Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne + wzmacniacz do 1500zł


mrszympek

Pytanie

Cześć wszystkim! Jestem nowy w temacie audiofilii więc sorry jeżeli coś pomieszam :)

 

Planuje zakup moich pierwszych lepszych słuchawek wokółusznych. Na początku myślałem o czymś na bluetooth ale jednak po usłyszeniu różnicy miedzy kablem a bluetooth to wybrałem kabel, szczególnie, że będę używał ich tylko w biurze i domu.

Głównie słucham muzyki filmowej (więc lubię uczucie jakbym był na scenie i wszystko jest takie "szerokie"), ale zdarza mi się tez często posłuchać rocka, elektorniki i pop. Muzyka leci z TIDAL Hi-Fi przez macbooka pro.

Miałem okazję przetestować AKG K712 pro + Fiio k3. Ten zestawik brzmiał naprawdę fajnie, ale stwierdziłem że wole zapytać jeszcze trochę szersze grono :) 

 

Zostały mi również polecone (przez kolegów z grupy an FB) Beyerdynamic 990pro 250ohm + aune t1 lub aune x1s, ale nie miałem możliwości ich przesłuchania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możesz też poczytać o Fidelio x2

 

Plus do nich jakieś neutralne źródło, topping dx3 pro zgarnia dobre recencję. (Krążą wieści o awaryjności, ale jak weźmiesz z gwarancją to nie powinno być problemów, parametry ma bardzo dobre). Do K712 pro pewnie też by pasował.

 

Miałbyś ładny zestaw na początek przygody. :)

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych dwóch par słuchawek które wymieniłeś ja wziąłbym DT990 pro ponieważ IMO są bardziej uniwersalne -> więcej basu, ale wiadomo że są różne preferencje. Co do wzmacniaczy lampowych typu aune t1 to bym odpuścił ponieważ są mało uniwersalne ze względu na dużą impedancję wyjściową. O ile z DT990 będzie grało ok to z niskoomowymi K712 może być już nieciekawie... Polecam kupić wzmacniacz tranzystorowy z niską impedanacją wyjściową (poniżej 1 ohm) żebyś w przyszłości miał dowolność w dobieraniu słuchawek :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dt990 pro są bardzo dobre technicznie. Mają sporą scenę, dużo powietrza, niezły bas jak na otwarte. BUT dokonałbym odsłuchu przed zakupem. Są dość jasne, i potrzebują synergii ze źródłem, bo one same w sobie niekoniecznie muszą dawać przyjemność ze słuchania dla relaksu. Z Lovely Cube miały fajną porowatość dźwięku. Zamiast lampy można myśleć o czymś w klasie A. 

 

Jednak zastosowałbym się do rady @soulreaver i kupił jakieś źródło, które ma przyszłość, które mógłbyś sparować z innymi słuchawkami jakbys chciał cos zmieniac czy sobie urozmaicać. 

 

Ze słuchawek zamkniętych jeśli wchodza w grę to pewnie nightowl carbon by się sprawdziły.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwash @soulreaver dzięki za rady! Musze się wybrać do jakiegoś sklepu przesłuchać Dt990 pro i DT990 Edition (chyba wole na prostym kablu). Jakie natomiast źródło do nich polecacie? Fiio k3 którego oglądałem spodobał mi się ze względu na gabaryty i zasilanie po usb. Jako że mam zamiar transportować sprzęt to byłoby to fajne rozwiazanie. Dźwięk również mi się podobał (dopiero zaczynam przygodę wiec nie mam za bardzo do czego porównywać, ale takiej jakości dźwięku jeszcze nigdy nie słyszałem).

 

@Hustler mam właśnie mega dylemat co wybrać czy K712 czy DT990 i chyba dopóki nie porównam ich obok siebie to się nie dowiem. Zastanawiam się jeszcze nad wzmacniaczem. Czy brać wzmacniacz z DAC czy osobno. Bardziej skłaniam się do wszystkiego w 1 ze względu na to że będę to kilka razy w tyg transportował miedzy biurem a domem, dlatego Fiio k3 wydał się idealny pod tym względem ale nie wiem jak sobie poradzi z DT990 bo one potrzebują więcej mocy w porównaniu do AKG.

Edytowane przez mrszympek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też zostawiłem sobie X2 i k712 a DT sprzedałem.

 

Trzeba samodzielnie posłuchać, bo te wszystkie modele to dobre słuchawki, choć smaki potrafią dawać z siebie całkiem inne. K712 grają takim gładkim, łagodnym dżwiękiem, bardzo kulturalnie. Są bardzo smaczne. Cenię je za to, że właśnie grają inaczej. X2 grają bardzo czysto i szybko na średnicy z obfitym ciepłym, lekko spowolnionym basem na dole. Jeden recenzent to skrytykował, ja tam lubię taki kinowy bas i tą "transparentność" (szybkość) na średnicy. Według mnie efekt udany choć specyficzny. 

 

Jak chcesz to mógłbym mieć jeszcze r70x na sprzedaż, to ta sama klasa słuchawek, tylko bardziej neutralne (trochę też ciemniesze). 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, mrszympek napisał:

@Hustler mam właśnie mega dylemat co wybrać czy K712 czy DT990 i chyba dopóki nie porównam ich obok siebie to się nie dowiem. Zastanawiam się jeszcze nad wzmacniaczem. Czy brać wzmacniacz z DAC czy osobno. Bardziej skłaniam się do wszystkiego w 1 ze względu na to że będę to kilka razy w tyg transportował miedzy biurem a domem, dlatego Fiio k3 wydał się idealny pod tym względem ale nie wiem jak sobie poradzi z DT990 bo one potrzebują więcej mocy w porównaniu do AKG.

K712 to jednak inne granie, ale gdy porównywałem ze sobą Fidelio X2 oraz DT990 to mi się bardziej podobały Philipsy. W ogóle teraz dopiero zwróciłem uwagę na to, że chcesz kupić DT990 Pro, a ja miałem DT990 Edition 600 ohm. Pro mają 250 ohm i Fiio powinien sobie z nimi poradzić. W razie czego iFi ma też w ofercie kilka dość mocnych, mobilnych integr np. iDSD nano LE, iDSD nano BL, xDuoo ma XD-05 i w sumie ciekawy jest też FiiO K5 PRO, ale to też najdroższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Hustler napisał:

K712 to jednak inne granie, ale gdy porównywałem ze sobą Fidelio X2 oraz DT990 to mi się bardziej podobały Philipsy. W ogóle teraz dopiero zwróciłem uwagę na to, że chcesz kupić DT990 Pro, a ja miałem DT990 Edition 600 ohm. Pro mają 250 ohm i Fiio powinien sobie z nimi poradzić. W razie czego iFi ma też w ofercie kilka dość mocnych, mobilnych integr np. iDSD nano LE, iDSD nano BL, xDuoo ma XD-05 i w sumie ciekawy jest też FiiO K5 PRO, ale to też najdroższy.


Jeżeli zdecyduje się na DT990 to wezmę Editiony 250 ohm między innymi ze względu na prosty kabel i wygląd. Fiio k3 chyba ich niestety nie uciągnie

  • obsługa słuchawek: 16-150 Ω

iDSD nano BL wyglada bardzo fajnie i wydaje mi się ze powinien je napędzić. 
 

Spora jest różnica między takim przenośnym amp z dac a stacjonarnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 


 

Te sprzęty wydają się jeszcze ciekawe w swojej cenie. Nie znam i to chyba nowości, ale recenzje zachęcające. 

Czy taki sprzęt będzie grał jak stacjonarny? Różnice zależą od połączenia i od subiektywnego odbioru. Na moich sprzętach stacjonarnym po prostu tak często czuć, że słuchawki rozwijają w większym stopniu swój potencjał w rozdzielczości, w wypełnieniu dźwięku, przestrzeni. Lecz zakładam, że są połączenia, że nie rozróżnisz, albo wygra sprzęt przenośny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.02.2020 o 17:59, MrBrainwash napisał:

 


 

Te sprzęty wydają się jeszcze ciekawe w swojej cenie. Nie znam i to chyba nowości, ale recenzje zachęcające. 

Czy taki sprzęt będzie grał jak stacjonarny? Różnice zależą od połączenia i od subiektywnego odbioru. Na moich sprzętach stacjonarnym po prostu tak często czuć, że słuchawki rozwijają w większym stopniu swój potencjał w rozdzielczości, w wypełnieniu dźwięku, przestrzeni. Lecz zakładam, że są połączenia, że nie rozróżnisz, albo wygra sprzęt przenośny. 

Ifi zen dac wydaje się być naprawdę interesujący, szczególnie po wgraniu nowego softa. Chyba zaryzykuje i skuszę się na DT990 edition 250ohm i Ifi zen dac. Przetestuje i zobaczymy. To mój pierwszy lepszy sprzęt wiec pewnie i tak będę zadowolony :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem dziś posłuchać DT990 Edition i szczerze oczekiwałem od nich czegoś więcej. W moim odczuciu bardzo muzykalne. Scena dużo szersza w AKG i w sumie jakoś bardziej do mnie przemawiają. Niestety nie mieli AKG wiec zdecydowałem ze zamówię jeszcze, AKG i dt990 + fiio k3 i zen dac i porównam na identycznym sprzęcie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności