Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki Kostne (na rower) + Słuchawki Nauszne (do PC) do 500 zł


kase09

Pytanie

Cześć,

 

rozglądam się za słuchawkami. po pierwsze na rower. Nie wiem czy ktoś tu korzystał, testował tzw. słuchawki kostne. Domyślam się, że zapewne brak będzie tonów niskich ale i tak temat raczej sportowy aby słyszeć co się dzieje wokół na drodze. Konkretnie zastanawiam się nad tym modelem https://trigar.pl/aftershokz-aeropex-czarne-sluchawki-kostne

 

Druga część to słuchawki do PC (granie + muzyka) aktualnie posiadam HyperX Cloud Alpha (ta pierwsza wersja) i jestem zadowolony jeśli chodzi o jakość dźwięku, jak i również dalej bardzo dobrze działają, jedynie ta eko skóra na pałąku zaczyna się sypać. Do tego posiadam wzmacniacz Fiio E6, chociaż przyznam się, że zakupiłem go dlatego iż po podłączeniu do PC słuchawki grały cicho (gniazda bez wzmacniacza) i potrzebowałem czegoś budżetowego. Wracając, w większości słucham muzyki elektronicznej, ew. mieszanek rocka, rapu (typu grandson, k. flay itp.) więc ogólny profil słuchawek HyperX mi się podobał, ale posiadam je 5 lat więc może coś w tym budżecie pojawiło się nowego, ciekawego za co warto zapłacić. Jak się domyślacie z naciskiem na bass i tony wysokie, aczkolwiek lubię też wychwytywać pojedyncze dźwięki schowane gdzieś pomiędzy główną linią melodyczną ;)

 

Za DAC też się rozglądam, niestety nie mam wyjścia optycznego w płycie głównej, i sporo recenzji już czytałem jak na razie nic mi w oko nie wpadło na USB. A fajnie w sumie byłoby aby DAC miał wyjście słuchawkowe jak i RCA  na głośniki ( w rozsądnym budżecie)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 9.12.2021 o 16:34, kase09 napisał:

rozglądam się za słuchawkami. po pierwsze na rower

Ze swojej strony polecam Koss KSC-75, fajnie trzymają się uszu, grają całkiem dobrze no i prawie wcale nie tłumią otoczenia. 

W dniu 9.12.2021 o 16:34, kase09 napisał:

Druga część to słuchawki do PC (granie + muzyka) aktualnie posiadam HyperX Cloud Alpha (ta pierwsza wersja) i jestem zadowolony

I tu zostałbym przy HyperX, pady możesz kupić i wymienić, a na opaskę dołożyć opaskę neoprenową na suwak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 10.12.2021 o 18:22, Perul napisał:

Ze swojej strony polecam Koss KSC-75, fajnie trzymają się uszu, grają całkiem dobrze no i prawie wcale nie tłumią otoczenia. 

Dzięki, rozejrzę sie.

 

W dniu 10.12.2021 o 18:22, Perul napisał:

I tu zostałbym przy HyperX, pady możesz kupić i wymienić, a na opaskę dołożyć opaskę neoprenową na suwak.

O ile pady faktycznie widziałem, to o takiej opasce nie pomyślałem. Popatrzę jak to wyglada, można faktycznie trochę zaoszczędzić. Dzięki!

 

W takim razie zostaną fundusze na DACa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używam wskazanych Aeropex'ów a żona korzysta z modelu Air. Jak dla mnie dobrze sprawdzają się na rowerze. Jako słuchawki do muzyki treningowej są bardzo dobre, trzeba sie tylko przyzwyczaić do odsłuchu muzyki "wewnątrz" głowy ;). Ja korzystam z nich również do pracy zdalnej i mikrofon dobrze zbiera (nienawidzę słuchawek dokanałowych, a słuchawki na pałąku są dla mnie niewygodne z okularami w dłuższej perspektywie używania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności