Skocz do zawartości

Sennheiser Px100


MacMax

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi, czy te sluchawki nadaja sie do sluchania outdoor? Uzywam odtwarzacza tylko po za domem wiec chce dobrac jak najlepsze sluchawki.

 

Jak sie spisuja w zatloczonych autobusach? I jak z przekazywaniem dzwiekow na zewnatrz? Bardzo jest slyszalne dla otoczenia to czego sluchamy?

 

Jezeli bym je kupil to dzialaly by z Clipem albo M3 (ale najprawdopodobniej Clip, M3 coraz mniej mi sie podoba przez "gladzik"). Byloby to dobre polaczenie?

 

Jezeli nie PXy to co byscie polecili zamiast nich? Najchetniej jakies nauszne...

Teraz uzywam EP-630, ale oprocz izolacji nie oferuja nic. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 601
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dla mnie sie nie nadaja na miasto.

 

To sa najglosniej grajace na zewnatrz sluchawki jakie slyszalem ;]

 

No i izolacja prawie zadna.

 

A nauszne zamkniete w tej klasie cenowej najczesciej graja slabo.

 

Co do gladzika. Jest ok. Trzeba sie przyzwyczaic. Poza tym sa w nim 4 zupelnie normalne przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z miejskim hałasem px'y przegrywają, ale nie jest beznadziejnie. Jedyne przesłuchane słuchawki, które bym uznał za portable i z dobrym tłumieniem to HD25, ale to nie ta liga :)

A to, że ktoś z najbliższego otoczenia posłucha sobie razem z nami to nic strasznego, chyba, że słuchamy dosco polo ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Majac PX100 oraz CAL! co lepiej sie sprawdzi - i7, ktory posiadam czy E10? Plus dodatkowo jak sie czuja Sony modele NWZ-8xx lub 6xx z duecie z PXami lub CAL!? Bo juz sie dowiedzialem, ze iPod Nano i Vedia to dobrzy partnerzy dla wspomnianych modeli sluchawek... <_<

Wiem, ze odczucia sa subiektywne, ale z Waszego doswiadczenia...?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam yp k5 i właśnie dokupiłem do mojego szajsunga te px100:) Na razie mam mieszane odczucia, słuchawki grają cicho, charczą przy większym basie... ale to pierwszy dzień, więc pewnie po miesiącu będzie ok. Jak wy myślicie? Czy też u was występowało to "charczenie" przy basie, i dość ciche działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na dodatek słuchawki muszą być oryginalne, bo kupione od mp3 store;) Tzn. mam włączone podbicie basów, ale na każdym ustawieniu trzeszczy. Tzn teraz już jakby mniej. Mój kumpel z nimi miał podobnie więc pewnie się wygrzewają:) Albo mam taką ****ianą mp3...;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam yp k5 i właśnie dokupiłem do mojego szajsunga te px100:) Na razie mam mieszane odczucia, słuchawki grają cicho, charczą przy większym basie... ale to pierwszy dzień, więc pewnie po miesiącu będzie ok. Jak wy myślicie? Czy też u was występowało to "charczenie" przy basie, i dość ciche działanie?

Mam dwie pary i żadna przy wygrzewaniu nie charczała. Natomiast zdarzyło mi sie, że pod gąbkę dostał sie włos, a efektem tego był odgłos trzeszczenia, ale tylko w tej słuchawce, do której sie on dostał.

Na playerku Sony mającym 2,5mW na kanał grały wystarczająco głośno; nie wspomnę o Vedii mającej 2x20mW :) , ale odczucie głośności jest względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko tytulem uzupelnienia....pytalem jakis czas temu o player do CAL! - za Wasza rada nabylem iPoda Nano 1g i moge powiedziec, ze efekt przeszedl moje najsmielsze oczekiwanie - krystaliczny i cudownie separowalny dzwiek. Niesamowite wokale i kazdy instrument wyraznie slyszalny. Dzwiek bardzo, bardzo czysty.

 

Rolandsinger napisal, ze ten odtwarzacz jest wybitny do cieplych sluchawek...pospisuje sie pod tym obiema rekami i polecam wszystkim milosnikom czystego, prawdziwego brzmienia.

 

Dzieki za rade - jestem bardzo zadowolony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed jakąś godzinką mi przyszły i już nie żałuję ani grosza na nie wydanego

No tak ale w innym wątku piszesz że 2x tańsze KSC są lepsze. ;) Swoją drogą co Cię skłoniło do zakupu PXów skoro miałeś Kossy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo nie lubie jak ktos obok mnie, gdy ja nie mam sluchawek slucha z jakis beznadziejnych stockow glosno muzyki z jakiegos radia eksa... Komus dla odmiany moze sie moja muzyka nie podobac wiec sam tak nie robie i slucham dotychczas w dokanalowkach. Jednak jakosc dzwieku powoli mnie zaczyna irytowac i szukam czegos porzadniejszego, a jak wiadomo najwieksze mozliwosci maja nauszne...

To lipa ze jest gorzej niz w pchelkach... w KSC75 i KPP pewnie bedzie tak samo? Chyba jednak je kupie i przekonam sie na wlasna reke jak to wyjdzie. Moge sie jednak spodziewac ze zagraja lepiej niz Technicsy RP-F290? Wtedy gdy nawet nie sprawdza sie na ulicy bede mial cos lepszego w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo nie lubie jak ktos obok mnie, gdy ja nie mam sluchawek slucha z jakis beznadziejnych stockow glosno muzyki z jakiegos radia eksa... Komus dla odmiany moze sie moja muzyka nie podobac wiec sam tak nie robie i slucham dotychczas w dokanalowkach. Jednak jakosc dzwieku powoli mnie zaczyna irytowac i szukam czegos porzadniejszego, a jak wiadomo najwieksze mozliwosci maja nauszne...

To lipa ze jest gorzej niz w pchelkach... w KSC75 i KPP pewnie bedzie tak samo? Chyba jednak je kupie i przekonam sie na wlasna reke jak to wyjdzie. Moge sie jednak spodziewac ze zagraja lepiej niz Technicsy RP-F290? Wtedy gdy nawet nie sprawdza sie na ulicy bede mial cos lepszego w domu.

Po prostym teście następujące wnioski: na stałym poziomie głośnosci (Vedia V19 25/40 głośność stanardowa jeśli chodzi o moje słuchanie na mieście) PX100 grają ciszej na zewnatrz od pchełek (SRS-200, MX200) - które jednak jak można było się spodziewać grały głośniej dla słuchającego- oraz od KSC75. Na poziomie głośności równym dla słuchajacego "wyciekają" mniej od KSC, ale wiecej od pcheł.

Osobiście nie lubię być odcięty od swiata więc u mnie PXy spisują się dobrze jako słuchawki outdoor'owe i nie przeszkadza mi to, że nie izolują idealnie. Właściwie słaba izolacja dokucza mi wyłącznie w starych tramwajach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności