Skocz do zawartości
  • 0

Co po CALach?


darkghost

Pytanie

Cześć

 

Być może pojawiła się okazja wymienić moje 9letnie CALe. Nie wiem tylko na co. Generalnie nie znam się na sprzęcie, na co zwracać uwagę ani żaden ze mnie audiofil, aczkolwiek wydaje mi się, że potrafię docenić dobry dźwięk :)

 

Charakterystyka CAL!, to jak grają bardzo mi odpowiada. Lubie miękki, głęboki bas (ale nie chcę aby dominował, inne pasma też mają znaczenie). Jednak jak czytam różne artykuły z polecanym sprzętem nie jestem w stanie stwierdzić, czy to jest to co bym chciał. Po prostu chciałbym coś, co gra jak CAL!, tylko lepiej :)

 

Powiedzmy, że budżet to te 300-500 zł. A słuchawki będzie napędzał komputer z płytą Główna Gigabyte B450 Aorus PRO - siedzi tam Realtek ALC1220-VB ze wzmacniaczem słuchawkowym. 

 

Słucham zróżnicowanej muzyki, głównie elektronicznej (ale nie żadne chamskie techno itd) oraz rock/metal. Do tego filmy i gry.

 

Będę bardzo wdzięczny za kilka propozycji :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za takiego rozwiniętego posta, zawsze fajnie coś takiego przeczytać.

 

Wiesz, w innej sytuacji może i bym się solidnie zastanowił nad AudioQuestami, jednak obecnie czekam na odbiór mieszkania, a trzeba je będzie jeszcze wykończyć :) A domyślam się, że wtedy te słuchawki to byłby dopiero początek zakupów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, darkghost napisał:

Wiesz, w innej sytuacji może i bym się solidnie zastanowił nad AudioQuestami, jednak obecnie czekam na odbiór mieszkania, a trzeba je będzie jeszcze wykończyć :) A domyślam się, że wtedy te słuchawki to byłby dopiero początek zakupów. 

 

Nic podobnego, NH bardzo łatwe do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W HP151 podobno poprawili widełki pałąka - cytat z recenzji "W omawianej rewizji konstrukcja widełek została uproszczona – nowe słuchawki są mniej narażone na uszkodzenia, w szczególności na pękanie mocowania muszli, co zdarzało się w modelu HP150. " 

Jednak na forum były głos, że i w HP151 pękł pałąk, więc może to tylko marketing. Dźwiękowo to to samo, więc nie warto pod tym względem dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności