Skocz do zawartości

Iriver 899 A Iaudio G3


Gość acer

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacze iAudio standardowo wyposazone sa w UMS pozwalajacy na ich automatyczne rozpoznanie w WinXP i Win2000.

Bez problemu radza sobie z OGG, nagrywanymi na przeroznych czestotliwosciach.

Konstrukcja sprawia wrazenie solidniejszej.

Czy jest wiec jakis argument za kupowaniem iRiver zamiast iAudio (np. G3 lub U2)?

acer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu tez sie zastanawialem... Ale wtedy iRiver wyprzedzal zdecydowanie modele iAudio.

Teraz jest model G3 - taki jakby ifp-900 (model U2 wyglada na mniejszy ale slabszy, bateria tylko 20godz. i na razie brak OGG...). Funkcje takie same i mozliwosci i nawet waga podobna. Jedyne czego nie udalo mi sie doczytac to mozliwosc programowania nagrywania z radia. [Korekta: jest , altam funkcja WAKEUP MODE oraz WAKUUP TIME co mozna sprowadzic do zaprogramowania nagrywania, ale szczegolow nie znam]. Z kolei 50 godzin na jednej baterii robi wrazenie.

 

Pozostaje kwestia: jakosci dzwieku, dostepnosci i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale iRivery obsługują Ogg do 224 kbps :huh:

Tak, ale jest limit w postaci wartości bitrate co jest bardzo dziwne. Nie wiem jak wygląda to w przypadku iaudio, ale producent chwali się wsparciem Ogg Vorbis do Q8. Limit dolny to 64 kbps (jeżeli to jest granica dla średniego bitrate'u to gratuluję pomysłu; iriverowi zresztą również tego 96 kbps).

G3 odtwarza ponadto MP2, WAV ADPCM (MS/IMA).

Minusy to długi czas startowania, słaba jakość nagrań mp3, słaby odbiór z radia i słaba czulość mikrofonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli iAudio nie dorównuje pod względem jakości dźwięku z MP3 iRiverowi, tak??  B)

Tego nie napisałem ;)

Nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie stwierdzić obiektywnie wyższość jakości dźwięku jednego urządzenia nad drugim (chyba, że różnica jest oczywista). W większości przypadków opinia zależy od nastawienia. Np. na forum JetAudio/Cowon udzielają się użytkownicy, którzy twierdzą, że jakosć jest lepsza z G3, ale tylko troszeczkę ;). Może kiedyś iriver był pionierem jeżeli mówimy o jakości dźwięku, ale sądzę że teraz tylko jedzie na opinii... Zresztą obecnie w wielu odtwarzaczach różnych firm stosowane są te same podzespoły - wobec tego na jakiej zasadzie sprzęt irivera mógłby być lepszy?

PS. Przez "słaba jakość nagrań mp3" rozumiem jakość nagranych przez odtwarzacz plików mp3.

Zresztą ta u irivera też mnie nie zadowala - pasmo jest obcięte do 16 kHz, prawdopodobnie obcinane jest już analogowo przed kodowaniem (wobec tego nie jest "potrzebne" kodowanie tak wysokich częstotliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności