Skocz do zawartości

Audio player na windows 10


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem pierwszy stacjonarny DAC/AMP. Do tej pory korzystałem tylko z DAPów. I stąd pytanie co zainstalować na komputer do słuchania muzyki. Program ma wspierać Tidal. Może być jednorazowa opłata w kwocie powiedzmy do 100pln. Istnieje coś dobrego w tym budżecie czy też należy wydać więcej,a jeśli tak to ile i na co? Nie stać mnie na abonament ROON.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SQ to w grę wchodzi:

-Audirvana - 450 zł,

- ustawienie Foobara na "majkelową" modłę, instalacja UPnP/DLNA Renderer na foobara i stream z jakieś apki np. Mconnect,

- olanie Windowsa.

Inne - raczej nie będzie lepiej niż stockowa apka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

 

Kupiłem pierwszy stacjonarny DAC/AMP. Do tej pory korzystałem tylko z DAPów. I stąd pytanie co zainstalować na komputer do słuchania muzyki. Program ma wspierać Tidal. Może być jednorazowa opłata w kwocie powiedzmy do 100pln. Istnieje coś dobrego w tym budżecie czy też należy wydać więcej,a jeśli tak to ile i na co? Nie stać mnie na abonament ROON.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wystarczy ci dowolny program z obsługą WASAPI czy ASIO, resztę roboty robi dac/amp - IMO nie ma sensu wydawać na te programy $

Aplikacja tidala w ich trybie <ekskluzywnym> ;)  wystarczy..

W ramach ;) abonamentu możesz sobie ściągnąć (tidal-dl) albumy i słuchać z foobara..

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ci dowolny program z obsługą WASAPI czy ASIO, resztę roboty robi dac/amp - IMO nie ma sensu wydawać na te programy $
Aplikacja tidala w ich trybie   wystarczy..
W ramach abonamentu możesz sobie ściągną (tidal-dl) albumy i słuchać z foobara..
Może na wstępie napiszę że moja znajomość obsługi komputera jest na poziomie znikomym.
Możesz podać konkretną nazwę lub link programu z WASAPI lub ASIO(bo ja nie wiem nawet co to jest).
Napisałeś że:
W ramach abonamentu możesz sobie ściągną (tidal-dl) albumy i słuchać z foobara..
Tego też nie rozumiem,możesz przybliżyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nehero napisał:

Chodzi o pirackie pobranie utworów z Tidala. Tidal udostępnia jedynie ściąganie w trybie offline, lecz tych plików nie odtworzysz nigdzie indziej poza aplikacja Tidala.

Cała reszta to niezgodne z regulaminem programy. 

Tak, bo czytałeś regulamin.. :)

Oszczędzę ci czasu - piratami są te korporacje nie ich klienci, pracownicy. 

Nie podpisywałem żadnego cyrografu z tidalem także wszystko opiera się na ich kreatywności z zabezpieczeniem treści..

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał:

Ludzie wydają tysiące na sprzęt, a nie stać ich na kupno muzyki za kilkadziesiąt zł tylko ją kradną. Na dodatek złodziejami nazywają tych, których okradają. 10/10 :D

Ciekawe te przekonania, kreatywne.

OT

Chyba nie zrozumiałeś, aby ściągać trzeba mieć aktywny abonament a różnica jest taka że słucham przez zewnętrzny program.

hehe spróbuj okraś korporację :D

Wracajmy to tematu.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, hibi napisał:

Chyba nie zrozumiałeś, aby ściągać trzeba mieć aktywny abonament a różnica jest taka że słucham przez zewnętrzny program.

Chyba nie zrozumiałem, lub Ty nie zrozumiałeś regulaminu Tidal. To że opłacasz abonament nie oznacza, że możesz ściągać od nich pliki zewnętrznym oprogramowaiem i odtwarzać poza środowiskiem Tidal.

 

35 minut temu, hibi napisał:

hehe spróbuj okraś korporację :D

Nie mam takich potrzeb. Ale są one okradane na masowe skale, do tego stopienia że powołują własne komórki do wykrywania naruszeń. Netflix to zapoczątkował jeśli chodzi o VOD, a wzorował się na praktykach z firm ubezpieczeniowych.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem korporacje robią w wała klientów (tak jak firmy ubezpieczeniowe) oraz samych muzyków, bo oddają im ochłapy. Z drugiej klienci robią w wała korporacje takie jak Tidal i przy okazji dokładający jeszcze muzykom. Nic nowego, każdy robi w zgodzie z własnym sumieniem. Szkoda, że to muzycy są okradani podwójnie, a w czasach braku koncertów za dobrze im się nie wiedzie (oprócz wyjątków, które zrobiły w wała państwo, otrzymując horrendalne dotacje).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szwagiero napisał:

Jednym słowem korporacje robią w wała klientów (tak jak firmy ubezpieczeniowe) oraz samych muzyków, bo oddają im ochłapy. Z drugiej klienci robią w wała korporacje takie jak Tidal i przy okazji dokładający jeszcze muzykom. Nic nowego, każdy robi w zgodzie z własnym sumieniem. Szkoda, że to muzycy są okradani podwójnie, a w czasach braku koncertów za dobrze im się nie wiedzie (oprócz wyjątków, które zrobiły w wała państwo, otrzymując horrendalne dotacje).

Dlatego dobry album po przesłuchaniu w tym serwisie idę kupić najlepiej bezpośrednio z wytwórni.. bądź od samego artysty, sentymentu do regulaminów korpo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności