Skocz do zawartości

Sluchawy Do T30 Dokanalowe/pchelki


mx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

tak w ogole to moj pierwszy post tutaj. wiec sie przedstawie... mx jestem ;]

uzytkownik t30 1gb... szukajacy sluchawek. dzisiaj przerwal mi sie (prawdopodobnie) jeden z drucikow w jacku w sluchawach philipsa (nota bane calkiem przyjemnie grajacych wg. mnie... ale juz 5 letnich zdaje sie dolaczonych kiedys do discmana expaniuma)... z tym ze to juz drugie sluchawy w ktorych taka rzecz sie dzieje. wczesniej zaczela mi przerywac sluchawka w sennkach mx400 dolaczonych do iriverka (kupionego na allegro. zreszta strasznie kiepsko brzmialy te sennki przypuszczalnie jakies podrubki).

co proponujecie?

budzet jak mowie do 80/90zl max.

slucham przede wszystkim rocka (ale nie metalu). czasem tez jakies lagodniejsze klimaty lekko folkujace.

player glownie uzywany w busie gdzie jak wiadomo nasze piekne polskie autobusiki typu ikarus lubia sobie pohalasowac.

ps. poza tym czesto slucham bootlegow w bardzo roznej jakosci... jak to bootlegi.

 

pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.

posta napisalem bo ostatnie porady dot. sennkow cx300 i ep630 byly bodajze z marca. a wiadomo ze ceny sie zmienily (i modele pewnie tez...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do Rock to polecałbym Sennheiser MX500 - były by idealne (stwierdzam to na podstawie recenzji/opinii użytkowników z tego forum) lecz niestety to pchełki więc z izoliacją kiepsko.

Druga propozycja do standartowo Creative Ep-630/Ep-635 - to są już dokanałówki lecz one są przebasowione i czytałem że wokal nawet po zabawie z EQ brzmi kiepsko (tzn. zniekształca go lekko) więc ja sam bym ich nie wybrał :P jest dużo info na forum o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie mówi się że Mx500 są lepsze niż Mx550.

CX'y a EP'ki to "prawie" (niektórzy słyszą dużą różnicę, niektórzy małą) te same słuchawki, ale zauważ że ep'ki masz za około 70zł a cx za drugie tyle więc zastanów się czy opłaca się 'dopłacać'

 

Poczytaj dokładniej o Ep-630 i Mx500 na tym forum i będziesz wiedział dokłądniejsze różnice między nimi.

Ep oferują izolację ale jak pisałem wcześniej są przebasowione i trzeba je nieźle EQ skorygować czego się nie da do końca i nie otrzymasz takiego dźwięku w nich jaki jest mx500 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX'y a EP'ki to "prawie" (niektórzy słyszą dużą różnicę, niektórzy małą) te same słuchawki, ale zauważ że ep'ki masz za około 70zł a cx za drugie tyle więc zastanów się czy opłaca się 'dopłacać'

 

[url]http://allegro.pl/item207487856_sennheiser_cx300_wersja_box_oryginal_tanio_od_ss.html[/url]

 

z gawrancja 12 miesieczna... podrobka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gawrancja 12 miesieczna... podrobka?

 

Gdzieś był temat o podróbkach ep'ek cx'ów i innych. I od razu mówie że CX'y 'trudniej' rozpoznać (istnieją podróbki cx w BOX a epki OEM to 99,9% podróbka) i wydaje mi się że to są właśnie podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno unikać zakupów na allegro, to poważne ograniczanie się.

Poprostu trzeba kupować z głową na karku i czasem pomyśleć, ewentualnie opierać się na opiniach osób bardziej doświadczonych od nas ;)

 

Do twoich preferencji również polecam mx500. Grają czysto, naturalnie i nie męcząco; jest to zupełne przeciwieństwo brudnych, przebasowanych i męczących epów.

Niektórzy narzekają na mały bas w mxach, jest to nieprawdą. Basu jest napewno mniej niż w epach, ale jest to bas wysokiej jakości i przy odpowiednim zredukowaniu EQ jest go wystarczająca ilość (oczywiście mam na myśli przeciętnego słuchacza a nie basshead`a :)).

 

Jeżeli chcesz coś z nauszników, pomyśl o shs8200 i ksc75. Powinny brzmieć podobnie, różnią się firmą.. no i konstrukacją obudowy ;)

 

Bynajmniej wszystkie w/w słuchawki nie będą dobrze izolować, dlatego może być to swoiste utrudnienie jeżeli zamierzamy ich słuchać w głośnym otoczeniu.

W tej cenie, dobrze tłumią tylko ep630/635 i akg k26p, lecz wiadomo że to nie jest szczyt dźwiękowy, i za tą cenę kupimy coś o wiele lepszym brzmieniu, niestety nie tłumieniu..

 

Wybieraj! x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności