Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 800 zł z dobrym środkiem


Quatly

Pytanie

Witam, szukam słuchawek do kwoty 800 zł. Aktualnie posiadam Xonara D1 do którego będę chciał je podłączyć. Ostatnio była promka na amazon.de i kupiłem Philipsy X2HR, jednak ich sygnatura dźwięku totalnie mi nie odpowiada. Grają bardzo basowo i nieszczegółowo, wszystko jest zlane w jedną całość. Po zabawie EQ jest trochę lepiej, ale to dalej nie to. Szukam czegoś co gra czysto, bez nadmiernego basu, z dobrą separacją instrumentów. Zastanawiałem się nad AKG K702, jednak panuje opinia, że potrzebują wzmacniacza do ich poprawnego wysterowania. Ktoś ma jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakby zabrakło to możesz zrobić tak, że kupisz sobie używane K702 i jakby twojej karcie dźwiękowej zabrakło mocy (a może nie zabraknie bo te słuchawki mają czułość 103dB) to reszta kasy z tego 800zł starczy tez na używke Dragonfly Reda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, pabloj napisał:

Jakby zabrakło to możesz zrobić tak, że kupisz sobie używane K702 i jakby twojej karcie dźwiękowej zabrakło mocy (a może nie zabraknie bo te słuchawki mają czułość 103dB) to reszta kasy z tego 800zł starczy tez na używke Dragonfly Reda :D

Łahhh... DFR i K702, aż mnie zęby rozbolały. 😟 Ode mnie Takstar HF-580, separacja jest wyborna, szczegółowość również, a bas precyzyjny, są łatwiejsze do wysterowania od K702.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight Też bym wolał polecić Takstary ale nie dostaniesz ich do 800zł, a kiedy się pojawią używki w tej cenie to niewiadomo, trochę jeszcze miesięcy minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No osiem stówek to już chciałbym żeby była ta górna granica. Najbardziej do moich preferencji pewnie by pasowały Senki HD600, ale są o cztery stówy za drogie, a i Xonar ich nie napędzi, więc trzeba by znowu dokupić wzmacniacz i tu już się robią kwoty których nie chce wydawać na audio. Czytałem jeszcze, że Xonar ma wysoką impedencję na wyjściu i przez to może sztucznie podbijać bass. Prawda to? 

4 minuty temu, marek_m napisał:

Może wymiana jeden do jeden :) 

No Beyery też podobno grają na planie V, a ja, jak się przekonałem nie jestem fanem takiej sygnatury dźwięku.

Edytowane przez Quatly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, pabloj napisał:

@neonlight Też bym wolał polecić Takstary ale nie dostaniesz ich do 800zł, a kiedy się pojawią używki w tej cenie to niewiadomo, trochę jeszcze miesięcy minie.

Ostatnio były na Aliexpress za około 650zł do łyknięcia, więc da się bez czekania. 😉

 

Beyer'y to są V-ki, tam nie ma średnicowego grania, Takstar'y są lepsze pod względem rozdzielczości od HD600, mają lepsze zejście basu i jest dokładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Quatly napisał:

Xonar D1 i próbowałem na OnePlusie 6

Jakiś czas temu ktoś na forum żalił się, że coś z kablem zmajstrował przy podłączaniu i słuchawki grały do D tak jak je opisujesz. Nie wiem jak to możliwe ale bym to sprawdził.

 

Generalnie słuchawki maja dobry bas, są odrobinę ciemniejsze ale szczegółów im nie brakuje.

Zerknij też na ustawienia xonara, miałem kiedyś ich kartę i było tam sporo opcji dźwięku 5.1, stereo itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie opcje są dwie - albo faktycznie nie przepadasz za basem i wtedy możesz pokombinować z innymi słuchawkami, albo coś jest nie tak w temacie źródła. Te słuchawki grają lekką V albo lekkim U, co tam kto woli, z lekkim podbiciem na midbasie i wysokich. I nie narzekają raczej na brak detalu w swojej półce cenowej. A już z pewnością nic się nie zlewa w jedną całość. Sceną byłem zaskoczony bardzo in plus. Nie jestem ich jakimś niesamowitym fanem, wokale nie brzmią jakoś zniewalająco, ale to o czym piszesz wygląda na jakieś niewysterowanie. Ja bym poczekał na koniec kwarantanny i posłuchał ich na innym źródle. Tym co masz i tak nie napędzisz HD600 i AKG K7.. Ew. popytaj o jakieś słuchawki faktycznie grające z ziemniaka. Ludzie coś pisali o K550 i chyba K371, nie miałem, nie wypowiadam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Mcarto napisał:

Jakiś czas temu ktoś na forum żalił się, że coś z kablem zmajstrował przy podłączaniu i słuchawki grały do D tak jak je opisujesz. Nie wiem jak to możliwe ale bym to sprawdził.

 

Generalnie słuchawki maja dobry bas, są odrobinę ciemniejsze ale szczegółów im nie brakuje.

Zerknij też na ustawienia xonara, miałem kiedyś ich kartę i było tam sporo opcji dźwięku 5.1, stereo itd...

Kabel siedzi dobrze to nie będzie to, wszystkie ulepszacze wyłączone.

1 godzinę temu, ForeseenQuasar napisał:

Jak dla mnie opcje są dwie - albo faktycznie nie przepadasz za basem i wtedy możesz pokombinować z innymi słuchawkami, albo coś jest nie tak w temacie źródła. Te słuchawki grają lekką V albo lekkim U, co tam kto woli, z lekkim podbiciem na midbasie i wysokich. I nie narzekają raczej na brak detalu w swojej półce cenowej. A już z pewnością nic się nie zlewa w jedną całość. Sceną byłem zaskoczony bardzo in plus. Nie jestem ich jakimś niesamowitym fanem, wokale nie brzmią jakoś zniewalająco, ale to o czym piszesz wygląda na jakieś niewysterowanie. Ja bym poczekał na koniec kwarantanny i posłuchał ich na innym źródle. Tym co masz i tak nie napędzisz HD600 i AKG K7.. Ew. popytaj o jakieś słuchawki faktycznie grające z ziemniaka. Ludzie coś pisali o K550 i chyba K371, nie miałem, nie wypowiadam się :)

Myślę, że te słuchawki nie są po prostu dla mnie, nie ma co dalej o tym myśleć. Mimo wszystko zdecyduję się chyba na K702, bo z opisów mi do nich najbliżej, jak będą niedomagać to je zwrócę albo dokupię jakiś wzmacniacz. jeszcze myślałem o Sennkach HD599. Jak one wypadają?

Cytat

Czytałem jeszcze, że Xonar ma wysoką impedencję na wyjściu i przez to może sztucznie podbijać bass. Prawda to? 

Do tego może się ktoś odnieść?

Edytowane przez Quatly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I znowu to samo, ktoś przychodzi pyta o słuchawki do xxx-zł, a wychodzi na to, że prawie wszyscy radzą mu wydać 2 razy xxx-zł, w najgorszym półtora :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, pabloj napisał:

I znowu to samo, ktoś przychodzi pyta o słuchawki do xxx-zł, a wychodzi na to, że prawie wszyscy radzą mu wydać 2 razy xxx-zł, w najgorszym półtora :D

Właśnie, co Ty za bzdurki opowiadasz?! :D HD58X i HD600 spokojnie kupi do 800zł, a Taksy na promce za 650 latały, z watą może też by się zmieścił w budżecie. :) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight To daj Pan linka gdzie można kupić HD600/650 lub Takstary HF-580 z wysyłką do 800zł 😜

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pabloj To nie jest jakaś szczególnie dobra cena, na początku marca widziałem HD600 na olx za 550 i 600 - obie chwilę wisiały. Parę dni temu były AKG K712 za 480zł. K7XX czekają za 550zł. Jeżeli komuś się chce sprawdzać i nie ma parcia, to można świetne perełki wyrwać. A uznałem, ze audioświat się kończy, jak Sonusy Faber Prymy poszły komuś na licytacji za jakieś śmieszne 200zł... 

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD600/650 pół roku temu chodziły na Allegro po 600-700 zł w zależności od stanu. Po czym nagle ceny absurdalnie podskoczyły, akurat dokładnie po tym, jak swoje sprzedałem za 650 :D Normalnie jakieś spekulacje cenowe jak na cukrze :D 

W sklepie pewnie się nowe wytarguje za jakieś 1100, to ja nie wiem jaki jest sens kupować używane za 850 czy więcej... chyba że naprawdę w idealnym stanie, na gwarancji i od zaufanego sprzedawcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności