany subiektywnie oraz wspominaja, ze jakosc sluchawek dodanych do odtwarzaczy jest we wiekszosci przypadkow mizerna. Nie zapominaja wspomniec, ze dzwiek zazwyczaj poprawia sie po zakupie lepszych sluchawek oraz poprzez zabawe EQ lub uzycie dopalaczy dzwieku.

 

"Szczegolnie przydatne sa informacje innych uzytkownikow, ktore najczesciej mozemy znalezc na tematycznych forach internetowych (mowa o jakosci generowanego dzwieku)" - uklon w strone mp3store? :P

 

Ogolem...

Zestawienie calkiem sympatyczne, szkoda ze Iriver wypadl tak blado :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest test audio-video. Nie dziwne więc, że vibez się nie załapał :).

 

Mnie dziwi tylko jedno- dlaczego nie ma clixa, a jest u10 czy x20? o.0

 

 

TO powiedz mi jak FL500 jest video? ;) No właśnie. A co do irivera.. to firma na "I" (drugi importer iriver'a) postanowiła być przed MIPem i stwierdziła, że dostarczyła nowości (przynajmniej tak mi przekazał Pan co zbiera sprzęty do testów - bo to inny Pan niż testujący). I biedny Pan co przyjmuje sprzęt nie wiedział, że tak nie jest i tym sposobem nie dostali nawet Clixa, tylko U10... a o Clix2 i T50 (bo T60 jeszcze nie było) to chyba nawet nie usłyszeli.. a co ciekawe X20 dostarczył Komputronik.. więc już w ogóle pier.... tak to jest jak ktoś się pcha tam gdzię nie powinien.. ale co ja będe o tej firmie pisał :)

 

 

"Szczegolnie przydatne sa informacje innych uzytkownikow, ktore najczesciej mozemy znalezc na tematycznych forach internetowych (mowa o jakosci generowanego dzwieku)" - uklon w strone mp3store? :P

 

Z tego co wiem Pan Edward doskonale zna nasze forum. Kiedyś miałem okazje z nim długo dyskutować aporpo mojego artykułu "Czy dasz się oszukać odtwarzaczom MP4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie w tym teście jedno (pierwsza liczba to D2, druga to e280, trzecia K5):

 

Możliwości : 4,5 | 6,5 | 2,6

Jakość: 8,6 | 6,6 | 9,4

Obsługa 9,0 | 9,2 | 8,7

Czas pracy: 10 | 5,9 | 7,8

Wydajność: 8,5 | 7,6 | 5,6

Opłacalność: 7,7 | 7,4 | 6,0

 

I teraz moje pytanie, w którym miejscu e280 ma większe możliwości niż D2? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa jest sprawą subiektywna ... a tester wyraźnie zaznaczył że będzie patrzył subiektywnie. Ale jak by subiektywnie nie patrzeć, do e280 nooo nie ma więcej funkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wysoką punktację sansy w punkcie możliwości wynika to tylko z pamięci odtwarzacza D2 miało 2GB a sansa 8GB. Obok tabelki jest info o procedurze testowej i w punkciemożliwości podano, że 40 procent z oceny możliwości przyznawano zapojemność pamięci

 

Podobnie było z VTec PRO MP640 a pentagramem Touch dostał więcej bo miał 4GB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w lipcowym CHIPie jest krótki test Trekstora Vibeza. Jeśli jesteście zainteresowani to mogę wrzucić skan, ale test jest na 1/3 strony i pewnie większość zawartych informacji jest Wam znana. Jako alternatywy wymienili Sony NW-HD5 i Teac MP-8000. Odtwarzacz w rankingu zajmuje trzynastą pozycję, zaraz za iRiverem H10. Pierwsza lokata należy do iAudio X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clx2 raczej też nie będzie (test był robiony koniec kwietnia - publikacja będzie dopiero we wrześniu). Będzie T50 zamiast T60. X20 i S10 chyba będzie.

 

Poza tym nie wiem o jakiej czołówce sprzedaży mówisz???

 

 

ps. W teście PCWK nie było żadnego player zasilanego przez bateryjki AA lub AAA. Takie zostało przyjęte założenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smieszne jest to ze te testy tak pozno sa publikowane, osoba kupujaca taka gazete chce zasiegnac zdania "specjalisty" podczas gdy test nie ma odzwierciedlenia w sytuacji na rynku (ceny, aktualnosc modeli wzgledem konkurencji-wychodza w koncu ciagle nowosci).

Czolowka sprzedazy czyli modele najlepiej sie sprzedajace, myslalem o tescie ich i pokazaniu czy faktycznie sa dobre jakosciowo itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są dopisywane do tekstu zaraz przed publikacją. Obecnie w testach ceny mają nikłe (jeśli jakiekolwiek) znaczenie. Wiec w tym wypadku data publikacji naprawdę nie ma totalnie znaczenia.

 

Czołówka sprzedaży to był by test porównawczy odtwarzaczy z allegro czyli MP4. Nie używaj słów na wyrost, bo ani iriver, ani Cowon ani nawet apple nie są liderami sprzedaży.

 

 

 

ps.: niedługo pojawi się także test w Komputer Świat (bo brali odemnie playerki). Zasady będą: do 400 zł, bez obsługi video, minimum 1GB pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności