Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Play napisał(a):

Do laptopa i grasz na raz dwa kawałki w tym samym czasie

 

W końcu stereo w donglach, trochę im zeszło.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.936467f5767b726d1c31a309762d21a4.jpeg
Aż chce się pisać. Ibasso DC Elite. Nie mając doświadczenia w dżonglerce donglami, mogę odnieść się tylko do dużo większych rozwiązań i potwierdzić wcześniejsze wypowiedzi innych użytkowników: to poziom stacjonarek i to tych dobrych. Analogowo, muzykalnie, mocno, treściwie, ładne wokale, detal – autorytatywny dźwięk z właściwym bilansem. To dac/amp bez baterii o gabarytach pudełka zapałek. Słabe strony? Dam sobie spokój, bo to byłoby najzwyklejsze czepialstwo. Najlepiej wydane pieniądze do tej pory, jeżeli chodzi o źródło. Chociaż cena może wydawać się „zaskakująca”, to chcę podkreślić, że wg mnie ta zabawka jest po prostu warta swojej ceny (w moim przypadku do istotnego ograniczenia elementu zaskoczenia przyczynił się [mention=50800]bigmaras[/mention] - za co uprzejmie dziękuję). Jako uzupełnienie dodam, że jeden z użytkowników na innym forum napisał mi, że po tym zakupie chce poważnie zredukować swoją kolekcję źródeł. Nie przedłużając: słuchając elite miałem identyczne refleksje. (producent wprowadza na rynek rozdzielacz portu usb IBASSO/CB19, będzie sporo tańszy od DD).
image.png.75d3d4cfb088c4b69ab85438fef5e934.png
 
 
 
https://a.aliexpress.com/_Evt2PFP

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nazar70 napisał(a):

inne dongle dysponują sygnaturą dźwięku podobną do FC6? Zapewne RU7

Podejrzewam, że prędzej FC4 niż RU7. Oczywiście zakładając, że dobrze rozszyfrowałem brzmienie FC6 na podstawie recenzji, bo osobiście nie miałem okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że każdy kolejny100 usd  dongiel to top,best i bóg wie co jeszcze

a tak naprawdę to w środku zintegrowany dac/amp, to samo w lekko innej obudowie :)

 

 

17 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

https://a.aliexpress.com/_Evt2PFP

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

pod kompa/lapka/phona  to można go ifi defender pewnie podłączyć, ma oddzielne wyjscie na zasilanie

image.png

 

Edytowane przez kuman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nazar70 napisał(a):

Panowie jakie inne dongle dysponują sygnaturą dźwięku podobną do FC6? Zapewne RU7 ale czy jest coś więcej do wyboru?

Jeśli fc6 to rozwinięcie fc4, to na pewno Dragonfly cobalt. Trochę wspólnego będzie miał też Ifi Go Bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie pokusił się jeszcze na porównanie tego co jest w środku (budowa, DAC). Faktycznie wszystkie wyglądają bardzo podobnie, z jednej strony USB-C z drugiej 3.5mm i 4.4mm. Żeby się nie okazało, że wszystkie wychodzą z tej samej fabryki :) Nasi bracia ze wschodu wyprodukują wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

I to jeszcze najczęściej wtyki te nie leżą w jednej osi

To chyba oczywiste, że gniazdko 4,4mm będzie miało oś dalej od płytki niż gniazdko 3,5mm.

Żeby były w osi trzebaby kombinować, albo wyższe gniazdko 3,5mm wstawić (tylko skąd je wziąć - trzeba specjalnie zamówić, a to są koszty), albo wycinać płytkę, żeby obniżyć gniazdko 4,4mm. Ale w tym drugim przypadku z kolei nie za bardzo jest jak solidnie to przymocować - osobiście wolę nie mieć w osi, niż "wyrywające się" gniazdko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nowy dongiel

Ta francuska nowość 

by Auchan pracuje w nieznanej technologii 0 bitowej 

wyjscie 3.5mm pure ultra hype clear audio ++

nowością jest także kinetyczne ładowanie telefonu jeśli poruszamy się ze słuchawkami w uszach szumnie nazwane „kinect return technology”

IMG_1043.jpeg
 

To było zobaczone przy okazji zakupów w stylu-tata wiesz na jutro do szkoły potrzebuje ……

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś kabel/rozdzielacz pod USB-C na Androida, za pomocą którego podłączę dongla i jednocześnie naładuję telefon? Byle coś z Polski, a nie z AliExpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Play napisał(a):

Poleci ktoś kabel/rozdzielacz pod USB-C na Androida, za pomocą którego podłączę dongla i jednocześnie naładuję telefon? Byle coś z Polski, a nie z AliExpress.

Bigmaras, ma mieć na dniach ten iBasso CB19, więc będzie na allegro. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jarzyna napisał(a):

Bigmaras, ma mieć na dniach ten iBasso CB19, więc będzie na allegro. 

 

A ten cb19 nie działa tak, że zasila dongla, ale nie ładuje telefonu?

15 minut temu, trez0r napisał(a):

Git! Przyda mi się też do RU6 👍

 

Chodzi za mną ru6, ale mam fc6. Porównywałes może oba dzyndzle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, side napisał(a):

 

A ten cb19 nie działa tak, że zasila dongla, ale nie ładuje telefonu?

Tak, CB19 nie ładuje, tylko zapewnia czyste zasilanie. Za szybko przeczytałem post @Play.

10 minut temu, side napisał(a):

Chodzi za mną ru6, ale mam fc6. Porównywałes może oba dzyndzle?

FC6 jest świetny. Inny niż wszystkie. Szkoda, że nie ma dziurki 4.4, bo wszystkie kable już takie mam. 

RU7 jest fajny i też wyjątkowy. Ma trzy tryby grania. Od bardziej analogowego dźwięku do technicznego. Jak dla mnie ten sam poziom co DC Elite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Play napisał(a):

Trzeba to ustalić. @bigmaras czekamy na info.

 

Będą w przyszłym tygodniu to sprawdzę sam bo w sumie nie pytałem iBasso o to, ale już kilka osób wklejało jakieś info, że drugi drut zasila tylko dongla i nie ładuje telefonu. Nie mniej jednak potwierdzę sam i dam znać

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Play napisał(a):

Poleci ktoś kabel/rozdzielacz pod USB-C na Androida, za pomocą którego podłączę dongla i jednocześnie naładuję telefon? Byle coś z Polski, a nie z AliExpress.

W razie czego ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć odskocznię od RU7 i poszedłem w DC06 Pro. iBasso dobrze zgrywa się z Symphonium Meteor, lepiej trzyma bas w ryzach. Z kolei RU7 w połączeniu z Penon Serial to mega analogowe granie.

RU7 gra szerzej od iBasso i jest cieplejszy zarówno dźwiękowo jak i fizycznie 😉

20240202_200742.thumb.jpg.cfd07af9cba272439cd42144ae5f1da4.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jarzyna napisał(a):

Tak, CB19 nie ładuje, tylko zapewnia czyste zasilanie. Za szybko przeczytałem post @Play.

FC6 jest świetny. Inny niż wszystkie. Szkoda, że nie ma dziurki 4.4, bo wszystkie kable już takie mam. 

RU7 jest fajny i też wyjątkowy. Ma trzy tryby grania. Od bardziej analogowego dźwięku do technicznego. Jak dla mnie ten sam poziom co DC Elite.

 

Na pewno ru7 jest prima sort. Ja jeszcze po prostu z ciekawości spoglądam na ru6. Mam słabośc do r2r.

 

To ja wrzucę jeszcze raz odpowiedź z FB iBasso

 

Zrzut ekranu 2024-02-02 201558.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, side napisał(a):

CIACH

 

Chodzi za mną ru6, ale mam fc6. Porównywałes może oba dzyndzle?

fc6 słuchałem dość krótko, i ciężko mi rzetelnie móc porównać miedzy sobą te urządzenia 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bigmaras napisał(a):

już kilka osób wklejało jakieś info, że drugi drut zasila tylko dongla i nie ładuje telefonu. Nie mniej jednak potwierdzę sam i dam znać

Tak na logikę, to skoro ten kabel ma odciąć zasilanie dongla z telefonu, a dostarczyć zewnętrzne, to to zewnętrzne zasilanie nie może być połączone z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności