Skocz do zawartości
  • 0

Delta vs Soundmagic e10c vs Fidue A65


OmniYoga

Pytanie

zastanawia mnie różnica jakości dźwięku  w tych modelach [brainwavz delta 2, soundmagic e10c, Fidue A65]
miałem już brainwavz delta 2 razy - ich żywotność  to koło roku +/- pewnie zależy od użytkowania ja używam codziennie w różnych miejsca - więc wiadomo różne rzeczy mogą się przydarzyć,
i generalnie byłem zadowolony z jakości za te 70 zł
słucham z telefonu rzeczy albo na kompie głównie youtube/mp3 320

no więc jakby ktoś byłby w stanie zobrazować / przybliżyć różnicę dźwięków w tych modelach to byłbym wdzięczny
delta =70 zł
sm e10c = 150 zł czyli 2 razy tyle co delty - czy jakoś dźwięku też będzie 2 razy lepsza?
fidue a65 = 200 zł czyli prawie 3 razy tyle co delty - czy jakoś dźwięku też będzie 3razy lepsza?

z doświadczenia wiem, że słuchawki to dość "krucha" rzecz jako tako
dlatego zastanawiam się czy warto inwestować 2x więcej w słuchawki, jeśli nie miałoby to aż tak znaczącego przełożenia na odbiór dźwięków w uszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

To dorzuć do zestawienia nowe Sonicast Dirac Mk2, które właśnie wchodzą na rynek. Czy jakość będzie x krotnie lepsza od czegoś? Nie mam pojęcia, bo IMO "lepszość" jest w dźwięku słuchawek elementem niemierzalnym. Czy droższe zagrają lepiej od Delt? Zapewne. Czy zagrają inaczej? Zapewne. Niemniej Brainwavz nigdy nie słynęły z jakości i żywotności, więc mnie osobiście byłoby szkoda kupować coś, co się rozpada tak prędko. I nie, słuchawki to nie jest krucha rzecz o ile nie kupuje się bubla i wykazuje minimum poszanowania dla sprzętu. Ja potrafiłem sprzedawać roczne słuchawki wyglądające niemal jak wyciągnięte z pudełka i nowy właściciel cieszył się zadbanym produktem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
10 godzin temu, Vaiet napisał:

Ja potrafiłem sprzedawać roczne słuchawki wyglądające niemal jak wyciągnięte z pudełka i nowy właściciel cieszył się zadbanym produktem.

 

Wiem coś o tym.

Dorzucę jeszcze po taniości, Wavemaster Pure.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-douszne-z-etui-pure-z-etui-wavemaster-7648741526

Czy będą lepsze, to kwestia indywidualna i, jak napisał @Vaiet , niemierzalna.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
29 minut temu, chico99 napisał:

 

Wiem coś o tym.

Dorzucę jeszcze po taniości, Wavemaster Pure.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-douszne-z-etui-pure-z-etui-wavemaster-7648741526

Czy będą lepsze, to kwestia indywidualna i, jak napisał @Vaiet , niemierzalna.

 

Na pewno lepsze dźwiękowo od SM E10. Reszty nie słyszałem więc się nie wypowiem o pozostałych

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
23 minuty temu, OmniYoga napisał:

no ja raczej stawiam na swobodę użytkowania, potrafię nawet zasnąć ze słuchawkami, niż jakaś specjalna nadwrażliwość.
a nie da się tego porównać do czegoś albo jakąś metaforą zastąpić - bo lepiej i inaczej to hmmm trochę mało mi mówi

Sonicast Dirac Mk2 czym się różni fidue a65 ? dużo lepiej zagrają?
bo widzę, że cena ta sama
ale desing (walory estetyczne) zdecydowanie po stronie fidue a65

Lepszość w słuchawkach jest tak bardzo subiektywną rzeczą, że staram się w ogóle w swoich recenzjach nie wskazywać, że coś jest od czegoś lepsze. Stąd jak dostanę Dirac to będę mógł co najwyżej powiedzieć, jak się mają do A65 i tyle w temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
2 godziny temu, OmniYoga napisał:

to ma jakieś znaczenie z mikrofonem czy bez?

Wersja z pilotem gra bardziej funowo, więcej basu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
6 minut temu, OmniYoga napisał:

a można bardziej po ludzku ...
jestem laikiem nie wiem co to jest V, funowe, ciekawa góra itd

 

Znaczy to, że będzie Pan zadowolony ...

 

V-ka - charakterystyka z podbitym górnym i dolnym pasmem

funowe - muzykalne, radosne granie

ciekawa góra - interesujące górne pasmo

:D:)

Edytowane przez chico99
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
5 minut temu, OmniYoga napisał:

czyli jeśli dobrze zrozumiałem
to jak mi zależy na ogólnej harmonii dzwięku
to mam zamawiać DIRAC+
?

Z czego to ma grać?

Producent podaje, że DIRAC+ lepiej spisze z wysokiej jakości DAP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
5 godzin temu, OmniYoga napisał:

creative sb audigy i na razie sony xperia e15i :D,  jeszcze nie wiem jaki telefon bede kupował ale raczej xiaomi,
gdzieś chyba mam jeszcze Sandisk Sansa CLIP hah, ale nie pamiętam czy to działa jeszcze - nie używałem od lat

W twoim przypadku wersja  z pilotem sprawdzi się lepiej. Z Clipem słucham i jest OK. Do fona też polecam tą wersje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, Vaiet napisał:

To dorzuć do zestawienia nowe Sonicast Dirac Mk2, które właśnie wchodzą na rynek. Czy jakość będzie x krotnie lepsza od czegoś? Nie mam pojęcia, bo IMO "lepszość" jest w dźwięku słuchawek elementem niemierzalnym. Czy droższe zagrają lepiej od Delt? Zapewne. Czy zagrają inaczej? Zapewne. Niemniej Brainwavz nigdy nie słynęły z jakości i żywotności, więc mnie osobiście byłoby szkoda kupować coś, co się rozpada tak prędko. I nie, słuchawki to nie jest krucha rzecz o ile nie kupuje się bubla i wykazuje minimum poszanowania dla sprzętu. Ja potrafiłem sprzedawać roczne słuchawki wyglądające niemal jak wyciągnięte z pudełka i nowy właściciel cieszył się zadbanym produktem.

no ja raczej stawiam na swobodę użytkowania, potrafię nawet zasnąć ze słuchawkami, niż jakaś specjalna nadwrażliwość.
a nie da się tego porównać do czegoś albo jakąś metaforą zastąpić - bo lepiej i inaczej to hmmm trochę mało mi mówi

Sonicast Dirac Mk2 czym się różni fidue a65 ? dużo lepiej zagrają?
bo widzę, że cena ta sama
ale desing (walory estetyczne) zdecydowanie po stronie fidue a65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Vaiet napisał:

Lepszość w słuchawkach jest tak bardzo subiektywną rzeczą, że staram się w ogóle w swoich recenzjach nie wskazywać, że coś jest od czegoś lepsze. Stąd jak dostanę Dirac to będę mógł co najwyżej powiedzieć, jak się mają do A65 i tyle w temacie.

Ok, rozumiem
czyli nie miałeś jeszcze ich w uszach a już polecasz? trochę nie w porządku w moim miemaniu etyczności 😀😉
kiedy to nastąpi i gdzie mogę przeczytać Twoje recenzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, OmniYoga napisał:

Ok, rozumiem
czyli nie miałeś jeszcze ich w uszach a już polecasz? trochę nie w porządku w moim miemaniu etyczności 😀😉
kiedy to nastąpi i gdzie mogę przeczytać Twoje recenzje?

Nie polecam niczego, czego sam osobiście nie sprawdziłem. Wskazuję jedynie potencjalny punkt zainteresowania.

Każda moja recenzja wraz ze stosownym odnośnikiem do tekstu jest ogłaszana na forum w dziale testów :) Kiedy będzie recenzja? Nie wiem, ale na pewno nie wcześniej, niż za 3 tygodnie. Jak je dostanę, dam pograć te minimum 50-80h,  to dodam swoje wrażenia na forum w stosownym im poświęconym temacie. Do tego czasu nawet wróżyć z fusów nie zamierzam :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Vaiet napisał:

Nie polecam niczego, czego sam osobiście nie sprawdziłem. Wskazuję jedynie potencjalny punkt zainteresowania.

Każda moja recenzja wraz ze stosownym odnośnikiem do tekstu jest ogłaszana na forum w dziale testów :) Kiedy będzie recenzja? Nie wiem, ale na pewno nie wcześniej, niż za 3 tygodnie. Jak je dostanę, dam pograć te minimum 50-80h,  to dodam swoje wrażenia na forum w stosownym im poświęconym temacie. Do tego czasu nawet wróżyć z fusów nie zamierzam :)

Tak długo nie mogę czekać :) Obecne Philips SHE3700 kończą już swój żywot, przy 100% głośności słabo słychać
myślę, że kupie jednak fiude a65 z tych 3
a może wiesz jak by się miały sennheiser cx 3.00 do tych fiude a65 , to jest udany model czy nie bardzo? widziałem na allegro za 130 zł
Dzięki - za odpowiedzi

Edytowane przez OmniYoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, OmniYoga napisał:

Tak długo nie mogę czekać :) Obecne Philips SHE3700 kończą już swój żywot, przy 100% głośności słabo słychać
myślę, że kupie jednak fiude a65 z tych 3
a może wiesz jak by się miały sennheiser cx 3.00 do tych fiude a65 , to jest udany model czy nie bardzo? widziałem na allegro za 130 zł
Dzięki - za odpowiedzi

Z dokami od Shitheisera jest tak, że wystarczy podzielić ich cenę na pół i w otrzymanej wartości szukać słuchawek grających na tym samym lub wyższym poziomie. Ja osobiście uderzałbym w Dirac z uwagi na driver SF, ale wybór należy do Ciebie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, chico99 napisał:

 

Z rana humor Cię nie opuszcza, widzę.

Jakoś nie pamiętam, żeby były na rynku doki od germańskiego producenta, które brzmieniem broniłyby się w swojej półce cenowej ;) Nawet mając możliwość zakupu za połowę ceny rynkowej model IE800 usłyszałem od kilku byłych ich właścicieli, żeby sobie podarować, bo nie ma to sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Vaiet napisał:

Jakoś nie pamiętam, żeby były na rynku doki od germańskiego producenta, które brzmieniem broniłyby się w swojej półce cenowej ;) Nawet mając możliwość zakupu za połowę ceny rynkowej model IE800 usłyszałem od kilku byłych ich właścicieli, żeby sobie podarować, bo nie ma to sensu ;)

 

Historia nam wypaczyła słuch i nie doceniamy niemieckiego brzmienia.:P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, chico99 napisał:

 

Historia nam wypaczyła słuch i nie doceniamy niemieckiego brzmienia.:P

Które jest świeże, jak onuca piechura po 40-to kilometrowym marszy latem :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko niezbyt świeża :), wiem @chico99 w Opolu i okolicach niemieckie rzeczy są cenione, ale ja uważam, że Niemcy staneli w miejscu na prawie każdym polu i świat ich przegonił

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Jaro54 napisał:

Tylko niezbyt świeża :), wiem @chico99 w Opolu i okolicach niemieckie rzeczy są cenione, ale ja uważam, że Niemcy staneli w miejscu na prawie każdym polu i świat ich przegonił

 

@Jaro54  ja z tych napływowych, więc też nie w smak mi niemiecka onuca ... ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 30.04.2019 o 09:14, Vaiet napisał:

Z dokami od Shitheisera jest tak, że wystarczy podzielić ich cenę na pół i w otrzymanej wartości szukać słuchawek grających na tym samym lub wyższym poziomie. Ja osobiście uderzałbym w Dirac z uwagi na driver SF, ale wybór należy do Ciebie.

dodam jeszcze, że słucham więcej muzyki instrumentalnej (z filmów, medytacyjnej, klasycznej) inne gatunki to sporadycznie
nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
przy wyborze miedzy fidue a65 a Sonicast Dirac Mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności