Skocz do zawartości

Rozszyfrujmy moje uszy i preferencje audio


Crash Override

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam dziwny temat ale znam się na tyle,żeby ogarnąć o co w tym chodzi ale mam punkt zaczepienia z dawnych lat i może to coś podpowie.

 

Gram na komputerze i potrzebuje dobre słuchawki do tego.

Wybieram drogę jakości + funkcji gamingowych (kanały, chat itd. wbrew pozorom jest kilka potrzebnych mi funkcji dla graczy,których nie ma w rozwiązaniach audiofilskich) na kompie tylko gram ,nie słucham muzyki wiec priorytetem jest granie kosztem nieco jakości audiofilskiej.

(zapomniałem dodać, w gamingowych setupach jak są popularne gracze pro tworzą profile eq ,które można pobrać do siebie pod konkretne gry co też jest spoko)

 

Zestaw ,który kupiłem to Astro A40 TR + Mixamp pro gen 4/5 + mod kit czyli skórzane pady(które podowują,że słuchawki robią się zamknięte)

ten wzmacniacz mam podpięty coaxialem do płyty głównej w moim PC(chociaż tutaj za racji,żę to idzie coaxialem to chyba chip audio z płyty głównej jest pomijany prawda?)

do tego jest jeszcze (poza astro command center) dolby atmos aplikacja z windows marketu (te słuchawki oficjalnie wspierają ten dolby atmos)

 

Dlaczego je kupiłem? może to głupie ale kierowałem się stroną rtings bo z innych dziedzin to nam zawsze znajdowałem profesjonalne testy chyba nawet bezstronnicze

Jeśli chodzi o gamingowe słuchawki przewodowe wg. nich te astro a40 z mixampem pro to nr. 1 tylko z jedną wadą,że nie izolują otoczenia (to załatwia się oryginalnym mod kitem czyli padami skórzanymi)

wiec je kupiłem

 

za zestaw razem z padami wydałem 650zł i powiem szczerze ... jestem średnio zadowowolony

w Hitman 3 jest spoko

w far cry 6 boli mnie głowa

w forzy 5 jest ok ale takie ok jak na słuchawkach za 200zł 

 

ilość kombinacji jest przeogromna a finalnie stanęlo na tym,że używam Dystrylation - Zeference w astro command (to nazwa eq pobranego z internetu) + w dolby atmos mam music - balanced :D

także kompletnie nie ogarniam tematu i się w tym wszystkim pogubiłem

 

podejrzenia mam 2

1. albo jakość audio w grach jest tak różna, różnie robiona i różnej jakości ,że mam bajzel

2. same słuchawki (bez wzmaczniacza) to nie mój typ słuchawek.

 

Czego oczekuję od audio? efektu wow powiem szczerze? + w tym wypadku jeszcze funkcji gamingowych.(nie, nie jestem fanem czegokolwiek gamingowego ale są wyjątki tak jak teraz)

 

Raz WOW w życiu miałem i tym chcę się kierować

Kiedyś jak szukałem (z 10 lat temu) słuchawek do mojego ipod touch to miałem do czyniena z różnymi AKG, Sennheiserami, Audio Technica i Beyerdynamicami + przeróżnymi wzmacniaczami.

 

no i pamiętam jak przez mgłę,żeby zawsze wolałem

ciepło zamiast neutralności

scenę mniejsza niż większą

zdecydowanie słuchawki zamknięte

i jeszce jedno co może być kluczem - były słuchawki nastawione na fun a były na taki dźwiek metaliczny, syntetyczny - i ja zawsze wybierałem fun.

 

Moim ideałem był wtedy Ipod touch 5g + digizoid z02 + shure srh840

 

 

No i czy nie jest może tak,że te słuchawki astro,które mam są świetne do grania ale... po prostu nie mój profil dźwiękowy czy coś? może sporo gorsze wg. testów Steelseries Artcis pro na kablu + game dac od nich będą bardziej moim profilem ? czy jak?

 

co zrobilibyście na moim miejscu?

co byście mi doradzili?

 

tylko prosiłbym bez większego hejtu ,żę tylko dragon fly i słuchawki 2.0 i ogień bo gdyby to było do muzyki to tak a do grania chyba jednak kierunek plastikowo-ledowo- gejmingowy będzie lepszy :D

 

Zdaje sobie sprawę,żę w cenie mojego obecnego zestawu dostałbym wyższą jakość gdybym poszedł w bardziej audiofilską stronę no ale jw.

Ze względu też na jakoś nie celuję w słuchawki gamingowe za 200zł LED RGB :) bo te to już w ogóle lipa

ale jak słuchawki gamingowe + pady i wzmacniacz do nich sklepowo są warte blisko 1500zł to może będą miałby jakość na poziomie Sennków za 500zł czy coś + funkcje do gier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeszcze jedną rzecz odkryłem i mnie drażni

miałem na stole moje astro i pożyczone steelseries artctis pro (bez game daca wersja) (btw. dźwięk jakości jak chińczyk, sennheisery za 100zł grają podobnie)

i krew mnie zalała z jedną rzcezą

w moich astro nawet słuchając muzyki z YT dźwięk gra mi jakby z tyłu, z za głowy, tak jakby tam stały "kolumny".

Nieziemsko słąby efekt, w Steelseries i w innych modelach normalnie dźwięk, nie z tyłu.

 

O co chodzi?

 

Kiedyś raz czegoś podobnego doświadczyłem chyba z HD 380 PRO czy jakoś tak - (może starsza ich wersja, w każdym razie ponad 10 lat temu, sennheisery zamkniete składane) audio grało z tyłu głowy

ok, zmieniam plany

cały mój zestaw astro sprzedam za 700zł

mogę ze 200 dołożyć

czyli jest plus minus 900zł na zakup (celuje w sprzęt używany/po zwrocie/po wystawie) karty dźwiękowej do PC do grania (99% czasu) + słuchawek nausznych (mikrofon mam tj. zalmana ten tani i na razie będzie ok, kiedyś może dokupię wolnostojący taki)

co do słuchawek to jeszcze nie wiem w którą stronę pójdę... najprawdopodobniej w stronę typu Shure czy inne tego typu firmy ale to zobaczymy później

 

Pytań mam zasadniczo kilka

1. czy technologia creative tj super x-fi jest naprawdę taka super? czy mi to jest potrzebne? czy to kolejny softwarowy upiększacz i nie warto zachodu?

2. zastanawiam się jak to jest ze wsparcie dla dolby atmos, dts, dolby zwykłego... wiem,że jest sens włączać atmos dopiero jak gra była by w atmos nagrana (a i to średni ma sens bo do atmosa potrzeba kilku głośników). Wiem po sobie ,że włączenie atmosa gdzie oficjalnie moje słuchawki go wspierają z mixampiem nie ma sensu bo tylko psuje dźwięk (przy materiałach bez atmosa natywnie)

Ale może byłoby spoko gdyby taka karta dźwiękowa wspierała właśnie DTS, atmos i zwykłe dolby? bo te nowe gry jakby się trafiło ,że mają dźwięk w tym kodeku to z chęcią chciałbym to mieć

3. chyba warto też zwrócić uwagę na Ohmy... bo może się skończyć ,że będę podpinał jakieś słuchawki ,które tych Ohmów będą dużo potrzebowały(np. sennheiser daje max 150 ohm a to nie za wiele)

 

a wiec modele,które mogę obecnie kupić ( podzwoniłem ,poszukałem i wiem) to 

creative ae5 (zwykła wersja) w okolicach 400zł

ae5 plus ok 500zł

Sennheiser GSX1200 Pro ok 550zł

creative x3 450zł

creative x4 ok 600zł

creative g6 ok 400zl (tego rozumiem najmniej... nie wiem czy to nie jest takie urządzenie do wszystkiego i do niczego bo gdzie o nim nie czytam to najbardziej zachwalane jest to,że można do niego podpiąć konsole, kompa, nintendo itd. a u mnie tylko PC będzie a zamiast kompatybilności wolę jakość)

 

 

 

I teraz jakoś wspólnymi siłami spróbujmy zmniejszyć tą powyższą liczbę :) modeli i coś wybrać

Dziwnie to wszystko wygląda bo nie ma w stawce np. ae7 ale to wynika z tego,że nigdzie tanio ich znaleźć nie umiem

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności