Skocz do zawartości

Cowon D2 Metal Sticke


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiego materiału jest wykonany tył D2?

jeśli jest metalowy, to ni widzę problemu, żeby go wypolerować, albo wypiaskować i wrzucić na laser :D

Całość powinna się w ok 50-100PLN zamknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

no gdyby ktoś miał dokładny rysunek obudowy to byłaby inna rozmowa, a wycinanie to ie najlepszy plan ..., lepiej materiał tłoczyć na gorąco i później nawiercić otwory wymagane itp., to nie tak prosto, że się kawałek blaszki bierze i wycina ;), czysty tytan tez nie wchodzi w grę bo jest miękki i łatwo się rysuje, jakiś stop może z aluminium albo kompozyt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dostęp do WT22 i innych stopów lotniczych, do Grade 5 włącznie.

One miękkie nie są. Zwłaszcza jeśli się go ładnie wypiaskuje, to nawet używany ładnie wygląda.

Poza tym, jak Ty chcesz tłoczyć w tytanie na gorąco??

Trzeba by najpierw wyfrezować matryce w stali, obrobić je termicznie (da się załatwić, problem może być z kawałkiem stali o odpowiednich wymiarach) - nieporównanie więcej pieprzenia, a efekt bezpośredniego wycięcia detalu na CNC będzie IMO leszpy.

Cena nas rozwali, nie brak możliwości technologicznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ksy, a czy mógłbyś jakoś oznaczyć, który to jest Metal Sticker A, a który B, C i D?Poważnie zastanawiam się nad zakupem... Padło tp pytanie tu chyba już.....ale czy te "metalowe naklejki" ( w miarę dosłowne tłuamczenie) mają walor li tylko dekoracyjny czy też ochronny?

PS. Jeśli odpwiedź i wksazówki juz zostały wczesniej udzielone to sorry - chory jestem i może przeoczyłem....Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie jestem pewien czy na zasadzie zalaczonych fotek dobrze rozumiem co dokladnie sa te stickery...

 

Czy tu z x elementow budujemy sobie okrycie calosci (lub wiekszej czesci) obudowy odtwarzacza?

Czyli przod: ramka dookola wyswietlacza + caly tyl, czy tez boki?

 

Pytanie padlo wczesniej - z jakiego tworzywa sa te 'metal' stickery - jakie wrazenie robi ich powierzchnia w dotyku?

W miare to odwzorowuje 'metal', czy raczej robi wrazenie plastikowej okleiny foliowej?

 

Da sie odczuc zwiekszenie grubosci?

 

No i na koniec - na ile to jest trwala sprawa? Jak dobrze to trzyma?

Czy po kilku tygodniach mi zaczna sie czesciowo odklejac?

I oczywiscie: Da sie to wogole usunac bez problemu i bez sladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tu z x elementow budujemy sobie okrycie calosci (lub wiekszej czesci) obudowy odtwarzacza?

Czyli przod: ramka dookola wyswietlacza + caly tyl, czy tez boki?

 

Tak jest,1.ramka dookoła wyświetlacza 2.Logo Cowona na przedniej stronie 3 i 4.dwa stickery w miejscu gdzie mocujemy rysik 5.duża naklejka na tylną obudowa.

Pytanie padlo wczesniej - z jakiego tworzywa sa te 'metal' stickery - jakie wrazenie robi ich powierzchnia w dotyku?

W miare to odwzorowuje 'metal', czy raczej robi wrazenie plastikowej okleiny foliowej?

 

Hmm w sumie to trudno powiedziec ale jest to chyba metal :P ,bardzo cienki i niezbyt wytrzymały o czym zaraz napisze :angry:

 

Da sie odczuc zwiekszenie grubosci?

 

Coś ty,sticker ma grubośc mniejszą niż kartka papieru technicznego.

 

No i na koniec - na ile to jest trwala sprawa? Jak dobrze to trzyma?

Czy po kilku tygodniach mi zaczna sie czesciowo odklejac?

I oczywiscie: Da sie to wogole usunac bez problemu i bez sladu?

 

No a więc czas na podsumowanie,sam po zakupie Cowona napaliłem sie na ten bajer,pojechałem do Katowic do mp3Store,wybrałem sobie mój ulubiony w kwiatuszki :D ,sprzedawca się bardzo dziwił bo byłem pierwszą osobą która wogóle to kupiła :huh: zapłaciłem chyba 75zł czy coś koło tego.Najważniejszy jest montaż,niestety w moim przypadku nie wszystko poszło jak należy,najtrudniej jest nakleic tylnią nalepke a to z tego powodu że trzeba nacelowac dokładnie na te małe wypustki na rogach obudowy,niestety w jednym rogu sticker był krzywo naklejony(o dosłownie1-2mm) i nie przywierał dokładnie do obudowy.Ale ogólnie wszystko sie trzymało,wygląd był pioronujący!!!!!!!!!! naprawde player prezentował sie ślicznie.Jednak z czasem zaczeły pojawiac sie problemy,w miejscu gdzie naklejka była zle przyklejona zaczą odchodzic klej,nie rzucało się to w oczy ani w niczym nie przeszkadzało.Największą wadą stickera która sprawia że juz nigdy go nie kupie jest podatnośc na zabrudzenia,po około 6 miesiącach użytkowania farba zaczeła schodzic,do tego sticker bardzo sie brudził,w rezultacie przybrał on kolor bladozłoto szary z czarnym,wiem że ciężko to wytłumaczyc ale po prostu wyglądało to wstrętnie,mówie akurat o stickerze z tylnej ściany bo tylko z nim były takie problemy.Jeszcze jedna ciekawa historia,raz położyłem sie spac i zostawiłem playera w pokrowcu na parapecie,oczywiscie kaloryfer był włonczony :P ,rano gdy wyciagnołem playera przedni sticker(ramka) został w kaburze :huh: ,klej całkowicie puścił.Oczywiscie ręczny demontaż przebiega bezproblemowo,trzeba sie tylko potem troche natrudzic żeby zszedł cały klej.

 

A więc biorąc pod uwage aktualną cenę 50zł możecie sie pokusic ale jest to moim zdaniem zwyczajny bubel,za słaby klej a przedewszystkim za cieńka warstwa złotej farby sprawia że po pół roku bendziecie zmuszeni do wymiany na nowy.Niestety wywaliłem wszystkie fotki playera,tak bym wam wszysko pokazał jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Jacques La Fey

.ksy a dało by radę skądś dokładne wymiary obudowy załatwić ? Odlać teoretycznie byłoby to łatwo ale bardzo ścianką właśnie cienka ... Nie koniecznie musi to w radio czy cokolwiek ingerować, stal ferrytowa chyba by nic nie zmieniła ... Do Września mam czas czy tak czy tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Podobne rzeczy można zrobić z serią h300 irivera, tylko, że plastikowa obudowa

jest bardziej zintegrowana z odtwarzaczem i dostanie się pod nią wymaga więcej wysiłku ;)

Nawet jest gotowy program, który od razu po wrzuceniu dowolnego obrazka formatuje go do

szablonu takiej skórki i odpowiedniego rozmiaru, a potem pozostaje już tylko wycięcie i voila

można się cieszyć niemalże nowym sprzętem :)

 

Btw. wiem że to dawno było, ale pamiętasz może nazwę tego programu? Bo coś nie mogę znaleźć (albo nie umiem zapytać Google'a)

 

EDIT: Dobra, znalazłem szablon Photoshopa na forum iAudiophile. Ale i tak, jeżeli ktoś zna inny sposób (nie każdego stać na Photoshopa) to proszę śmiało piać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności