Skocz do zawartości

Bezprzewodowe ładowanie Akumulatorka Odtwarzacza


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem jeszcze o nieinwazyjnym obrazowaniu mózgu za pomocą promieniowania podczerwonego i o czymś jak "mikroskopia konfokalna in vivo" (ale to już po ściągnięciu czaszki ;) )

 

to jest technika pomocnicza przy zabiegach neurochirurgicznych.

 

generalnie - obrazowanie wykorzystuje albo promienioiwanie elektromagnetyczne (w szerokim tego slowa znaczeniu) - w tym miesci sie promieniowanie rentgenowskie *rentgen, CT), lub promieniowanie gamma (obrazowanie izoropowe - w tym i PET); oraz rezonans magnetyczny wykorzystujacy stale pole magnetyczne z impulsami radiowymi.

 

sa oczywiscie urzadzenia hybrydowe - PET-CT oraz SPECT-CT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje to przeczytać po polsku ;)

Bezprzewodowy transfer energii

 

Jak dobrze zrozumiałem nie chodzi o zwykły przekaz energii tak jak poprzez fale radiowe, ale o przekaz rezonansowy. Czyli generator emituje fale o jakiejś częstotliwości, a odbiornik ustawiony na tę konkretną częstotliwość wpada z nim w rezonans. To sprawia że jest pochłaniana cała energia fali (mimo że rozchodzi się kuliście), a nie tak jak w przypadku fal radiowych tylko wycinek docierający do anteny. Tak przynajmniej ja to rozumiem.

Ma ktoś linka do tego JAK oni to zrobili? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za fascynujący temat :) Jak to wogóle jest możliwe żeby bezprzewodowo naładować jakiś akumulatorek. Może ktoś polecić jakieś strony www albo nawet książkę związaną z falami radiowymi i powyższym tematem. Chętnie bym coś takiego poczytał :)

Dla mnie do dziś niesamowita sprawa jest, że możemy np. bezprzewodowo przesyłać pliki mp3 za pomocą bluetooth hehe ;)

Normalnie sci-fi zbliża się wielkimi krokami, ani się obejrzymy, a za chwile będziemy śmigać "latającymi samochodami", a playera będziemy sobie na stałe wszczepiać pod czache ;)

 

PS. KHroN właściwie to co Ty dokładnie studiujesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie

Tu do kupienia urządzenie z ładowarką bezrzewodową do niego.

 

Ale dużo wytłumaczyłeś... szczoteczka do zębów.... super :lol:

 

Czytałem. I nie zgodzę się, że po raz pierwszy naładowali bezprzewodowo - bo jak widać na aukcji technologia ładowania bez kabelka już dawno trafiła pod strzechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy różnica jest taka, że w przypadku istniejących technologii, obiekt "ładowany" musi znajdować się w bezpośredniej bliskości obiektu "ładującego"... no i "prąd ładowania" jest relatywnie niewielki (tak by się nie dało żarówki zapalić ;) )

 

Co do odległości - prawda

Co do prądu - nieprawda. Przecież to zwykły transformator i prąd może być praktycznie dowolny (a że ładuje się małymi prądami, to inna bajka - niezależnie, czy przewodowo, czy bezprzewodowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło - chodziło mi o to, że jednak aż dotąd... żarówki nie udało się w ten sposób zaświecić (tylko szczoteczki do zębów ładować) :)

 

niezależnie czy ta żarówka-na-odległość to "rewolucja technologiczna" czy "mały krok, na rozwoju istniejacej technologii", to jednak jeszcze tego nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Da sie zasilic zarowke,nawet silnik... ale przy odleglosci do 1cm... ;p Jezeli chodzi o taki system z cewkami.TAkie rozwiazania wykozystuje sie czesto w wyswietlaczach widmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności