Skocz do zawartości

T60 V1.03


Rekomendowane odpowiedzi

Tez zaczalem szukac "czegokolwiek" na temat nowej wersji i nic :)

Zgram tylko zawartosc na dysk i lece z updatem.

 

---

 

Poszlo bez problemow, przy okazji dowiedzialem sie ze player sprawdza stan naladowania akumulatora/baterii przed aktualizacja - napisal mi ze jest slaba i zaprotestowal ;)

 

Po szybkim przegladnieciu menu - zmian wygladu i funkcji nie stwierdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chodzilo mi o co innego - przy wersji 1.02 wg mnie wskaznik zuzycia baterii zle pokazuje zuzycie na akumulatorze , przy naladowanym na full akku po ok.30 minutach sluchania zjada jedna kreske, po nastepnych 30 kolejna , po 2-3 h wskaznik jest pusty juz do rozladowania akku (czyli w moim przypadku do 12h)

Jesli natomiast uzywa sie akku i w Batery Select zaznacza sie ustawienie Alkaline to pokazuje prawidlowo, wiec jesli ktos ma soft 1.03 to bardzo prosze o tescik.

dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 1.03 i jedna rzecz. Wygląda mi na to że po przełączeniu na Re..coś_tam... player umyślnie pokazuje mniejszy poziom bateri bo mając 2 kareski na baterii w trybie dla zwykłych paluszków a po przełączeniu pokazuje jedną, gdy spadło mi o kreskę spróbowałem jeszcze raz i w trybie alkaline była 1 kresa a w akumulatorkowym trybie wskaźnik baterii mrygał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jak pzestawicie sobie z rechargable na alkaline to bedzie dobrze pokazywal, wlasnie to jest błędem B)

 

 

Mam u siebie 1.03 i jedna rzecz. Wygląda mi na to że po przełączeniu na Re..coś_tam... player umyślnie pokazuje mniejszy poziom bateri bo mając 2 kareski na baterii w trybie dla zwykłych paluszków a po przełączeniu pokazuje jedną, gdy spadło mi o kreskę spróbowałem jeszcze raz i w trybie alkaline była 1 kresa a w akumulatorkowym trybie wskaźnik baterii mrygał.

 

Chyba jednak to nie jest błąd w firmware. Ponieważ akumulatorki NI-MH mają trochę inną charakterystykę rozładowania niż baterie alkaliczne. To krótsze działanie na akumulatorkach podyktowane jest zapewnieniem ich ochrony i ochrony naszego playera. Akumulatorków nie powinno się rozładowywać poniżej 80% ich znamionowej pojemności ( to zapewnia ich długotrwałą pracę-do 1000 ładowań :lol: ) no a wzrost temperatury podczas intensywnego rozładowania mógł by spowodować uszkodzenie sprzętu. Natomiast baterie alkaliczne można wyczerpać "do zera" i tak je wyrzucamy :angry:. Układ elektroniczny kontrolujący zasilanie w playerze określa pojemność akumulatora tylko na podstawie czasu jego eksploatacji i spadku napęcia. Aby zapewnić optymalne warunki pracy urządzenia należy jednak korzystać z ustawień zgodnych z menu czyli akaline dla baterii i rechargeable dla akumulatorków - nawet jak grają trochę krócej.

U mnie T60 na eneloop 800mAh, hama 1000mAh - średnio 12 godzin odtwarzania. Dzisiejsze możliwości techniczne w produkcji aku NI-MH pozwalają na wyprodukowanie ogniw AAA o pojemności 1000-1100mAh, wszystkie większe pojemności to tylko etykiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurekl

 

nie moę się z tobą zgodzić ponieważ gdyby tak miało być naprawdę to (przy włożonych aku) wskaźnik baterii powinien zacząć migać

po ok 2-4 godzinach, a chodzi o to, że przez 10-12 godzin wskazuje zero kresek i dopiero po tym czasie zaczyna migać i ostatecznie gaśnie :( . Problemem (błędem) jest to, że już po 2-3 godzinach działania zaczyna pokazywać zero kresek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurekl

 

nie moę się z tobą zgodzić ponieważ gdyby tak miało być naprawdę to (przy włożonych aku) wskaźnik baterii powinien zacząć migać

po ok 2-4 godzinach, a chodzi o to, że przez 10-12 godzin wskazuje zero kresek i dopiero po tym czasie zaczyna migać i ostatecznie gaśnie :( . Problemem (błędem) jest to, że już po 2-3 godzinach działania zaczyna pokazywać zero kresek.

U mnie to tak drastycznie nie wygląda.

Po 2 godz. znika 1 kreska na wskaźniku, po 4 godz. druga, po 6h trzecia. Potem gdzieś kilka godzin bez i ok 1h przed całkowitym wyłączeniem pulsuje obwódka symbolu baterii. Troszke łagodniej przebiega rozładowanie gdy słucham tylko radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie czy dobrze wgrałem firmware? Wiem, wiem jestem strachliwy, no wiecie trochę dałem za ten odtwarzacz.

Ale do rzeczy, uruchomiłem firmware updater, dałem żeby updatował[nie zmieniał na mtp] z wersji v1.02 na v1.03, najpierw ściągnął pliki, potem zainstalował je do odtwarzacza i kazał odłączyć. Na playerze pisało potem "firmware update" don't push the button no i wgrało się, zgasł ekranik, ja chwilę jeszcze poczekałem[bo przy zakończeniu instalacji pisało że się będzie restartował kilka razy, no to myślałem że oprócz wyłączenia po instlacji sam się włączy] i go włączyłem. Wlazłem w system info i pisze v1.03, odtwarzacz działa więc chyba wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazane jest chyba też na chwile wyjąść po instalacji baterie.

 

Wskaźnik baterii pracuje mi bez zarzutu jeśli zaznaczy się na odwrót jej typ jest to błąd firmware.

W t50 tez zadnego problemu ze wskaznikiem nie mialem ale te wypowiedzi sa chyba glownie o t60.

 

EDIT: Generalnie problem z rozpoznawaniem bledow w t50/t60 jest taki, ze prawie nigdzie go jeszcze na zachodzie porzadnie nie sprzedaja . Stad tez malo recenzji i malo uzytkownikow, ktorzy mogliby naciskac na producenta. Co innego clix, ktory praktycznie wszedzie zagoscil juz na listach hitow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed chwila wgralem wlasnie ow najnowszy firmware (1.03) i, ku mojej uciesze, okazalo sie, ze poprawil on jedyna w mojej opinii wade t60 - mianowicie po wcisnieciu przycisku play/stop podczas odtwarzania utworu zostaje on spauzowany, a nie jak uprzednio - zatrzymany. Poprzednie rozwiazanie bylo troche denerwujace, teraz przyjemniej obsluguje sie odtwarzacz.

 

EDIT: Sprawdzilem i reczywiscie jest tak, jak mowi @Glymbol, po wgraniu nowego firmware pozmieniane zostaly uprzednio ustawione opcje, w tym i opcja "Resume". Dzieki za poprawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mianowicie po wcisnieciu przycisku play/stop podczas odtwarzania utworu zostaje on spauzowany, a nie jak uprzednio - zatrzymany.

Nie jestem pewien jak to jest w T60, ale na T10 jest opcja "Resume". Na OFF odtwarzacz zaczyna grać od początku po zatrzymaniu, na ON zaczyna tam gdzie przerwałeś. Może wcześniej miałeś wyłączone Resume, a nowy firmware ustawił opcje fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności