Skocz do zawartości

Odbiorniki Bluetooth - zasada działania, wpływ na jakość dźwięku


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, matdru napisał:

Nie zawsze tak jest. Huawei/Honor - często brak LDAC. I nie mam tu na myśli tanich starszych smartfonów. Choć tak, tu w zamian jest ichni HWA. Przynajmniej powinien być.

Za to Huawei jako jedyny na razie w telefonach ma LDHC porównywalny z LDAC kodek, tak więc nie ma problemu bo BTR obsłuży i LDHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Za to Huawei jako jedyny na razie w telefonach ma LDHC porównywalny z LDAC kodek, tak więc nie ma problemu bo BTR obsłuży i LDHC

Tak, w przypadku BTR3. Jako chyba jedyny, a na pewno pierwszy.

Zamówiony, więc niebawem osobiście sprawdzę jak to jest z tym LDHC 

Namówiłeś mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z LDAC. Ja sprawdzałem różnicę łącząc M0 z BTR3 i wybierając na M0 poszczególne kodeki. Różnicę usłyszysz na pewno, bo zarówno LDAC jak i LDHC mają 2x większy strumień danych niż aptX HD

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się z pytaniem (tym razem na poważnie):

 

Co lepiej (cokolwiek to znaczy) wybrać:

  1. iPhone 8 (służbowy tel na wyposażeniu) + FIIO BTR3 (wymaga kupienia);
  2. FII0 M6 (wymaga kupienia);
  3. LG V30 lub odpowiednik dostępny w chwili wymiany telefonu służbowego (pod koniec roku ).

Pomijam pojemność pamięci - jeżeli ponownie wybiorę iPhona (mam ku temu argumenty pozamuzyczne) to tylko jeżeli będzie miał 256 GB. W pozostałych urządzeniach - wiadomo karty wymienne, GB bez większych ograniczeń :)

 

Scenariusze 1 i 2 wymagają wydania pieniędzy: FIIO BTR3 - 270 PLN, FIIO M6 - 665 PLN (ceny Amazon.uk), natomiast scenariusz 3 wymaga cierpliwości. 

 

Jednego i drugiego mi brakuje, ale na coś się muszę (chciałbym) zdecydować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marek_m napisał:

Podczepię się z pytaniem (tym razem na poważnie):

 

Co lepiej (cokolwiek to znaczy) wybrać:

  1. iPhone 8 (służbowy tel na wyposażeniu) + FIIO BTR3 (wymaga kupienia);
  2. FII0 M6 (wymaga kupienia);
  3. LG V30 lub odpowiednik dostępny w chwili wymiany telefonu służbowego (pod koniec roku ).

Pomijam pojemność pamięci - jeżeli ponownie wybiorę iPhona (mam ku temu argumenty pozamuzyczne) to tylko jeżeli będzie miał 256 GB. W pozostałych urządzeniach - wiadomo karty wymienne, GB bez większych ograniczeń :)

 

Scenariusze 1 i 2 wymagają wydania pieniędzy: FIIO BTR3 - 270 PLN, FIIO M6 - 665 PLN (ceny Amazon.uk), natomiast scenariusz 3 wymaga cierpliwości. 

 

Jednego i drugiego mi brakuje, ale na coś się muszę (chciałbym) zdecydować :) 

Jest jeszcze scenariusz 4 czyli 3 plus 1 minus Iphone, LG V30/G7 Thinq z BTR3 - genialna para bezprzewodowo

V30 i G7 dżwiękowo to to samo, więc jeśli jest wybór a ma również służyć jako smartfon to G7. Mam obydwa i mówię na podstawie doświadczeń własnych. Multimedialnie ze względu na Oled ekran V30. Do pracy ze względu na ekran IPS i lepszy procesor G7

Oczywiście wybór należy do ciebie :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Jest jeszcze scenariusz 4 czyli 3 plus 1 minus Iphone, LG V30/G7 Thinq z BTR3 - genialna para bezprzewodowo

To rozwiązanie jest bez sensu. Po co kupować drogi smartfon z Quad DAC, jeśli mamy korzystać z połączenia bluetooth?

Do BTR3 wystarczy zwykły smartfon z Androidem 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może znów ja.

Zakupiłem BTR3, w konfiguracji z Oneplus 6 mogę swobodnie zmieniać kodeki. Automatycznie po podłączeniu wykrył mi LDAC, przełączył się w 96kHz, 32bit. Ja natomiast ręcznie zmieniłem na Optymalizację pod względem jakości dźwięku (990kb/s lub 909kb/s)

 

Bawiłem się w zmiany systemów - SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC - wszystko działa poprawnie. BTR3 wykrywa zmianę. Można na bieżąco sprawdzać jak dane kodeki wpływają na dźwięk. Wg mnie o dziwo najwięcej zmienia aptX HD - tu wyraźnie słyszę więcej basów. 

 

A co do samej jakości dźwięku z BTR3 - szału nie ma w porównaniu do Q5. Ale można się tego było spodziewać. 

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem a wielkość urządzeń porównałeś? To tak jakbyś miał pretensje że w maluch mniej miejsca niż w kombi. Q5 to nie to samo co Btr-3 inne przeznaczenie inna grupa docelowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, side said:
Nicodem, a przypomnij mi, po co tobie ten btr, jak masz takie fajne klocki?

Na narty do Comet. Z lepszymi bałbym się jeździć.

Potem zostanie jako nadajnik do line-in nieużywanego starego stereo. Dam my drugie życie dzięki spotify/tidal

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały eksperyment. Podłączyłem zamiast BTR-3 Sony SBH52. Po 20 minutach wróciłem do Btr-3. Niestety pomiędzy SBC a LDAC jest przepaść jakościowa. Choć gdyby Sony reaktywowalo SBH to nawet 600 PLN bym dał pod warunkiem pozostawienia funkcjonalności SBH52 i dodanie LDAC. Byłby to killer nad kilery. Kto używał lub używa to wie o czym piszę. Wszystkie XB10, Erstream itp nie miałyby szans 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei z telefonów. Odtwarzacze Shanling i Fiio. Sprawdź na STRONIE HWA 

Masz LDHC tylko nie masz urządzenia które odbiera 

Tu możesz zobaczyć

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, markp napisał:

To rozwiązanie jest bez sensu. Po co kupować drogi smartfon z Quad DAC, jeśli mamy korzystać z połączenia bluetooth?

Do BTR3 wystarczy zwykły smartfon z Androidem 8.

 

Dla mnie nie, ponieważ telefon niezależnie od tego co wybiorę jest za free :)

 

Zresztą, BTR3 ma więcej zastosowań niż tylko podłączenie do telefonu "w drodze".

 

Dla mnie podstawowa zaleta BTR3 (i innych tego rodzaju urządzeń) to możliwość "ubezprzewodowienia" wszystkich kablowych słuchawek, a to z kolei otwiera wiele nowych możliwości ich wykorzystania.

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pawelekdabek napisał:

Jaki telefon ma kodek LHDC? Mam Mate 10 Pro i tylko LDAC.

Z tańszych ewentualnie Honor Play. Generalnie wybrane modele wśród Huawei/Honor. Wychodzi na to, że seria Mate 10 jeszcze się "nie zapalała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matdru napisał:

Z tańszych ewentualnie Honor Play. Generalnie wybrane modele wśród Huawei/Honor. Wychodzi na to, że seria Mate 10 jeszcze się "nie zapalała".

Poczytałem o tym LHDC i niby mój jest w wspieranych urządzeniach ale w wyborze kodeka nie mam czegoś takiego 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawelekdabek napisał:

Poczytałem o tym LHDC i niby mój jest w wspieranych urządzeniach ale w wyborze kodeka nie mam czegoś takiego 😕

A na czym chcesz słuchać? Masz odbiornik z LDHC? Ja jak chce posłuchać to z M0 puszczam na BTR-3 wybierając w M0 LDHC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Jaro to zadziała i tak wtedy, kiedy odbiornik będzie obsługiwał ten kodek. Zresztą, masz LDAC więc nie ma się czym przejmować moim zdaniem. Ja np. mam odwrotna sytuację, czyli LDHC jest a LDAC brak :) i to już myślę rodzi się teoretycznie większy problem, z uwagi na dużo większą popularność tegoż ostatniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matdru napisał:

Tak jak napisał Jaro to zadziała i tak wtedy, kiedy odbiornik będzie obsługiwał ten kodek. Zresztą, masz LDAC więc nie ma się czym przejmować moim zdaniem. Ja np. mam odwrotna sytuację, czyli LDHC jest a LDAC brak :) i to już myślę rodzi się teoretycznie większy problem, z uwagi na dużo większą popularność tegoż ostatniego.

Tzn, chciałem z ciekawości tylko sprawdzić gdzie jest ten kodek bo chyba LDAC i tak jest lepszy. 

17 minut temu, Jaro54 napisał:

A na czym chcesz słuchać? Masz odbiornik z LDHC? Ja jak chce posłuchać to z M0 puszczam na BTR-3 wybierając w M0 LDHC

Z Shanlinga na BTR? To dobra opcja? Nie lepiej bezpośrednio słuchać na M0? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o porównanie kodeków. Czasami tak jest jeśli telefon ma już słabą baterię to słucham muzyki z M0, na BTR-3 a telefon jest wtedy tylko do dzwonienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Jaro54 said:

Chodzi o porównanie kodeków. Czasami tak jest jeśli telefon ma już słabą baterię to słucham muzyki z M0, na BTR-3 a telefon jest wtedy tylko do dzwonienia 

 

Trochę jak ja - kupiłem dziś BTR3 aby posłuchać kodeków :). A zastosowanie drugie to na narty z innymi słuchawkami, potrzebuję mieć możliwość gadania przez telefon. 

Kolejne zastosowanie - stacjonarne stereo potem do tego podłaczę przez line-in. Będę miał dobrej jakości tidal/spotify.

Nawet chcę postawić pod to jakiegoś linuxa na tablecie/laptopie (leżą w szufladzie) tyle że nie wiem czy jakieś distri obsługuje LDAC no i jaki dongle powinienem dokupić po stronie komputera/tabletu.

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności