Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki po CAL!


sansei

Pytanie

Witam,

 

Przez kilka lat używałem słuchawek Creative Aurvana Live! lecz niestety pałąk w nich pękł (standard jak słyszałem). Z tych słuchawek byłem niezwykle zadowolony. Fantastyczna przestrzeń, taka lekkość dźwięku i czysty sopran to coś czego nie uświadczyłem w żadnym sprzęcie. Do pełni szczęścia brakowało mi mięsistości basu, zwłaszcza najniższego. 

Chciałbym zapytać czy ktoś z Państwa potrafi polecić mi słuchawki podobnie grające do CAL! ?

 

Kupiłem sobie słuchaweczki bluetooth August EP650B, i o ile bezprzewodowość jest świetną cechą to czystość dźwięku jest tragiczna i po prostu zgrzytam zębami że takie buble ludzie produkują. Próbowałem innych chińskich bluetooth słuchawek firmy Bluedio, ale były ciężkie i zbyt basowe, przez co doszedłem do wniosku że za 200 zł to mimo upływu czasu słuchawki bezprzewodowe nie dościgęły jeszcze jakości dźwięku CAL! 

 

Stąd proszę o dwie porady - jakie słuchawki przewodowe i bezprzewodowe grają podobnie lub lepiej niż Creative Aurvana Live!

(rozumiem że cena bezprzewodowych może być odpowiednio wyższa)

 

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów dobrego dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety słuchawki wybierałem już dawno temu i w wyniku moich odsłuchów AKG K530LTD wydały się jednak lepsze brzmieniowo od CAL - w sumie dość podobne granie, ale przestrzeń zdecydowanie po stronie AKG. Podobały mi się też Sennki HD595, ale prawie dwa razy wyższa cena. może zatem Sennki HD598? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

 

Słucham w zależności od lokalizacji: z karty Asus Xonar DX, z integry w laptopie lub z telefonu (przewodowo lub przez bluetooth aptx).

DACa z prawdziwego zdarzenia nie posiadam i nie chciałbym go kupować (koszt i niewygoda). Dźwięk po aptx jest doskonały jak dla mnie, także Xonar DX przy łatwych do napędzenia słuchawkach daje perfekcyjny dźwięk. Dodam że CAL! były bardzo łatwe w napędzeniu i szukałbym albo takich samych słuchawek albo po prostu bezprzewodowych.

 

AKG K530LTD to stary model i niestety nie ma go już w sprzedaży :( Mam przeczucie natomiat że któryś z nowszych modeli AKG będzie podobny brzmieniowo - pytanie tylko który?

 

Sennheiser hd595 już nie jest w sprzedaży.

 

Sennheiser hd598 jest dla mnie za drogi - ok 700 pln, zresztą wszystkie Sennheisery jakie słyszałem miały dźwięk bardzo monitorowy, techniczny i wyrównany -  to raczej nie dla mnie.

 

Mój budżet to powiedzmy 350 pln, z tym że skoro CAL! sa wciąż w sprzedaży za poniżej 200 pln to dopłacając liczyłbym na jakiś upgrade ;)

 

Beyerdynamic DT770 są trochę ponad budżet a poza tym widze że one mają 150 Ohmów, prawdopodobnie musiałbym dokupić DACa aby je odpowiednio napędzić. To już zdecydowanie ponad budżet a i w tej cenie można pewnie dostać dobre słuchawki bezprzewodowe i nie nosić DACa ze sobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BossHiFi B8 powinny cię zadowolić. Kosztują ok 60$ na aliexpress

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Somic V2 - dziękuję za przypomnienie mi o nich - czytałem ich recenzje, byłyby dla mnie idealne gdyby nie ich otwarta konstrukcja. Szkoda że nie ma ich w sklepach u mnie w mieście do posłuchania. Może bym się jednak do nich przekonał. Nie chcąc przeszkadzać bliskim przynajmniej bym wówczas ciszej słuchał muzyki :P

 

Rockmaster OE - właśnie te słuchawki miałem na oku pisząc post. Pod ich recenzją na blogu audiofanatyka niestety jakiś ich użytkownik porównał je do CAL1 i CAL2 i to niestety niezbyt pozytywnie, stąd szukam jakiejś alternatywy.

 

BossHiFi B8 - bardzo interesujące słuchawki, opinie na forach zebrały bardzo pozytywne chociaż dość rzadko o nich się pisze. Aż dziwne że nie są bardziej popularne. Chyba wychodzą już poza budżetowy próg cenowy a tam rządzi marka. 

 

Zdecydowałem się zamówić BossHiFi B8 na próbę.

 

Dziękuję bardzo za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 hours ago, sansei said:

Somic V2 - dziękuję za przypomnienie mi o nich - czytałem ich recenzje, byłyby dla mnie idealne gdyby nie ich otwarta konstrukcja. Szkoda że nie ma ich w sklepach u mnie w mieście do posłuchania. Może bym się jednak do nich przekonał. Nie chcąc przeszkadzać bliskim przynajmniej bym wówczas ciszej słuchał muzyki :P

 

Rockmaster OE - właśnie te słuchawki miałem na oku pisząc post. Pod ich recenzją na blogu audiofanatyka niestety jakiś ich użytkownik porównał je do CAL1 i CAL2 i to niestety niezbyt pozytywnie, stąd szukam jakiejś alternatywy.

 

BossHiFi B8 - bardzo interesujące słuchawki, opinie na forach zebrały bardzo pozytywne chociaż dość rzadko o nich się pisze. Aż dziwne że nie są bardziej popularne. Chyba wychodzą już poza budżetowy próg cenowy a tam rządzi marka. 

 

Zdecydowałem się zamówić BossHiFi B8 na próbę.

 

Dziękuję bardzo za pomoc! :)

 

Bosshifi B8 możesz również zmodować (ja tak zrobiłem za radą Perula) zmieniając im pady na większe/pojemniejsze - np HM5 - i wtedy dokonując paru wewnętrznych poprawek za pomocą taśmy izolacyjnej i watoliny dostosować dźwięk do zmian wynikających z głębszych padów. Przy okazji możesz dzięki temu dodać/odjąć basu na tyle ile ci trzeba ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności