Skocz do zawartości

Problem Z T20fm, Przy Upgradzie I Zmianie Na Ums


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem po wlaczeniu sciagnietych firmwarow ze stron US i EU wyswietla sie ze komunikat brak pliku INF, wiec nie moge zmienic ani na UMS ani zaistalowac nowego firmware. Mam T20 1GB z radiem, w wersji MTP firm 1.22.

Czasem jest tez problem ze nie zawsze po podlaczeniu go widzi. Ale to nie najwazniejsze przeciez.

 

prosze o pomoc, pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie

masz chyba cos zwalone w systemie

format c: powinien rozwiazac problem :P

brawo. wczoraj wszedlem zobaczyc, co ktos odpowiedzial, bo sam jestem zainteresowany tematem i zobaczylem taka odpowiedz. brawo, nie pomogles nic i jeszcze slabym zartem przyladowales. az sie zdenerwowalem.

 

Akurat z konwersją MTP > UMS dla wersji T 20 z radiem zawsze był problem.

 

Nie jestem wcale przekonany czy się to komukolwiek udało. :(

to niedobrze. bardzo niedobrze. sprobowalem wszystkie dostepne na iriver.com FW updatery dla t20 (w pozneijszych juz nei byly dedykowane dla konkretnych odtwarzaczy, tylko ogolne) i wszedzie problem. zupelnie sie nie da, kompletnie mi sie to nie podoba, bo chcialem go uzywac jako pamieci przenosnej. do bani z takim supportem. nawet nie wiem do kogo sie zwrocic z oburzonym pismem, ze o kant roztrzas te ich zmiany, jak sie ich nie da przeprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na misticriver jeden typ napisal o swoim t20FM 512mb

my player was 1.22 MTP too. i spent a few days messing around with firmware updater.exe which didn't see the player nor the update. finnaly came up with the solution; manually update the player to most recent MTP version which can be downloaded from official site (just put the file into root and restart the player) after that run again firmware updater.exe and click on "switch" button which was hidden until then. let the program do the job, restart the player and voila.

 

it seems that firmware updater have difficulties with players running older firmwares, but runs smoothly when player runs recent firmware.

goodluck!

 

z kolei w tym temacie na naszym forum zostalem odwolany do tej strony, zeby se znalezc odpowiedni plik .HEX i wrzucic go na odtwarzacz. wszystko pieknie ladnie, ale okazuje sie, ze jest kolejna przeszkoda w posatci decyzj wyboru odpowiedniego pliku. wedlug mnie sa srednio opisane i nie ma zadnej legendy ani czegos w tym stylu i ja sie szczerze mowiac boje wybrac ktorys i wrzucic na odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, mi sie udalo! juz opowiadam i daje linki i tak dalej. nie wiem, czy to zadzaiala we wszystkich sytuacjach, ale mi dalo rady i wlasnie kopiuje muzyke przez totalcommandera.

zaczalem z 1.22 MTP i byly problemy i updatery narzekaly na brak pliku inf itd.

 

okazalo sie, ze w updaterze v1.30 (byl do sciagniecia na stornie iriver.com, ale teraz go tam nie widze, wiec sam wystawilem na rapidshare juz razem z plikiem zip z 1.53mtp potrzebnym do zmiany) mozna wybrac "manual" i wskazac plik .zip z firmwarem. problem z tym, ze na stronie irivera znalazlem tylko 1.53mtp (i udalo mi sie aktualizowac do tego FW), a potrzeba mi bylo 1.71, zeby moc zrobic mtp->ums.

bardzo mozliwe, ze w ogole nie ma co sie bawic w zmiane na 1.53mtp i od razu przejsc do 1.71mtp, a pozniej mtp->ums, ale ja o tym nie wiem, bo wlasnie takimi krokami zmienialem.

 

zwrocilem sie o pomoc do serwisu MIP z prosba o plik zip z firmwarem 1.71 MTP dla irivera T20FM 1gb i przyslali mi na mejl ten plik (nie wiem, czy bedzie to odpowiedni plik tez dla odtwarzaczy bez radia. prawdopodobnie nie) z informacja "Plik ktory Pan dostala nalezy wkleic do katalogu DATA, po odlaczeniu odtwarzacza od komputera aktualizacja przebiegnie automtycznie." zrobilem tak i po odpieciu od komputera zrobil sie upgrade i jak sie wlaczyl byl juz 1.71mtp i jak podpialem nastepnym razem, to moglem juz w updaterze zmianic z mtp na ums.

 

generalnie nikogo nie namawiam i nie polecam takich zmian, bo moze sie to zle skonczyc (jak np. wezmiecie zly plik). nie chce, zeby pozniej mial ktos do mnie pretensje, wiec na wszelki wypadek odradzam, a juz na pewno jak ktos sie srednio na tym zna.

jakby cos, to moge pomoc, doradzic, przetlumaczyc jeszcze raz albo narysowac, zeby bylo jasniejsze. mozna sie do mnie jak najbardziej zwracac na PW.

powodzenia dla tych, ktorzy sie odwaza na zmiane i zaufaja mi, ze wystawilem dobre pliki (zasada jest taka, zeby nigdy nie instalowac FW, ktory nie pochodzi ze strony producenta...)

 

dodatkowa sprawa jest taka, ze teraz przy wylaczaniu odtwarzacza mam napis "T20-1GB/US" a wczesniej mialem cos z "eu" zawsze. nie przeszkadza mi to za bardzo, szczegolnie, ze radio mam nadal i dziala jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zwrocilem sie o pomoc do serwisu MIP z prosba o plik zip z firmwarem 1.71 MTP dla irivera T20FM 1gb i przyslali mi na mejl ten plik (nie wiem, czy bedzie to odpowiedni plik tez dla odtwarzaczy bez radia. prawdopodobnie nie) z informacja "Plik ktory Pan dostala nalezy wkleic do katalogu DATA, po odlaczeniu odtwarzacza od komputera aktualizacja przebiegnie automtycznie." zrobilem tak i po odpieciu od komputera zrobil sie upgrade

 

W jaki sposób przegrać ten plik na odtwarzacz? Gdy próbuje z nim zrobić drag-and-drop otrzymuję komunikat: Plik xxx nie jest obsługiwany na tym urządzeniu. To urządzebnie moze akceptować tylko pliki: audio, lista odtwarzania i folder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kopiowales do folderu DATA? tam mozna wszystko wrzucic i to tez

 

[edit]

 

wlasnie znalazlem jeszcze mejl od iriver Customer Service, bo oczywiscie pisalem gdzie sie tylko dalo i mi oni tez odpisali, ale pozniej i juz to olalem.

napisali mi tak o:

 

Thank you for contacting iriver Customer Service.

 

If you cannot update automatically with the Update Tool your iriver T20FM Player, you can copy the update File directly through Windows Explorer:

 

1. Download attached .zip and extract on your computer

2. Connect iriver T20FM to your computer

3. Open window for „My Computer“ and double-click the icon for T20 Player

4. Now you will see a folder „DATA“ and „MEDIA“

5. Open the Folder „DATA“ and copy the extracted „T20_MTP.hex“ into this folder

6. Close the window and disconnect T20 from your computer

 

Please note that this update can only be done on a computer with Windows XP Service Pack 2 + Windows Media Player 10.

 

For further questions please feel free to contact us again at anytime.

 

Mit freundlichen Grüßen / With best regards

 

iriver Customer Service Team

 

a w zalaczniku dali ten plik

Edytowane przez tomker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kopiowales do folderu DATA? tam mozna wszystko wrzucic i to tez

 

Nie mam takiego katalogu. Mam 3: Music, RECORD, VOICE.

Stworzyłem katalog DATA i próbowałem tam przenieść, ale niestety ten sam komunikat.

 

Kupiłem go z firmwarem 1.22 i dzięki Twojej pomocy z postów wyżej mam już 1.53, ale dalej niestety mi się nie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wejdziesz w 'moj komputer' to masz t20 i jak w niego wejdziesz ,to powinno byc "media" i "data" i w media masz te foldery, o ktorych piszesz, a do data masz wrzucic ten plik firmwareowy. po prostu niemozliwe, ze nie masz tych folderow jak masz mtp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wybiorę Mój komputer\iriver T20\ to pojawia się ikona dysku "FAT16 System"

Gdy kliknę w nią explorator zawisa na wyszukiwaniu plików (taka bujające się latarka). Gdy kliknę w nią i równocześnie mam uruchomiony WMP11 widzę foldery Music, RECORD, VOICE.

Gdy wyłączam playera pojawia się T20-MTP 512/EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności