Skocz do zawartości

Crossroads Mylarone X3


wojt_bb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

godzina 9:30:00, do mojej świadomości dociera że budzik brzmi jakoś inaczej niż zwykle

godzina 9:30:15, doszedłem do wniosku że to nie budzik tylko dzwonek do drzwi

godzina 9:30:30, mam w ręku (maleńką O_o ) paczuszkę

godzina 9:30:31, rozpakowane

parę minut później, po obejżeniu wszystkiego, założeniu średnich końcówek i próbie trafienia że Red to jak Right

 

pierwsze wrażenie: czyste, ale dźwięk wąski

 

tyle na żywo... ;]

 

[edit] czepialstwo ;p miało być :31:30 ale niech już tak zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzina 9:30:30, mam w ręku (maleńką O_o ) paczuszkę

godzina 9:30:31, rozpakowane

 

Express :P W jedną sekundę paczka rozpakowana :)

 

Z tego co widze to aby "skosztowac" tego cudownego dzwieku to trzeba je kupic - rozwiazanie nie zbyt ciekawe dla mnie , a moze mozna je gdzies posluchac w Krakowie?

 

Nie bardzo, tych słuchawek nie kupisz nawet w Polsce, to co dopiero posłuchanie ich w Krakowie, chyba że się z kimś umówisz z forum kto jest ma i jest z Karkowa... choć nie sądzę, będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenie: czyste, ale dźwięk wąski

1) Załóż małe końcówki i włóż je w kanał słuchowy.

2) Ja w moich zauważyłem objawy pełnego rozegrania dopiero wczoraj.

Przez wzmacniaczyk najlepiej się ich słucha na płasko. Z ifp-799 - preset Rock, lub żeby nie przeżyć szoku po przesiadce z CX300, Custom EQ +3 0 -6 +3 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel, wziolem na swoim z5 to ustawienie ala szok z cx300 , w sensie takim ze dopasowalem to do 8 suwakow, +3 0 -3 -6 -3 +3 0, ladnie lupie ;)

 

------------

 

przelaczylem rotting christa na hans zimmera i jednak normal is better

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN taj jak majkel napisal, daj im sie rozgrzac i wez najminjesze tipsy, albo najlepiej sprobuj z innymi tipsami jak jakies masz ;) polecam oczywiscie biflange od ue, graja jak dla mnie najlepiej, chciaz po nich sa chyba wlasnie stock'owe s'ki, choc niewygodne na dluzsza mete to z racji rozmiarow wchodza gleboko, s'ki od ue juz sa wieksze i mi nie spasowaly, ogolnie te stock'owe tipsy sa ok gdyby tylko byly bardziej miekkie, lepszej jakosci to odrazu wygoda by sie poprawila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się oprzeć wrażeniu, że prawa słuchawka (czerwona) gra inaczej... albo ma za dużo basu, albo za mało reszty...

 

... zmiana ucha przenosi ten efekt na lewą stronę, zmiana silikonków (od X3 albo od CX300) nic nie daje, podobnie jest z zamianą kanałów w pliku... :/

 

bu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 0,5 h temu moje uszy nie mogły uwierzyć, gdy usłyszały w słuchawce domofonu"poczta", za kilkadziesiąt sekund oczy nie mogy uwierzyć widzać paczuszkę ze znaczkiem "Singapore" (zamówiłem 12.06.2007 o 23:30), a za kilka minut uszy słysząc w nich dźwięk z mojego poczciwego D2. Wracam do słuchania tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się oprzeć wrażeniu, że prawa słuchawka (czerwona) gra inaczej... albo ma za dużo basu, albo za mało reszty...

 

... zmiana ucha przenosi ten efekt na lewą stronę, zmiana silikonków (od X3 albo od CX300) nic nie daje, podobnie jest z zamianą kanałów w pliku... :/

 

bu :(

Może im się przetworniki pomyliły w fabryce, i dali jeden od XB? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowałem bezpośrednio u jabena, dlatego jestem lekko poirytowany... bo one nie szły z antypodów tylko z sąsiedniego województwa -_-

 

i teraz - dla całkowitej pewności - zastanawiam się czy nie mam czegoś z uszami (wiem że mam uszy asymetyczne, tylko czy aż do tego stopnia?)... i tylko w takim razie, dlaczego po zmianie słuchawek efekt przenosi się do drugiego ucha a po zmianie kanałów w utworze nie...?

 

najchętniej bym widział, żeby mi ktoś postronny potwierdził czy/że z tymi X3 jest coś nie tak... i dla pewności CX300 od razu... :(

 

w pierwszym momencie pomyślałem sobie, że jedna słuchawka jest zepsuta ("wypaliła się" góra, został sam bas)... ale nie brzmi to tak do końca w ten sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, daj tym słuchawkom pograć na dużej głośności, ale takiej bez zniekształceń jeszcze, może jak się rozruszają, to im przejdzie? Co do XB, jeszcze nie było człowieka na Head-Fi, który by je ocenił wyżej od X3. Wiekszość je wycenia nieco niżej, a mniejszość na równi. Zresztą, basu w X3 nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiąc, wątpie w ten scenariusz z jednym przetwornikiem od XB - miałem kiedyś tak samo u siebie - jednak po zmianie słuchawek okazało się, że jest tak samo, a myślałem, że coś ze słuchawkami mam nie tak. Czy ta różnica jest na tyle wyraźna, że słyszysz ją bez problemu, czy Ci się tak tylko wydaje ? Myśle, że powinieneś się do nich przyzwyczaić jeszcze trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również wątpię w scenariusz z przetwornikiem, ale może przynajmniej teoretycznie nie jest to niemożliwe... a może nie jest? może tych przetworników fizycznie nie da się wcisnąć do innej obudowy?

 

w każdym razie różnica jest na tyle wyraźna, że gdybym miał zamknięte oczy a ktoś mi podawał słuchawki w różny sposób (chodzi o to do którego ucha idzie lewa/prawa) i jednocześnie puszczał utwór z zamienionymi (albo nie) kanałami, to był bym w stanie (w każdym razie tak uważam - będę musiał poprosić kolegę i spróbować) rozróżnić którą słuchawkę mam w którym uchu... :/

 

z drugiej strony w pierwszym momencie nie zauważyłem, że w jednej słuchawce jest inny bas niż w drugiej... bo w sumie często jest tak, że rozłożenie instrumentów jest "asymetryczne" - dlatego zacząłem odwracać kanały w utworach żeby się upewnić że to nie jest to... i nie jest :(

 

a używać takich słuchawek nie chcę - to może być najprostsza droga do (w najgorszym wypadku permanentnego) uszkodzenia słuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakiś czas temu odniosłem trochę podobne wrażenie wrażenie, że coś się dzieje z moim słuchem, ponieważ, gdy włozylem epki wydawało mi się, że jedna słuchawka gra nieco ciszej, ale nie przejmowałem sie tym zbytnio, bo dużo się naczytałem o awaryjności przetworników w epkach i myślałem, że siateczka mogła się po prostu lekko zatkać w słuchawce i to jest problemem... :mellow:

 

... po chwili jednak zacząłem słuchać pxc250 i dalej to samo :o Lekko się zdenerwowalem i sięgnąłem odrazu po mx500, ale było już normalnie... dla pewności przeszedłem sie do znajomego i zapuściłem muzyke na jego Kossach UR40 i także wszystko wydawało się już być ok. Do tej pory czasem mam wrażenie, że moje ep630 i senny pxc250 grają jakoś nieswojo, ale nie jest to uciążliwe i po chwili słuchaniu znika. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc spotkałem się z opiniami, że pxc250 z wyłączonym Noise Guardem grają tak jak px200. Samemu trudno mi określić czy tak naprawdę

jest, bo px200 miałem tylko raz w ręku i słuchałem może z 5min, ale odniosłem wrażenie, że grają ciepło i scena jest raczej bliżej odbiorcy(sorry za moje

mało precyzyjne określenia :P), a pxc bez NoiseGuarda grają właśnie na odwrót. Dopiero po włączeniu owego urządzonka dźwięk zmienia się dość znacznie- wzrasta głośność,

więcej jest niskich tonów, dźwięk robi się bardziej namacalny, bliższy, no i jak gwarantuje producent pojawia się izolacja od dźwięków z zewnątrz.

Czasem mam wrażenie jednak, że z włączonym noiseguardem przy słuchaniu na wyższych głośniościach z dźwięku robi się lekka sieczka :/

 

Jeśli chodzi o NoiseGuard to w sumie ciekawa alternatywa dla dokanałówek, jeśli chodzi o izolacje, chociaż pxc nie tłumią tak bardzo jak np epki.

Po przełaczeniu przycisku miałem początkowo zabawne wrażenie jakbym przesiadał się z pchełek na dokanałówki :P

 

 

Kolejną dziwną rzeczą jest to, że sennheiser promuje serie pxc jako świetny przyjaciel podróży, a przy ich 300ohm jest to dla mnie trochę przesadzone.

Podłączałem je do creative muvo2, szufli, nano 4g, samsunga yp-5z i było mi zawsze trochę za cicho nawet przy końcu końcu skali.

 

 

Ja na codzień używam pxc250 wraz z Karmą lub/i ampem, więc mocy mi wtedy starcza nawet z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że moje x3 (?) są troszkę dziwne ;p

Plastikowa osłonka na kabel tuż za słuchawką jest czarna a nie tak jak na zdjęciu powyżej czerwona i niebieska...

Natomiast jeden z pierścieni wokół słuchawek jest czerwony a drugi niebieski...Moze to tylko inna seria czy coś ale wolałbym się upewnić :)

spa50982rm1.jpg

 

a nie chodzi o to ze czerowna to R a niebieska L??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności