Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki wokółuszne do około 500-600 zł


TRMC

Pytanie

Cześć, poszukuję następcy moich Sennheiserów HD449.

 

Co do samych Sennków, to lubię ich brzmienie/charakterystykę, ale brakuje mi wypinanego kabla, obecny się uszkodził i było to problematyczne. Wygoda mi odpowiada poza tym, że uszy trochę za mocno się grzeją i co jakiś czas muszę je 'wietrzyć'. Mam jeszcze Audictus Achiever jako 'wyjściowe' słuchawki, ich brzmienie również mnie zadowala jak na tą cenę i kompaktowość.

 

Poszukuję słuchawek wokółusznych, preferuję wygodę ponad wyciszenie - będą używane głównie w domu. Zależy mi na wypinanym kablu. Mając Audictusy myślałem nad konstrukcjami otwartymi/półotwartymi, ale nie znalazłem zbyt wiele interesujących w tej cenie, stąd rozważam możliwość zastąpienia obu par słuchawek jednymi, zamkniętymi.

Źródłem najczęściej będzie komputer - mobo Maximus VII Hero (karta wbudowana SupremeFX 2014, czyli Realtek 1150 z jakimiś software'owymi cukierkami), głównie Spotify Premium. W przypadku słuchawek zamkniętych źródłem może też będzie czasem OnePlus 3. Dodatkowo również zakup Sabaj DA2 lub FX-Audio X3, jest sens się pakować w takiego DACa, czy w porównaniu do tego Realteka/telefonu nie będzie różnicy?

 

Wstępnie myślałem nad:

- Audio-Technica M50X - słuchałem nowych i dźwięk mi pasował (źródłem był telefon)

- Audio-Technica ANC700BT - tych jeszcze nie słuchałem, ANC może być przydatne jeśli wyszedłbym w nich z domu, bezprzewodowość też może się czasem przydać (na xkomie te słuchawki są w promocji i kosztują 499zł).

- Sennheiser HD599 - wydają się być moimi HD449, tylko o wiele lepszymi. Znajomy ma HD598, które w połączeniu z DACiem (nazwy niestety nie pamiętam, ale bodajże e10k) dają przyjemny dźwięk, ale niestety nie dane mi było jeszcze ich porządnie przetestować.

- Denon AH-D1200 - przemyśleń brak, nie miałem okazji przetestować.

 

Słucham wszelkiej maści rocka, alternatywy, synthwave i rapu (chociaż tego ostatniego niewiele). Przykłady: Billy Talent, Rammstein, Aurora, Gorillaz, Daft Punk, Kavinsky, French 79.
 

Warto dodać do powyższej listy jeszcze jakieś słuchawki? 

 

Z góry dzięki z pomoc 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy tym wyborze Sennheisery byłyby dobrym pomysłem, chociażby ze względu na to, że już ich słuchałeś. Niestety, ale do nich potrzebny byłby wzmacniacz, nie wiem jak wygląda sytuacja z SupremeFX, ile mocy potrafią dać, ale HD599 są trochę bardziej wymagające, by zagrały pełnią możliwości, po podłączeniu ich do telefonu byłbyś w stanie odczuć pewne braki. No właśnie, drugą rzeczą jest to, że takich słuchawek nie weźmiesz na miasto. Jeśli podoba Ci się dźwięk ATH-M50x, mogły by być one złotym środkiem, by móc ich słuchać i w domu i w podróży. Natomiast ANC700BT mają podobno dosyć sporo basu, nie wiem czy na pewno jest to coś, czego szukasz

Edytowane przez Fagner308
Duplikacja tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli mają być używane głównie w domu to anc bt bym od razu odpuścił, lepiej skupić się na lepszym brzmieniu. Co do senków to seria hd 5xx mimo wszystko rozni się dosyć dźwiękiem, możesz sobie obejrzeć recenzje zeosa z z reviews, on je w miarę dobrze porównuje. Mi osobiście najbardziej przypadły do gustu 568, ze względu na ich ciepłe, relaksacyjne brzmienie, bo właśnie takiego szukałem. Pytanie jakiego Ty szukasz. Co do m50 x, mi nie odpowiadało ich analityczne, nużące brzmienie, a sybilanty odbierały cała przyjemność ze słuchania. Ale to mój przypadek. Najlepiej zdać się na swoje uszy i dobrać sprzed pod własne upodobania :) Ludzie mogą mówić co jest ich zdaniem dobre, ale ostatecznie to ty będzie słuchał tego sprzętu, więc tobie ma się podobać płynąca z niego muzyka :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, THABAL napisał:

Jeśli mają być używane głównie w domu to anc bt bym od razu odpuścił,....

 

Żonaci mogą być innego zdania :D 

_________

W tej cenie (+/-) masz jeszcze kilka modeli Bayerdynamic :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może spróbuj Bosshifi B8. Będą tańsze a możesz @Perulzapytać bo modowal co najmniej kilka B8 dla tych co im nie pasował oryginalny dźwięk. Ja mam niemodowane i jestem zadowolony. Cena 60 - 70 $ na aliexpress 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ANC700BT są na liście głównie dzięki promocji, bo wg różnych recenzji mają średnio pasujące mi brzmienie, ale nie chciałem być uprzedzony. Planuję w najbliższym czasie podjechać do kumpla i sprawdzić porządnie jego HD598 (chyba że znajdę gdzieś w okolicy 599) i potem przyrównać je jakoś do m50x, bo to moje dwa główne typy na ten moment. B8 wyglądają ciekawie, ale obawia mnie brak możliwości sprawdzenia ich gdziekolwiek, a popularną opinią jest ich brak dołu, który będzie mnie prawdopodobnie irytować po moich 449.

 

11 godzin temu, marek_m napisał:

 

Żonaci mogą być innego zdania :D 

_________

W tej cenie (+/-) masz jeszcze kilka modeli Bayerdynamic :) 

 

Żonaty jeszcze nie jestem, no i mam komfort możliwości przebywania samemu w pokoju 😀 Jakie Beyery mógłbym rozważyć w tej cenie (należy pamiętać, że dla lepszego źródła musiałbym zmniejszyć budżet na słuchawki)?

 

12 godzin temu, Fagner308 napisał:

nie wiem jak wygląda sytuacja z SupremeFX, ile mocy potrafią dać, ale HD599 są trochę bardziej wymagające, by zagrały pełnią możliwości

 

Oba podane przeze mnie daci powinny napędzić komfortowo do około 150 ohm, a 599 mają impedancję 50. No i 599 z telefonem raczej nie sparuje - jak kupię słuchawki otwarte/półotwarte, to Audictusy najpewniej zostaną jako coś lepszego na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporo jest w Polsce B8. A ilość basu regulujesz zatykając lub odtykając bassporty

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Np moje. :) Pracuje w Katowicach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności