Skocz do zawartości
  • 0

HyperX Cloud II(Takstar Pro 80) vs Cloud Alpha


Cinematik

Pytanie

W moich Cloudach II ostatnio uszkodzeniu uległ kabel jack. Gra tylko jedna słuchawka, druga czasem zaskoczy jak poruszam kablem ale zaledwie na ułamek sekundy i znowu przestaje grać. Z tego tytułu aby rozwiązać problem, musiałbym albo

-zrobić rekabling tych słuchawek

albo

-wymienić na inny model

Generalnie padło na model Cloud Alpha, bo słyszałem, że Alpha S grają gorzej, a z kolei inne gamingowe wytwory sobie daruję. Generalnie problem jest taki, że potrzebuję mikrofonu dlatego wiekszość normalnych słuchawek odpada w przedbiegach. Tylko teraz jest pytanie - co lepiej zrobić. Rekabling Cloudów II czy może też kupić Cloudy Alpha? Zastanawia mnie które słuchawki po prostu grają lepiej, mają brzmienie wyższej jakości. Generalnie preferuję słuchawki z graniem typowo "V", za to jestem bardzo uczulony i niecierpię słuchawek grających w stylu "U". Jeśli ktoś miał okazję porównania Cloudów/Qpadów/Takstarów Pro80/ISK MDH8500/dowolnych-innych-bliźniaczych-słuchawek-na-tych-samych-przetwornikach-53mm z Cloudami Alpha to fajnie jakby się wypowiedział na ten temat. 

Edit.

Jeszcze dodam, że DAC/AMP jakiego obecnie używam to Audiotrak Prodigy Cube BE z wymienionym OPAMP na MUSES8820.

Edytowane przez Cinematik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem nie warto się przesiadać z Cloud II na Alphy, no chyba, że masz te Cloudy już mocno zajechane. Już nie pamiętam dokładnie bo dawno słuchałem jednych i drugich, ale pamiętam że Alphy jakiegoś wrażenia "lepszosci" czy skoku półkę wyzej nie sprawiały. Osobiście pokusiłbym się o rekabling i tyle.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poza kablem to moje Cloudy są w bdb stanie, są dobrze zadbane także tu problemów nie ma żadnych. Po prostu czytając recenzje modelu Alpha często spotykałem się z opiniami, że jest to model lepszy od Cloudów II brzmieniowo, nie jakoś znacznie ale jednak. Zarówno w grach jak i w muzyce. Ale kwestia taka, że recenzje tychże słuchawek raczej można znaleźć na stronach bardziej o tematyce PC i gamingu, a recenzji robionych przez ludzi faktycznie zajmujących się audio pod kątem muzyki za dużo nie ma. I nie wiem na ile takim recenzjom mogę ufać. A też trzeba zauważyć, że Cloudy Alpha to już chyba konstrukcja autorska od HyperXa, a nie model powstały na bazie normalnych słuchawek do muzyki. Także troche się obawiam czy nie będą brzmieć one jak wszystkie inne gamingowe konstrukcje, czyli totalnie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zagadaj kolegę tutaj - 

 - słuchał Cloudów II i niedawno zamawiał Cloud Alpha i Alpha S - może coś pomoże, bo mi z pamięci to już ciężko sobie przypomnieć jak te Alphy brzmiały na tle zwykłych Cloudów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności