Skocz do zawartości

Pierwszy DAP do 600 zł z ew. możliwością streamingu offline/bt


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wstępnie rozglądam się i rozważam sens kupna pierwszego DAPa, aby móc się względnie odizolować od telefonu i jego powiadomień i mieć wszystko w jednym konkretnym dedykowanym urządzeniu z dobrą jakością dźwięku. 

 

Budżet - sztywne 600zł - i tak jest już mocno naciągnięty zarówno fizycznie, jak i psychicznie - używam takstarów HI2050, ISK HD9999 i ve monki plus, a nie planuję nowych słuchawek, więc też nie chcę kupować czegoś droższego na początek przygody. Chciałbym też wydać możliwie jak najmniej.

 

Słuchana muzyka jest przeróżna, ale w głównej mierze składa się z kawałków EDM i pochodnych, ale są to zazwyczaj utwory z wyraźnymi wokalami. Warto wspomnieć, że lubię bardziej zbalansowane granie, coś na styl grania U, bez przesadzonych basów.

Od odtwarzacza oczekuję:

- ekranu dotykowego - absolutna podstawa. Plus dodatkowe fizyczne przyciski do zmiany utworów. Urządzenie używane zarówno w podróży jak i w kanapowym słuchaniu muzyki.

- BT, może kiedyś kupię jakieś słuchawki BT,

- w miarę możliwości opcja aplikacji streamingowych typu spotify bądź jakakolwiek sensowna możliwość streamowania muzyki bądź przesyłania plików muzycznych z telefonu z androidem na to urządzenie tak, abym nie musiał co chwilę wyjmować karty i zgrywać na nią kolejnych utworów.

 

Wiem, że w tym budżecie ciężko o coś poza FiiO M6, którego idzie aktualnie dostać za te 550-600zł, obawiam się jednak o jakość działania apek typu spotify - ktoś wie, czy to działa w miarę ok (tzn. nie przycina się w takim stopni, że reaguje z opóźnieniem na komendy)? Dopuszczam też wariant odtwarzacza bez obsługi tych aplikacji, jednak czy jest jakieś zastępstwo na to w stylu strumieniowania dźwięku po BT do odtwarzacza, który by następnie przemielił to na lepszą jakość audio? 

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w tym momencie jeszcze do wyboru takie cudo, jak Hiby R2, który właśnie pojawił się w polskiej dystrybucji. Mały, poręczny, obsługuje streamingi i dysponuje BT z obsługą wszystkich niezbędnych codeców z LDAC włącznie. Do tego jest mały, lekki, długo trzyma na baterii, a w zestawie masz nawet ochronne etui. Co prawda nie obsługuje streamingu offline, ale zawsze można z telefonu zrobić hotspot albo puścić wszystko po LDAC. A jak byś kiedyś przeszedł na TIDAL, to ten kurdupel obsługuje formaty MQA ;) To tyle jeżeli idzie o funkcjonalność. W kwestii dźwięku nie wypowiem się, bo jeszcze go nie miałem, ale w wątku na forum odnośnie produktów Hiby na pewno znajdziesz satysfakcjonujące Ciebie informacje o tym, jak gra ten maluch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2 nie ma offline.
 
M6 jest jedynym w tym budżecie,  działa raczej ociężale, ale jak nic tam nie poinstalujemy dodatkowo to da się przeżyć.
Jedyne co bym tam pewnie chciał doinstalować to wspomniane Spotify, bo chyba fabrycznie ma tylko tidala?

Też nie jest tak, że oczekuje fajerwerków, aktualnie używam do muzyki zmodowanego samsunga galaxy s, więc jeśli przynajmniej na podobnym poziomie będzie działać wbudowany odtwarzacz, to nie będę w żaden sposób narzekać.

Tego hiby r2 jeszcze rozważę, bo pierwszy raz o nim usłyszałem, a wstępnie wygląda całkiem ciekawie.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doinstalujesz nic. Tidal albo własne pliki to twój wybór. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I finalnie kupiłem tego fiio M6. Jak na razie podoba mi się jego granie, Spotify działa może i trochę ociężale, ale nie przeszkadza to w odsłuchu, spodziewałem się gorszego rezultatu.

No i zainstalowałem powerampa zamiast oryginalnego odtwarzacza, niescpecjalnie zachęcił mnie interfejs tej apki od fiio.

Dzięki za pomoc

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poweramp niestety ,ale ma swój charakterystyczny sposób grania. Jeśli się podoba to świetnie, ale nie jest to neutralne granie DAPa. O ile na telefonie raczej poprawiał mi jakość o tyle na DAPie fabryczna apka gra lepiej. Także polecam odsłuchać 1 do 1dnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poweramp niestety ,ale ma swój charakterystyczny sposób grania. Jeśli się podoba to świetnie, ale nie jest to neutralne granie DAPa. O ile na telefonie raczej poprawiał mi jakość o tyle na DAPie fabryczna apka gra lepiej. Także polecam odsłuchać 1 do 1dnego
Potestuję jeszcze, aczkolwiek przeszkadza mi ten Interfejs, nie jest dla mnie tak intuicyjny jak w powerampie.

Ew. Spróbuję zainstalować wersję standalone tej apki od fiio, może będzie nieco lepsza

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie pomieszczenia się w budżecie. Muza w tej kasie fajnie gra z Xduoo X3 II. Ja głównie na to zwracam uwagę. Na przyciski mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności