Skocz do zawartości

Kilka Pytan Dotyczacych Meizu M6


martie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Create... polecam Ci program smart movie, co prawda do telefonów kom. ale też możesz konwertować do divx/xvid, wklejać napisy w film a obsługa jest intuicyjna. Pozdrawiam, tak chyba zrobię że kupię px100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samej rozdzielczości ci nie pomogę, bo nie wiem jeszcze jakie on wspiera. Ale przykładowe ustawienia dla których powinno być dobrze:

 

film poprawnej jakości

 

audio:

- bitrate -> 64kbps

- frequency -> 44.1 KHz

 

video:

- bitrate -> 128kbps (chociaz tu jest wiekszy display, to moze 192)

- framerate -> 20-30 fps (wtedy chodzi plynnie)

- czy divx czy xvid nie ma jak dla mnie róznicy, to po prostu dwa rozne formaty kodowania, przynajmniej ja nigdy nie widziałem rożnicy

 

film dobrej jakości

 

audio:

- bitrate -> 128kbps (do filmu to chyba i tak nadto, przecież i tak nie wyciśniesz z tego efektu kina :P )

- frquency -> 44.1 KHz

 

video:

bitrate -> 256 kbps (tak mi się wydaje, na wyświetlaczu mojego telefonu 128kbps wystarcza, ale tutaj jest większy)

framerate -> 30 fps (i tak rzadko się tyle osiąga, na 27 klatkach na sekundę nie ma szans że wypatrzysz jakieś przeskoki, chyba że masz geodezyjne oko)

kodek - jeżeli ci tak zależy to xvid tylko i wyłącznie dlatego, że cały czas koduję do xvidów teledyski na komórkę i filmy i nigdy się nie zawiodłem

 

To, co tutaj napisałem bazowałem na mojej wiedzy związanej z oglądaniem filmów na telefonie, który ma mniejszy wyświetlacz z mniejszą ilością kolorów - chcę powiedzieć, że pisałem tutaj "na oko", co nie musi mieć pokrycia z rzeczywistością, aczkolwiek powinno mieć. Dzięki.

 

 

edit: jak znam zycie rozdzielczość to pewnie 240x320 albo odwrotnie 320x240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meizu moze odtwarzac:

video: 384 kbps

audio: 128kbps, 44khz

fps: 18

format: xvid (wg meizu, ale divx tez pojda), 320x240

 

w takim konfigu jest wiekszosc profili i progsów do konwertowania filmow, bo to max z czym meizu daje rade

 

ja uzywam loli video converter z tymi ustawieniami, wszystko ladnie smiga :)

 

ps. Bolec aleś poleciał z tymi 30fps'ami, meizu wiecej jak 18fps nie wyswietli, a np. clix tylko 15fps (chociaz różnicy nie widze) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie znam dokładnych parametrów meizu (mimo to go będę brał ... na pewno na wakacjach, ale nie wiem co z tą kasą będzie) i nie wiem co on wspiera, trochę ból, bo nawet moja nokia odtwarza do 30 fpsów, ale trudno... Przecierpię to ;).

 

edit: znalazłem jeszcze coś takiego KLIKNIJ to tak odnośnie tego konwertowania filmów pod meizu. A chciałem jeszcze zapytać czy wiecie jak to jest z gwarancją u meizu branych z allegro? Jakby się nie daj boże coś stało, to jak to potem? Odsyłać na własny koszt do gościa z allegro? Oby nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: znalazłem jeszcze coś takiego KLIKNIJ to tak odnośnie tego konwertowania filmów pod meizu. A chciałem jeszcze zapytać czy wiecie jak to jest z gwarancją u meizu branych z allegro? Jakby się nie daj boże coś stało, to jak to potem? Odsyłać na własny koszt do gościa z allegro? Oby nie...

 

Co do kosztów to ja jak kupowałem z allegro to napisał mi że jak coś się stanie to do niego trzeba odesłać na własny koszt. A on to wysyła pies go wie gdzieś do serwisu czy coś i potem naprawiony sprzęt odsyła do nas na nasz koszt. W skrócie gwarancja obejmuje koszt naprawy sprzętu a nie transportu jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dostane M6 w poniedziałek. I mam nadzieję że będzie bez awaryjny :P Ale to i tak dobrze że z allegro sprzedawca jest gotów przyjąć towar bo na ebayu nie masz gwarancji chyba :/ albo wysyłasz do żółtków. Także zalecana ostrożność :DBolec dzięki za ten filmik tylko teraz mam pytanie odnośnie napisów wcześniej czytałem że w tym programie da się wgrać napisy tylko ktoś nie wiedział jak nie pamiętam nicku :). Czy wiesz jak się to robi bądź masz może podręczny film instruktażowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w którym programie? :blink: Sorki ale o tej porze nie kontaktuje, a jeszcze siedze i czytam instrukcje od meizu m6 ;).

 

do tego yy niech no spojrze VirtualDub. Coś czytałem że żeby wgrać napisy trzeba te napisy w Subedit przerobić ale nie jestem pewny właśnie. A poza ty nie wiem i tak jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to co byście polecali, brać z allegro czy jakichś sklepów internetowych? Jeśli ze sklepów to których? Dobrze żeby były renomowane, żeby później nie było problemów z ewentualną gwarancją. Chyba, że nie ma się co pierdzielić i brać z allegro... Sam już nie wiem. W ogóle odstrasza mnie perspektywa tego, że nie ma polskiego dystrybutora. To trochę komplikuje sprawę jak przyjdzie do ewentualnej wymiany/serwisu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci jak większość mogę doradzić stronę www.devilnet.pl. I teraz dlaczego tam... Bo na allegro masz zablokowane radio i blokade na głośności i ang menu. A na tej stronie masz pol menu radio i zdjętą blokadę i masz 24 miesiące gwarancji. Jeżeli kupisz na allegro to da się zdjąć blokady ale tracisz gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie bo nie uzyskałam odpowiedzi a badzo mi na tym zależy. Czy może się coś zepsuć jeśli wgram to samo firmware które aktualnie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie próbowałem

wiem ze jak się coś z skinem nowym skopie to poprostu usuwasz plik skinu, bo nie został wgrany do systemu

 

Chyba bezpieczniej jest zrobić downgrade a potem z powrotem upgrade firmware`u.

 

Nadal się zastanawiam... A później w razie serwisowania playera trzeba pewnie wysłać na własny koszt do nich. Kurcze to mnie odrzuca, pod tym względem clix mi bardziej odpowiada ale chyba i tak wezmę to Meizu. Wiem, post praktycznie bez sensu w drugiej części, ale mam ostro mieszane uczucia. A ilu posiadaczom Meizu M6 zdarzyło się serwisować playerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolec, nie tylko Ty masz takie dylematy.

 

Bo jednak różnica w cenach jest znaczna, ale dobra gwarancja to podstawa. Co z tego, że wydasz mniej, jeśli w razie awarii tracisz wszystko. A tak może i zapłacisz trochę więcej, ale przynajmniej masz spokój na 2 lata.

 

Ja najchętniej znalazłbym 4GB na allegro za około 450zika (bo jednak 2GB to może być za mało) z 24-miesięczną gwarancją i pozdejmowanymi tymi wszystkimi blokadami. Ale kupowanie na allegro to też trochę ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci jak większość mogę doradzić stronę www.devilnet.pl. I teraz dlaczego tam... Bo na allegro masz zablokowane radio i blokade na głośności i ang menu. A na tej stronie masz pol menu radio i zdjętą blokadę i masz 24 miesiące gwarancji. Jeżeli kupisz na allegro to da się zdjąć blokady ale tracisz gwarancje.

 

Z tą gwarancją to nie do końca jest tak. Pisząc o blokadach masz na myśli wersję Dane-Elec. Gwarancja Dane-Elec nie obejmuje awarii spowodowanej przez firmware inny niż Dane-Elec. Czyli de facto tracisz gwarę tylko wtedy jeżeli awaria jest spowodowana przez firmware lub nieumiejętną zmianę firmware na inny niż Dane-Elec.

 

Poza tym na forum był link do firmware Dane-Elec USA bez blokady radia. Podaję: http://ez-files.net/download.php?file=16b8...80def61dd5da939

Wgrywając ten soft nie powinno być najmniejszego problemu z gwarą bo to jest firmware Dane-Elec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na forum był link do firmware Dane-Elec USA bez blokady radia. Podaję: http://ez-files.net/download.php?file=16b8...80def61dd5da939

Wgrywając ten soft nie powinno być najmniejszego problemu z gwarą bo to jest firmware Dane-Elec.

 

No dobra ale ten soft zdejmuje blokadę z radia i głośności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez blokady radia

 

Najwyraźniej tak... Dobra, póki co i tak czekam, bo teraz mi się na głowę zwalił remont mieszkania z ojcem więc nie mam czasu siedzieć i się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc szukałem i pisałem do gości sprzedających na allegro meizu m6 8gb. Wszyscy piszą, że przesłać trzeba na własny koszt, ale wysyłka z powrotem jest już na ich i że czas serwisowania trwać może max 28 dni, w zależności od rodzaju usterki. Ale znalazłem jedną aukcję -> KLIKNIJ i ten Pan, jako jedyny odpisał mi dość pozytywnie. Przedstawię historię korespondencji:

 

Mój E-Mail:

 

Witam, jestem zainteresowany Meizu M6 w wersji 8GB z allegro. Chciałem

jednak zapytać jak to jest, gdy przyjdzie go ewentualnie serwisować na

gwarancji? Wtedy ja produkt muszę odesłać na własny koszt? I ile trwa

serwisowanie produktu? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam, Jacek.

 

I odpowiedź:

 

Witam.

 

Dziekuje za informacje.

 

Towar odsyla Pan do nas na wlasny koszt potem koszta wysylki zwrocone sa na Pana konto.

 

Serwisowanie towaru trwa ok 28 dni roboczych w zaleznosci od usterki.

 

Zapraszam.

 

Pozdrawiam.

 

Tele_hit

 

 

 

No cóż, drążyłem temat dalej, jak to jest z tymi blokadami.

 

Mój E-Mail:

 

Dziękuję za odpowiedź, a mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten odtwarzacz ma odblokowaną funkcję radia i nie ma blokady głośności? Gdyż czytając po forach internetowych natrafiłem na opinie, że odtwarzacze Meizu M6 z allegro mają zablokowane radio i blokadę głośności. Czy to prawda? Pozdrawiam, jacek.

 

I odpowiedź:

 

Witam.

 

Sprawdzilem odtwarzacz posida radio.To co pisza na forach to nieprawda u nas w odtwarzaczach oryginalach MEIZU jest wszystko OK mozliwe ze podroby ktore inni sprowadzaja maja przyblokowane radio.

 

Zapraszam.

 

Pozdrawiam.

 

Tele_hit

 

 

 

Nie dowiedziałem się co z tą blokadą głośności, ale wątpię żeby była. No i co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu by "Dane Elec" maja:

- blokade glosnosci wg. standardow EU

- blokade radia

- polskie menu

- kupujac z gwarancja, musisz brac update'y wydawane przez dane elec (wgrywajac standardowy soft tracisz gwarancje)

Wszystkie Dane Elec sa wersjami SP

(nowsza wersja, tanszy chip grajacy jak poprzednik - TP, inny EQ, tanszy wyswietlacz samsung - mniej nasycone barwy ale wieksza jasnosc)

 

 

Wszystkie inne Meizu:

- standardowy soft,

- radio,

- brak jakichkolwiek ograniczen,

Albo trafisz na SP albo TP=(starsze wydanie meizu, obecnie malo dostepne, wyswietlacz toshiba, mniejsza jasnosc niz SP ale lepsze barwy)

 

 

Co do gwarancji, wiekszosc sprzedawcow ma swoje meizu z innego zrodla,

wg. niektorych inf:

 

gwarancja jest na podstawie dowodu zakupu (paragon), w momencie reklamacji (a takiej nie miałem jeszcze w przypadku meizu) nalezy do nas dostarczyc model
serwis jest na 2lata i czes ewentualnej naprawy wynosi do max 3 tygodni czasu
gwarancja oczywiscie

24 miesięczna - serwisujemy odtwarzacze Meizu w Polsce

gwarancja jest na okres 24 miesięcy (serwis w Libiążu, woj. małopolskie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności