Skocz do zawartości

Uniwersalny przenośny dac/amp do ios/android/win do 700zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Szukam jak w tytule uniwersalnego wzmacniacza z dekoderem. 

Zależy mi na EQ, niskiej latencji, mobilności. Słucham w większości muzyki Klasycznej, Alternatywnej, ‘’Epickiej/Orkiestralna’’,Rock/Metal,Elektronicznej,
Z złączy 3.5 i 2.5, Wejście usb i (opcjonalnie 3.5 in ponieważ mam kilka sprzętów które nie obsługują usb audio tylko 3.5 z których okazjonalnie korzystam).

 

Na początku myślałem nad Qudelix’em 5k ze względu na opcje EQ na których mi zależy jednak nie jest od dostępny od ręki (Z strony producenta ok.690 zł z wliczonymi opłatami).

Potem nad Fiio BTR5 (2021) ale w opiniach nie jest on w pełni kompatybilny z ios oraz czasami potrafi się zacinać. 

Fiio Q3 V2 i Hip Dac V1/V2 byłbym bardziej przekonany do hip dac V1/V2 z powodu większej ilości sprzedaży i opinii.

Brałem też pod uwagę Lotoo PAW S1, Tempotec Sonata HD Pro, EarStudio ES100, Shanling up4, Sound Blaster,

 

Obecnie nie wiem na co się zdecydować, byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
 
Szukam jak w tytule uniwersalnego wzmacniacza z dekoderem. 
Zależy mi na EQ, niskiej latencji, mobilności. Słucham w większości muzyki Klasycznej, Alternatywnej, ‘’Epickiej/Orkiestralna’’,Rock/Metal,Elektronicznej,
Z złączy 3.5 i 2.5, Wejście usb i (opcjonalnie 3.5 in ponieważ mam kilka sprzętów które nie obsługują usb audio tylko 3.5 z których okazjonalnie korzystam).
 
Na początku myślałem nad Qudelix’em 5k ze względu na opcje EQ na których mi zależy jednak nie jest od dostępny od ręki (Z strony producenta ok.690 zł z wliczonymi opłatami).
Potem nad Fiio BTR5 (2021) ale w opiniach nie jest on w pełni kompatybilny z ios oraz czasami potrafi się zacinać. 
Fiio Q3 V2 i Hip Dac V1/V2 byłbym bardziej przekonany do hip dac V1/V2 z powodu większej ilości sprzedaży i opinii.
Brałem też pod uwagę Lotoo PAW S1, Tempotec Sonata HD Pro, EarStudio ES100, Shanling up4, Sound Blaster,
 
Obecnie nie wiem na co się zdecydować, byłbym wdzięczny za pomoc.
Hip dac a własną baterię, dużą moc i dobrze gra tak że to byłby mój wybór

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maltin napisał:

dac V1/V2 z powodu większej ilości sprzedaży i opinii.

Brałem też pod uwagę Lotoo PAW S1, Tempotec Sonata HD Pro, EarStudio ES100, Shanling up4, Sound Blaster,

 

Zależy Ci na EQ, ale wymieniasz też sprzęty bez? ;) ES100 ma EQ i gra bardzo dobrze moim zdaniem, nie wiem tylko, jak układa się jego współpraca z IOS, trzeba by było doczytać. Nie ma natomiast wejścia 3.5, a także ma stosunkowo niewielką moc, więc dużo zależy od tego, jakie słuchawki chcesz podpiąć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maltin napisał:

Na początku myślałem nad Qudelix’em 5k ze względu na opcje EQ na których mi zależy jednak nie jest od dostępny od ręki (Z strony producenta ok.690 zł z wliczonymi opłatami).

 

To w zasadzie jedyna opcja która daje Ci PEQ. Wychodzi sporo, mimo wszystko dostajesz bardzo funkcjonalne urządzenie. Moim zdaniem nawet w takiej cenie warto. 

 

Wiele jest dobrych sprzętów, a część już wymieniłeś. 

 

Możesz spojrzeć jeszcze w stronę sxfi amp od creative (270zł lub 330zł bundle). Ma sporo mocy, dobre pomiary, nawet jakieś EQ się znajdzie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Hip dac a własną baterię, dużą moc i dobrze gra tak że to byłby mój wybór

Przeszkadza mi w nim brak portu 2.5. Na 4.4 musiałbym doliczyć przejściówkę do reszty słuchawek. Biorę go pod uwagę gdy nie dostanę qudelixa 5k, a chciałbym kupić w tym tygodniu jakiś dac/amp.

5 godzin temu, Najner napisał:

Zależy Ci na EQ, ale wymieniasz też sprzęty bez? ;) ES100 ma EQ i gra bardzo dobrze moim zdaniem, nie wiem tylko, jak układa się jego współpraca z IOS, trzeba by było doczytać. Nie ma natomiast wejścia 3.5, a także ma stosunkowo niewielką moc, więc dużo zależy od tego, jakie słuchawki chcesz podpiąć?

Wypisuję sprzęt też bez eq, ponieważ na androidzie i windows mogę ustawić  z poziomu aplikacji, gorzej z ios tam jest mniejszy wybór. W sumie mogę podarować sobie eq jeśli byłaby dobra promocja na urządzenie bez eq, dlatego biorę je pod uwagę. Radsone Earstudio ES100 MK2 teraz doczytałem i ma duże opóźnienia przez co odpada oglądanie koncertów (Wiem oglądanie orkiestry/koncertu na 6 calowym urządzeniu jest lekko mówiąc niekomfortowe). Z słuchawek szczególnie IEM'y ale jak będzie mógł napędzić mocniejsze słuchawki jest to dla mnie na plus(od 5(Ω) (Mam dość dużo IEM'ów 'Chi-FI' takie jak Fiio FH5, Moondrop aria quark ssr, Etymotic 3XR, Kz Pro, do max 50(Ω) (sennhaiser 599, ath m50x, hifiman he400se 2020, beyerdynamic dt 990 pro 250(Ω) ale tych używam w większości z stacjonarnym wzmacniaczem Topping D30 i L30) 

3 godziny temu, RIP MAN napisał:

Możesz spojrzeć jeszcze w stronę sxfi amp od creative (270zł lub 330zł bundle). Ma sporo mocy, dobre pomiary, nawet jakieś EQ się znajdzie.

Ma dużo problemów z ios jak np. zabawą w kilka adapterów, problemy z aplikacją i rozłączaniem się, wyczerpywanie baterii

 

 

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i udział, chyba nie będę czekał na qudelixa 5k, ponieważ czas dostawy to aktualnie miesiąc i zastanowię się nad hip dac V2, ale wstrzymam się z decyzją do końca tygodnia może znajdą się jeszcze jakieś odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maltin napisał:

Wypisuję sprzęt też bez eq, ponieważ na androidzie i windows mogę ustawić  z poziomu aplikacji, gorzej z ios tam jest mniejszy wybór. W sumie mogę podarować sobie eq jeśli byłaby dobra promocja na urządzenie bez eq, dlatego biorę je pod uwagę. Radsone Earstudio ES100 MK2 teraz doczytałem i ma duże opóźnienia przez co odpada oglądanie koncertów (Wiem oglądanie orkiestry/koncertu na 6 calowym urządzeniu jest lekko mówiąc niekomfortowe). Z słuchawek szczególnie IEM'y ale jak będzie mógł napędzić mocniejsze słuchawki jest to dla mnie na plus(od 5(Ω) (Mam dość dużo IEM'ów 'Chi-FI' takie jak Fiio FH5, Moondrop aria quark ssr, Etymotic 3XR, Kz Pro, do max 50(Ω) (sennhaiser 599, ath m50x, hifiman he400se 2020, beyerdynamic dt 990 pro 250(Ω) ale tych używam w większości z stacjonarnym wzmacniaczem Topping D30 i L30) 

 

Dzisiaj przyszedł do mnie AK Pee51, siadłem sobie dwie godzinki temu i tak sobie porównuję z ES100 (MK1) i Sony WM1A w różnych konfiguracjach (Bluetooth, DAC po USB, pliki lokalne - bo używam różnie w zależności od okoliczności) i muszę przyznać, że dużych różnic w jakości nie słyszę, bardziej w tonalności i scenie (ale też nie jakieś wielkie). Sprawdziłem też dla Ciebie przed chwilą opóźnienie Bluetooth (codec LDAC, telefon Samsung) i jest minimalne, serio. Mogę Ci nagrać filmik i wysłać na priv. Najlepszy stosunek cena/jakość/funkcjonalność z tych trzech urządzeń ma zdecydowanie Radsone ES100, zresztą mam ten sprzęt od dawna i już wiele droższych sprzętów wysłał na sprzedaż ;) Oczywiście Twój wybór, poczytaj sobie jeszcze, a najlepiej posłuchaj osobiście.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Najner napisał:

Radsone ES100

A czy są jakieś opóźnienia jak korzysta się po kablu ? Raczej nie znajdę już wersji M1 jest tylko M2. I widzę tylko mp3store ma najszybszą wysyłkę, na amazonie 100zł taniej ale trzeba czekać ok 11 dni roboczych.

 

22 minuty temu, Najner napisał:

najlepiej posłuchaj osobiście.

Własnie nie mam takiej możliwości albo sklep nie miał na miejscu, albo to ja nie miałem czasu na odsłuch i w tym czasie ktoś kupił wzmacniacz z którym miałem porównywać.
 

Jak nie ma opóźnień po kablu to mnie przekonałeś, połowa planowanego budżetu mniej i będę mógł dołożyć do Fiio Q9 jeśli go wyprodukują (https://www.head-fi.org/threads/fiio-q9-portable-desktop-class-dac-and-headphone-amplifier.960888/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dzisiaj przyszedł do mnie AK Pee51, siadłem sobie dwie godzinki temu i tak sobie porównuję z ES100 (MK1) i Sony WM1A w różnych konfiguracjach (Bluetooth, DAC po USB, pliki lokalne - bo używam różnie w zależności od okoliczności) i muszę przyznać, że dużych różnic w jakości nie słyszę, bardziej w tonalności i scenie (ale też nie jakieś wielkie). Sprawdziłem też dla Ciebie przed chwilą opóźnienie Bluetooth (codec LDAC, telefon Samsung) i jest minimalne, serio. Mogę Ci nagrać filmik i wysłać na priv. Najlepszy stosunek cena/jakość/funkcjonalność z tych trzech urządzeń ma zdecydowanie Radsone ES100, zresztą mam ten sprzęt od dawna i już wiele droższych sprzętów wysłał na sprzedaż Oczywiście Twój wybór, poczytaj sobie jeszcze, a najlepiej posłuchaj osobiście.
Czy średnie tony w AK są wypchniete do przodu, czy są na swoim miejscu?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maltin napisał:

A czy są jakieś opóźnienia jak korzysta się po kablu ? Raczej nie znajdę już wersji M1 jest tylko M2. I widzę tylko mp3store ma najszybszą wysyłkę, na amazonie 100zł taniej ale trzeba czekać ok 11 dni roboczych.

Nie ma po kablu absolutnie żadnego opóźnienia, właśnie sprawdziłem (windows 11).

 

12 godzin temu, Maltin napisał:

Własnie nie mam takiej możliwości albo sklep nie miał na miejscu, albo to ja nie miałem czasu na odsłuch i w tym czasie ktoś kupił wzmacniacz z którym miałem porównywać.

Bierz z MP3Store, przecież jak Ci się nie spodoba, to do dwóch tygodni możesz odesłać :)

 

7 godzin temu, Play napisał:

Czy średnie tony w AK są wypchniete do przodu, czy są na swoim miejscu?

Nie stwierdziłem wypchania średnicy do przodu, testowane na Kinera Nanna.

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności