Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki BT do brudnej roboty (max 300 pln)


second

Pytanie

Cześć!

 

Szukam słuchawek BT nausznych/wokółusznych do 300 zł. Użytkowane będą głównie przy koszeniu trawy (traktorek, podkaszarka) i pracach różnych pracach ogrodowych. Do tej pory funkcję takową pełniły Bose Soundsport Wireless, lecz te zupełnie się nie sprawdzają gdy siedzi się na kosiarce (wiadomo, bardzo słaba izolacja, co jednak np przy bieganiu jest pożądane). Chciałbym żeby poszukiwane słuchawki dobrze siedziały na głowie i grały w miarę naturalnie, oraz miały sensowną izolację. Nie wiem jednak jak w takich budżetowych słuchawkach się spisuje ANC, jeśli faktycznie się sprawdza, to miło by było się w takie coś zaopatrzyć.

 

Po chwili poszukiwań znalazłem Bluedio T6c ANC. Ponoć w nich ANC sprawdza się dużo lepiej niż w T4 i T5. Może miał ktoś z nimi do czynienia? Wadą dla mnie jest w nich tylko dużo basu (nie słuchałem, przeczytałem w recenzji), jednak ponoć po włączeniu ANC sytuacja ulega poprawie, cytat z recenzji:

 

Przy włączeniu trybu ANC sytuacja ulega zupełnej zmianie, słuchawki stają się o wiele jaśniejsze i lżejsze w swoim brzmieniu. Poprawia się separacja samych słuchawek, jednakże scena nie ulega żadnej zmianie.

Niskie tony tracą na swojej intensywności, choć wciąż są odczuwalne. Ich brzmienie zmienia się na bardziej wyważone i wyrównane względem reszty pasma. Na znacznie więcej uwagi zasługują tutaj średnie oraz wysokie tony. Odsłaniają one bowiem swój pełen potencjał, zyskując dodatkową głębię. Reprodukowany dźwięk jest ekscytujący, soprany są doskonale ostre, ale nie kłują w uszy. Całościowy odbiór jest niezwykle pozytywny.

 

Warto kupić te T6 za 300 zł, czy może zapłacić mniej a mieć niższy model, bo np ANC w budżetowych słuchawkach jest do niczego? Czy może za 300 zł uda mi się dorwać jakieś używki, które będą dużo lepsze?

 

Dzięki za Wasze opinie i pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

T6C to zupełnie inne słuchawki od T6/T6S. T6C mają jeśli pamięć mnie nie zawodzi po 4 lub 5 przetworników na muszlę. A po co płacić 300 jak można w Polsce poniżej 200 pln dostać? Nówki oczywiście 

Mam T4s i T6 bez S. T6 mają wg mnie jedną wadę, brak przycisków, lepiej kupić T7 ich następcę. wróciły przyciski.. Dźwiękowo nie jest tragicznie, da się słuchać Izolacja bez ANC jest przyzwoita. 

Co do funkcjonalności to lepiej chyba kupić T&

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam T4s i o nich można napisać dokładnie to samo - po włączeniu ANC bas się znacząco redukuje.

ANC obcina głównie niskie częstotliwości i najwyraźniej zestroili je zbyt mocno. Albo to kwestia umieszczenia mikrofonów wewnątrz muszli, na grillu przetwornika, i stąd wyłapywanie przez nie basu zawartego w muzyce, a nie tylko tego w otoczeniu.

Do T4s wymyśliłem prosty mod, który znacząco redukuje bas, i w trybie bez ANC grają naprawdę fajnie https://pokazywarka.pl/t4s_mod/ . Mod robiłem na tryb bez ANC, bo prócz tego że obcina te basy, to jeszcze w średnich coś kaszani, a izolacja pasywna w tych słuchawkach jest dla mnie wystarczająca. W razie jakbyś chciał, to mogę swoje T4s odsprzedać, bo praktycznie ich nie używam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, second napisał:

A słuchał ktoś tych T7?

Chyba nie bo niecały miesiąc w sprzedaży na aliexpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności