Skocz do zawartości
  • 0

Pierwsze planary


ibizpl

Pytanie

Witam wszystkich,

 

Wiem że to kolejne zapytanie podobne do setek innych, ale może podpowiecie to i owo?

 

Od jakiegoś czasu do słuchania muzy w domu używam w sumie rozwiązania mobilnego, czyli iphone -> tidal hifi/master -> dragonfly red -> Meze Neo 99 i w sumie jestem bardzo zadowolony :)

Uznałem jednak że skoro usłyszałem potężną różnicę pomiędzy poprzednim sprzętem ( nie wartym wspomnienia ) a aktualnym, to może pora na wejście na kolejny schodek?

Ponieważ zależy mi żeby oprócz słuchawek rozwiązanie było dalej mobilne ( w sumie chodzi o słuchanie w domu ale w różnych miejscach ) więc większe klamoty odpadają, najchętniej zostawiłbym na razie reda i skupił się na wymianie samych słuchawek ( a raczej dołożeniu kolejnych bo Neo zostają ), może na kolejnym etapie pomyślę o innym DAC/DAP.

 

Lubię raczej rozrywkowe granie, nie koniecznie stricte analityczne - w aktualnym torze najbardziej brakuje mi sceny, chciałbym "wyjść z muzyką z głowy", stąd pomysł na słuchawki otwarte, kwestia samej technologii czyli planarów, to już bardziej ciekawość i fanaberia.

 

Budżet jak na planary niestety nie duży bo max 2,5 tys. i niekoniecznie musi to być całość kwoty.

Jak na razie po dłuższej lekturze przeróżnych recenzji i opinii doszedłem do wniosku że brakuje ok 1000 zł żeby móc cokolwiek wybierać z półek sklepowych, więc albo używki albo:

- Sundary

- Monolith M1070

- Monolith M1570 

- Aeon open back ( trochę ponad budżet, trzeba będzie negocjować )

- ... co jeszcze?

 

Tak jak wspomniałem, cel rozrywkowy nie studyjny, słucham dla przyjemności, np Fish ( ten od Marillion ), Knopfler i Dire Straits, RHCP, Pineapple Thief, Tool, stare Tangerine dream, Yello, sporo muzyki poważnej np. koncerty Krystiana  Zimermana, trochę filmówki typu Hans Zimmer, Goransson, z rodzimej muzy Coma ( stare albumy), Dr Misio, Lao Che.

 

Lubię lekko ( ale tylko lekko ) podbity ale kontrolowany w cuglach bas, naturalny nie schowany za bardzo środek i czysty ale nie raniący bębenków treble.

 

Liczę na podpowiedzi kolegów którzy podobną drogę mają już za sobą i podrzucą kolejne modele do wpisania na listę do odsłuchu.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych i Zdrowych Świąt i 

 

niech Herce będą z Wami ;)

 

Zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 6.01.2021 o 17:37, Cinekk napisał:

 

@ibizpl

Mam m1570, słuchałem ich z korga dac100 i dapa hiby R5 z wyjścia 3.5. Muszę powiedzieć, że R5 mimo wszystko daje radę. Chcę podpiąć słuchawki pod balans 4.4 gdzie jest ok 1000mw ale nie mam przejściówki 6.3 - 4.4. Jesteś zainteresowany kablem zbalansowanym do mek? Powinny grać jeszcze lepiej. 

 

 

Majkel chyba w jakimś poście ostatnio napisał że wszystkie słuchawki z podwójnym wejściem mają kabel taki jak pod balans, więc w swoich musiał tylko wymienić wtyczkę. To było chyba w jakimś temacie o Beyerdynamic ale nie jestem pewny. Może po prostu potwierdź tą informacje i jak się okaże legitna to wymień sobie wtyk. Sam lub u jakiegoś fachowca na miejscu czy na forum. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

 

Majkel chyba w jakimś poście ostatnio napisał że wszystkie słuchawki z podwójnym wejściem mają kabel taki jak pod balans, więc w swoich musiał tylko wymienić wtyczkę. To było chyba w jakimś temacie o Beyerdynamic ale nie jestem pewny. Może po prostu potwierdź tą informacje i jak się okaże legitna to wymień sobie wtyk. Sam lub u jakiegoś fachowca na miejscu czy na forum. 

 

 

Ja pasuję z tym oryginalnym kablem, ciężki jak łańcuch początkującego rapera z Dojników Mniejszych albo od krowy :) jakaś fajna lekka plecionka mi się marzy. Słuchawki też są ciężkie ale przeszkadza mi tylko kabel.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności