Skocz do zawartości
  • 0

[ZAKUPY] [SŁUCHAWKI + SMARTFON] [3000 zł]


sven22

Pytanie

Hej, hej. 

 

Wiem, że to nietypowy setup, ale jako że kończy mi się umowa z moim operatorem i chce zakupić telefon za gotówkę, to przyszedł mi na myśl pomysł, aby był to smartfon, który jak najlepiej będzie spełniał rolę odtwarzacza. 

Inne aspekty mnie właściwie nie interesują. Oprócz tego ma dzwonić i wysyłać smsy. Czasami jakiś content na YouTube obejrzę, czy przescrolluje instagrama. 

 

Co do słuchawek. Przez ostatnie miesiące używałem dwóch par słuchawek, tj. TWS- Pamu Slide oraz Creative outlier- obydwie pary nie przetrwały próby czasu. Poza tym nie ukrywajmy były to słabe wybory.

 

Audiofilem nie jestem, ale ww. słuchawki nie wystarczają. Grają po prostu kiepsko,  nie robią na mnie wrażenia, mimo tego, że jestem przekonany, że lepszych nie miałem na/w uszach. 

 

Po krótkiej, ale owocnej wymianie zdań z kolegą @Beh0lder doszedłem do wniosku, że chce słuchawek na kablu.

Jakie mają być?

Dokanałowe i na pewno z dużą ilością basu. Oczekuje również bardzo dobrej izolacji od świata zewnętrznego. Słucham muzyki elektronicznej, ale też rapu. Słuchawki muszą być głośne. W poprzednich miałem niedosyt jak chodzi o głośność. 

Mają grać żywo i szczegółowo- tak, żebym mógł usłyszeć głębie każdego dźwięku. 

 

Do wydania powiedzmy 3000 zł, ale z rezerwą na +/- 200 zł. I tak sprzęt prawdopodobnie będę brał na raty. 

Jaka proporcja co do ceny słuchawek względem smartfona? Tu już zostawiam pole do popisu Wam, moi drodzy.

Chcę w końcu usłyszeć dobrą muzykę. Mam nadzieję, że mi w tym troszkę pomożecie. :)

 

 

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Uderz do @bigmaraspo takiAdapter ale 75 Ohm może gdzieś wygrzebie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nie możliwe. Lepiej to znaczy co?

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opiszę wam to jak potrafię.

Ten sam utwór przy podobnym poziomie głośności, w obu przypadkach przez tidala (ale to akurat bez znaczenia, bo na Youtube też sprawdzałem), w tej samej jakości brzmi zdecydowanie wyraźniej na laptopie, jest głębszy bass. Na laptopie dźwięk tego kawałka robi wrażenie, a z kolei puszczając na telefonie jest niedosyt. 

 

@komeko na LG na pewno mam Hi-Fi quad dac. Na laptopie raczej nic takiego nie mam włączonego

 

edit.sprawdziłem i nie ma żadnych ulepszaczy na laptopie. Mój model to Inspirion 7577. Może ma jakiegoś dźwiękowego potwora w sobie? Nie wiem :D

 

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drodzy

Przez ostatni rok zdążyłem się przyzwyczaić do dźwięku Dunu Dk 2001 + LG V40 Thinq.

Szukam czegoś do podkręcenia mojego setupu. Do głowy przyszedł mi DragonFly Cobalt. Uniwersalne, przyszłościowe narzędzie, którego będę mógł używać bez ograniczeń.

Pytanie do Was, czy zrobi różnicę? Nie chcę po kupnie włączyć odsłuchu i powiedzieć "w sumie to jak grały tak grają..."

Jestem przekonany że same słuchawki mają znaczenie większy potencjał i na moim LG V40 Thinq go nie wykorzystuje. Jakiś czas temu podpiąłem je do taniego wzmacniacza fiio i już było słychać różnicę...

Chyba sam sobie odpowiedziałem, ale cóż... szukam potwierdzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli miałbym wybierać z tych trzech, to wybrałbym Lotoo S1 ze względu dostępność. U nas L&P W1, W2 niedostępne (chyba, że coś przeoczyłem.)

Z chęcią poznam Twoją opinię, dlaczego poleciłeś te trzy modele, a mojego Dragonfly odstawiłeś do lamusa? :D

Słucham głównie muzyki elektronicznej i rapu, w którym dużo basu typu 808.

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.06.2020 o 12:52, sven22 napisał:

Chodzi ci o użytkownika BigMaras na allegro? Z tego co widzę to ten Pan jest z mojego miasta i wysyła produkty w 24h, czyli ma je na miejscu, stacjonarnie.

Postaram się z nim skontaktować. Może nawet uda mi się posłuchać czegoś przed zakupem :D

Miło wiedzieć o kolejnym użytkowniku z Olsztyna :)

Edytowane przez Elhaz_77
częśc wpisu okazała sie juz nieaktualna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może jeśli więcej bassu to IFI HIP-DAC? One mają przełącznik z boostem... U mnie gra przede wszystkim muzyka elektroniczna, trapowa, sporo rapu

 

ale też lubię jakieś lo-fi na wieczorny spacerek ze sobą zabrać:

 

A może pomyśleć przyszłościowo i zakupić xDuoo XD-05 Plus, sam nie wiem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A może jakiś DAC BT? Można tak w ogóle? Dunu bezpośrednio do lg i daca połączyć z telefonem? Albo słuchawki do daca i tym daciem łącze się z telefonem. Dużo lepsze rozwiązanie w moim przypadku (bardziej mobilne). Co powiecie na btr5 do tego zestawu? :)

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności