Skocz do zawartości

Platnosci Paypal


Paluch

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie sprawa jest prosta - musisz miec wypukla karte kredyta [badz obciazeniowa - choc te w polsce jest malo popularna] lub tzw "e-karte" czyli specjalne narzedzie do platnosci "on-line".

 

Jednak w praktyce jest troche gorzej - na wypukla kredytowa trzeba miec najczesciej wieksza zdolnosc kredytowa - spory dochod [przy nizszych dochodach banki najczesciej daja tylko plaskie visy electron]

 

Z kolei e-karty sa dosc malo popularne i wiele bankow WOGOLE nie ma ich w swojej ofercie. A nawet jesli sa to najczesciej placi sie za nie oplate miesieczna lub/oraz oplate za wydanie - wiec jesli ma posluzyc do pojedynczej transakcji to jest bez sensu.

 

Wyjatkiem od reguly jest kilka kart debetowych [takich normalnych - plaskich] jak np. dolaczane do rachunki Inteligo, ktore moga sluzyc do platnosci on-line tak samo jak karty wypulke.

 

Napisz w jakim banku masz rachunek tak wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz, że visa electron dodawana do konta Inteligo bez problemu nadaje się do dokonywania płatności drogą elektroniczną (jest to zresztą bardzo mocno podkreślane na prawie każdej ulotce reklamowej, ale nie miałem przyjemności sprawdzić tego w praktyce)? Orientujesz się czy ma znaczenie w jakim kraju znajduje się sklep, gdzie dokonujemy zakupu? Czy po prostu w wypadku tej karty (i podobnych) lokalizacja nie jest istotna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz, że visa electron dodawana do konta Inteligo bez problemu nadaje się do dokonywania płatności drogą elektroniczną (jest to zresztą bardzo mocno podkreślane na prawie każdej ulotce reklamowej, ale nie miałem przyjemności sprawdzić tego w praktyce)? Orientujesz się czy ma znaczenie w jakim kraju znajduje się sklep, gdzie dokonujemy zakupu? Czy po prostu w wypadku tej karty (i podobnych) lokalizacja nie jest istotna?

Jesli placisz przez paypal to nie ma znaczenia gdzie jest sklep.

Mi paypal przyjol te karta wiec chyba wszystko OK [chociaz jeszcze nie placilem nia paypalem]. Przypomnialem sobie ze kiedys placilem nia w systemie "platnosci allegro" i poszlo bez problemow.

 

pko - inteligo

 

sklep jest w singapurze

 

probowalem wprowadzic ta karte, niestety odrzuca.

 

Chyba mowimy o dwoch roznych rzeczach. Podejzewam ze masz zwykle konto prowadzone w oddziale PKO BP z usluga bankowosci elektronicznej "PKO Inteligo"

twoj system transakcyjny wyglada tak:

https://www.pkointeligo.pl/

czy tak:

https://secure.inteligo.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie B. Śląski wprowadził kartę kredytową dla studentów, gdzie nie ma minimalnych dochodów wymaganych by ją uzyskać. Ja osobiście posługuję się e-kartą od jakiegoś roku, wydanie kosztuje [kosztowało] bodajże 25 zł [hehe, babka w banku miała pobrać mi z konta ale chyba zapomniała :D]. E-karta to rodzaj karty przedpłaconej, tyle że wyciętej [nie można nią wypłacać $$ z bankomatu, ale np płacić w sklepie już można], dla mnie najprostsze wyjścia by móc płacić on-line to:

 

1. założyć sobie 2 konto internetowe w jakimś mbanku, czy też inteligo, których karty umożliwiają płatności transgraniczne, prowadzenie konta zazwyczaj jest za free, jedynie trzeba co jakiś czas za coś zapłacić kartą, aby nie naliczyli jakiejś opłaty.

 

2. nabycie dodatkowej karty - to jest wariant droższy, w zalezności od karty- ale dostajemy kartę powiązaną z naszym dotychczasowym rachunkiem, trzeba tylko się popytać o właściwości poszczególnych kart.

 

Aha, tę e-kartę można "kupić" i używać nawet nie mając konta w ING Banku ślaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności