Skocz do zawartości
  • 0

Jaki upgrade Shozy Zero w cenie 600 zł?


De3ny

Pytanie

Jakie słuchawki polecacie jako upgrade Shozy Zero do 600 zł o podobnej sygnaturze dźwiękowej? Źródłem będzie Shanling UP2/iPod Touch 4G. Myślałem o Ikko OH1, ale czy nie będzie w nich mniej basu względem Shozy Zero i zacznie więcej wysokich i górnej średnicy? 

Edytowane przez De3ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 2.01.2020 o 21:12, De3ny napisał:

Jakie słuchawki polecacie jako upgrade Shozy Zero do 600 zł o podobnej sygnaturze dźwiękowej? Źródłem będzie Shanling UP2/iPod Touch 4G. Myślałem o Ikko OH1, ale czy nie będzie w nich mniej basu względem Shozy Zero i zacznie więcej wysokich i górnej średnicy? 

No w Shozy Zero to wysokich tonów w zasadzie nie ma ;) Dlatego imho ciężko będzie znaleźć coś naprawdę podobnego bez szukania czegoś bardziej egzotycznego, z takich przyjemnych gładko grających polecane są kolejne Shozy - Neo Cp. A jeśli chcesz taniej to faktycznie Shozy Form 1.1 nie powinny Cię odstraszyć wyższymi tonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Góry może być więcej niż w Zero, ogólnie takiego „napowietrzenia”, mniej wyższego basu, byle nie było nadto wyeksponowanej górnej średnicy. Miałem wcześniej RE-400 i tam już było jej jak dla mnie za dużo. Dunu Titan 6 byłby lepszym wyborem niż Aune E1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, PeepingTom napisał:

Oczywiście, że prawie nie ma :) 

shozyzeroresp.jpg

 

I dałeś ten sam wykres... Ale faktycznie - powyżej 16kHz niewiele się dzieje, więc jak ktoś słucha nagrań nietoperzy, to ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, De3ny napisał:

Góry może być więcej niż w Zero, ogólnie takiego „napowietrzenia”, mniej wyższego basu, byle nie było nadto wyeksponowanej górnej średnicy. Miałem wcześniej RE-400 i tam już było jej jak dla mnie za dużo. Dunu Titan 6 byłby lepszym wyborem niż Aune E1? 

Jak mniej wyższego basu i wyższej średnicy to E1. Titan to duży masywny dźwięk, który też może się podobać. Miałem ostatnio oba modele. Mmcx i ergonomia po stronie Titan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zero są nieco suche w odbiorze, mają mało powietrza. Trudno też w nich o prawidłowy seal, często zmieniają swoje położenie w uchu. Ostatnio nabyłem douszne Qian69, które od razu wyparły K's 64. Grają ogromnym dźwiękiem jak za te pieniądze. Częściej ich używam jak Zero. Jeśli w Dunu nie uświadczę sybilantów, a dźwięk będzie "większy/szerszy", niż w Zero to je wybiorę. Tylko jak zgrają się z UP2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności