Skocz do zawartości
  • 0

Sony WH-1000XM3 - czy warto?


Dirian

Pytanie

Zastanawiam się nad zakupem Sony WH-1000XM3. Mam okazję je wyrwać za niecałe 1200 zł za granicą, więc cena trochę przyjemniejsza, niż w Polsce.

 

Nie jestem jednak pewien, czy nie kupić czegoś tańszego, co zagra równie dobrze. Wiem, że płaci się tu też za mega wygodę oraz redukcję hałasów z otoczenia. O ile to pierwsze jest mi jak najbardziej potrzebne, tak redukcja hałasu nie jest czymś, o co mam zamiar się zabijać. Z drugiej strony, używałem trochę konkurencyjnych słuchawek z BOSE i to wyciszenie to jednak ciekawa sprawa i czasami się przyda (np. w samolocie).

 

Jednak do rzeczy - czy znajdę jakieś wyraźnie tańsze słuchawki Bluetooth, które zapewnią zbliżoną jakość dźwięku i też niezły komfort, ale niekoniecznie posiadają tłumienie dźwięku? Aha - zależy mi też na obsłudze kodeka aptx, bo to jednak ważna sprawa w przypadku słuchawek Bt.

 

Wiem, że to nowy model i pewnie mało osób go do tej pory posiada, ale może są tu jacyś użytkownicy poprzednich generacji ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 minut temu, all999 napisał:
34 minuty temu, ticol napisał:
To inaczej...czy mając założone słuchawki i słuchając w włączonym anc, jeśli poruszacie np prawa muszla to w tym momencie macie jakieś delikatnie zniekształcenia muzyki?

Tak, ja miałem podobnie.

I to był defekt? Czy tak po prostu jest przy poruszaniu muszlami przy anc? Wytwarza się powietrze a słuchawki próbują zagłuszyć dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak wiec musze koniecznie opisać swoje wnioski i spostrzeżenia. Wczoraj miałe okazje udac sie do największej galerii w Poznania celem sprawdzenia innych egzemplarzy tycj sluchawek. Miałem szczęscie bo w Sony Center mogłem sprawdzić model wh 1000xm4 a w euro rtv były i xm3 i xm4. Oczywiście we wsztstkich egzemplarzach jest to samo. Podczas sluchania z ANC i poruszaniu muszalmi sluchawek  lub te3z samumi  sluchawkamidźwiek sie zniekształca ale widocznie taka cecha anc. Dzwnie sie ze za bardzo nikt tego wczesniej nie poruszył. Ale znalazłem tez inną bardzo cenną różnice miedzy xm3 a xm4. W moich trójkach oczuwiście nie moe zmienic nik w korektrze a bardzo bym chciał bo autmatycznie tracę kodek ldac. W czwórkach moglem zmieniać ustawinia i sluchawki cały czas grały na ldac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, pawkos napisał:

A które lepiej Ci grały? XM3 czy XM4?

Na to nie mogę odpowiedzieć bo jedne byly w jednym sklepie a drugie w innym. Mysle ze do tego trzeba by mieć oba modele do jednego tel podlaczone. Ja jednym filmku klawitera testują oba modele i razem z kolega Mieszkiem czują widoczna roznicę na korzyśc xm3. Ale tym bym sie nie sugerował bo były tez 2 rożne telefony. Ja mysle ze te sluchawki bedą grały bardzo bardzo podobne.  Jak dla mnie super tylko ze w niektórych utworach mogło by być mniej basu. 

Apropo czy mozliwość zmiany korektora xm4 i pozostanie przy ldac nie ma czasem zwiazku z bluetooth 5,0

Edytowane przez ticol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, TrueFaith napisał:

To testowałeś na kablu czy jak? Przy BT telefon nie ma znaczenia, dźwięk ogarnia DAC w słuchawkach. Jeśli była różnica na korzyść XM3 to taka sama będzie na innym telefonie 

Testowałem pod bluetooth. Przez apke Sony w telefonie. Bardzo ciężko mi porównać ona te modele bo grają bardzo bardzo podobnie jak dla mnie. Bardziej j najbardziej chodziło mi o to że na xm4 można było zmieniać korektorem muzykę i nadal pozostawać przy ldac co na xm3 nie jest możliwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności