Skocz do zawartości

Akg K26p - Wrażenia


queq

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamienić KPP na AKG K26p. Czy AKG też ciasno na szyi leżą, czy w ogóle można je nosić na szyi, czy też może składają się od razu po zdjęciu z uszu? Jak było podobne pytanie, to ślicznie przepraszam.

 

Trzeba mieć technikę noszenia Portów na szyi. Trzeba je na maxa rozsunąć, wtedy tworzą taką "obrożę", a co najważniejsze nie uciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z dniem dzisiejszym pozbylem sie AKG K26p... Bede je bardzo dobrze wspominal, ale czas rozpoczac poszukiwania nowych wrazen. Poluje teraz na PX100. Ale K26p zawsze bede swietnie wspominal za dajace wiele wrazen bassy, swietne tlumienie na ulicy i niestety... wygode uzytkowania, a wlasciwie to jej brak. Odkad poczulem na glowie KPP czy PX100, zaczelo mnie to najbardziej denerwowac. Idzie lato, w K26p bedzie wam chlopaki baaardzo cieplo. PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja z dniem dzisiejszym wróciłem do k26p ;) wiem wiem narzekalem i narzekalem w por. do k24p ale dzisiaj cos mnie tknelo zeby je jeszcze porownac i szok - k26p zagraly wg mnie lepiej, w koncu doszedlem do wniosku ze przezyje to "wygode" (Gregoo2 mialem to samo co ty, bo normalnie uzywalem k24p ;)) ale i lepsza izolacje i zostane przy k26p ^^ tak czy inaczej dalej akg rządzi! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kumpel ma AKG 26p i miałem okazje je przesłuchać zarówno na MuVo i T10. Pierwsze wrażenia słuchawki strasznie zamulene z niewygodną regulacją pałąka. Jak dla mnie bas i góra jest zdecydowanie gorsza, epki-630 prezentują się pod tym względem dużo lepiej. Mi całkowicie AKG 26p nie podeszły, są to moje osobiste wrażenia.

 

 

Sorka ale muszę wtrącić parę słów. EP-630 wogóle nie umywają się do AKG 26P. Te słuchawki to jakaś porażka dla mnie. Miałem AKG 26P teraz obecnie KPP. Wczesniej od kolegi wziąłem na parę dni EP-630. Totalnie się rozczarowałem. Wszystko w nich jest wymieszane. Jakby się całą muzykę wrzuciło do miksera i wymieszało. Odnośnie AKG 26P są to słuchawki bardzo precyzyjne i jaśniejsze od KPP. Jednak na korzyść KPP przemawia ocieplenie sceny oraz wygoda noszenia. Niestety bardzo się męczyłem z AKG 26p. W ostatecznośći zamieniałem je stronami czyli PRAWA słuchawkę wkładałem na LEWE ucho i wtedy zdecydowanie lepiej siedziały:)

 

Trochę odszedłem od meritum sprawy. A więc podsumowując nie wypada porównywać słuchawek EP-630 do AKG 26p czy KPP bądź PX100. To nie ta klasa produktu chociaż aż dziw bierze ile te słuchawki potrafią kosztować. (109zł)

 

Nie chciałbym tu obrażać użytkowników EP-630 jednak to co napisał @matej7 do jest jakaś pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EP-ki i k26p grają po prostu inaczej... poza tym jako dokanałowe i nauszne ciężko jest je ze sobą bezpośrednio porównywać...

 

... mnie osobiście k26p się nie podobały - bas jest, góra jest... a cała reszta gdzieś zniknęła O_o do tego grały strasznie "na boki" - ciężko było sobie wyobrazić że coś gra przed nami, albo przynajmniej w samym środku głowy...

 

... EP-ki też nie są doskonałe, np. brakuje im wyraźnej góry (są blade, stłumione) do tego brakuje im wysokiego basu (niski jest), przez co bas nie pa "pełnego" brzmienia

 

jak dla mnie, to jakimś rozwiązaniem są CX300 - to jakby EP-ki z dobrą górą (nawet jeśli środek jest przez to nieco cofnięty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akg lepiej beda brzmialy z jakims "jasniejszym" zrodelkiem.

z moim ifp799 graja bardzo basowato, az za bardzo. natomiast z discmanem panasonica jest juz duzo lepiej. wiecej gory mniej dolu - co skutkuje bardziej wyrazistym srodkiem.

wg mnie warto tych sluchawek posluchac z roznych dziurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym tu obrażać użytkowników EP-630 jednak to co napisał @matej7 do jest jakaś pomyłka.

 

Napisałem wyraźnie, że są to tylko i wyłącznie moje wrażenia z odsłuchu AKG 26p. Napewno twój odtwarzacz nadaje inną barwę dźwięku tym słuchawką, zresztą są gusta i guścika <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nasłuchałem się na moich K26P muzyki i...potrzebuję czegoś lepszego. W domu raczej muzyki nie słucham, głównie na dworze, w autobusie itp. Co polecicie? Myślę, że do 200 zeta powinienem naszporować.

 

Ps. A może zmienić playera? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K81dj/518dj będą raczej na pewno bardziej szczegółowe niż k26p, na dodatek będzie się to dało łatwo zauważyć, z racji że grają nieco przestrzenniej (takie moje zdanie :)).

 

Co nie zmienia faktu, że latem będą średnio wygodne, bo zasłaniają większą część ucha niż k26p, przez co grzeją mocniej. No i 3m. kabel robi swoje...

 

Dla dźwięku warto, ale jakby wziąć pod uwagę wygodę... może na zimę ok, ale na teraz wybrałbym doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy na pewno potrzebujesz zamkniętych do domu ;). Bo w sumie takie słuchawki męczą nieco bardziej niż otwarte.

Przynajmniej nie słyszę starych jak coś ode mnie chcą :D

Zazwyczaj jak słucham muzy w domu to układam się wygodnie w łóżeczku i zamykam oczy. Staram się maksymalnie wsłuchać w utwór, nie lubię gdy docierają do mnie jakieś odgłosy, dekoncentruję się wtedy. A więc zamknięte jak najbardziej.

Poza tym taka konstrukcja słuchawek nie męczy mnie i moich uszu.

Grzanie? Na dworze paraduję z k26p i jakoś daję radę :D

Zamienię chętnie na K81dj. A co myślicie o K27i?(wyglądają jak K26p po liftingu i chyba nic poza tym)

 

Ps. Kupiłem niedawno Nokie 6280. Na standardowym zestawie słuchawkowym (tylko takowy posiadam) fon gra głośniej od T50!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jakiś czas temu rozpocząłem poszukiwania słuchawek dobrej marki raczej z niższej półki cenowej i po wielu przeczytanych opiniach wydaje mi się, że k26p to dobry wybór. do tych którzy mają dobre rozeznanie w tych słuchawkach mam pytanie - czy ktoś słuchał jazzu w wiekszych ilościach na tym sprzęcie i jak te słuchawki spełniają się w takim rodzaju muzyki?

z porównań wykresów pasm przenoszenia wynika że basu na tych słuchawkach wcale nie jest za duzo i nie jest dominujący (a na tym by mi zależało). napiszcie cos przekonującego i konkretnego nie mam możliwości spróbowania tych słuchawek, ale póki co wydaje mi sie że kupując je w ciemno raczej sie na nich nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z porównań wykresów pasm przenoszenia wynika że basu na tych słuchawkach wcale nie jest za duzo i nie jest dominujący (a na tym by mi zależało).

Daruj sobie oglądanie tych wykresów - odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch... IMHO bas w nich jest dominujący i to bardzo. Czy wymagasz izolacji skoro chcesz nabyć zamknięte słuchawki? Do jazzu lepsze byłyby jakieś otwarte, jak zasugerował przedmówca - w zamkniętych może "brakować powietrza". Napisz w odpowiednim dziale jakie masz wymagania i ktoś Ci pomoże z wyborem - może z wróć uwagę (w tej kolejności) na PX 100, Porta Pro lub jeśli koniecznie AKG to k24p lub ich nowszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słuchawkach zamkniętych bas będzie raczej zawsze dominował, przynajmniej do pewnej półki cenowej.
przynajmniej do pewnej polki cenowej jest tutaj kluczowym stwierdzeniem. mialem na uszach zamkniete DT 770PRO i w zadnym wypadku bas nie dominowal, co wiecej bylo sporo "powietrza" (porownujac do px100 to sennheisery byly w tym przypadku mocno przebasowione z wyraznymi brakami gory - zrodlo to samo: moj discman).
może z wróć uwagę (w tej kolejności) na PX 100, Porta Pro lub jeśli koniecznie AKG to k24p lub ich nowszą wersję.
jak najbardziej sluszne ustawienie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZA KWESTIA

 

A co powiecie o bieganiu w AKG K26P?

 

Niegdyś wypytywałem na forum o komfort biegania w PX100 - ponoć bardzo dobrze trzymają się głowy.

 

Jak sprawa wygląda z K26P? Dobrze się trzymają?

 

DRUGA KWESTIA

 

Przeczytałem całe osiem stron Waszych wypowiedzi o K26P... i w końcu nie wiem :) Moglibyście opisać ich górę? Bo że cofnięty środek i mocny, dominujący bas to już wiem. Natomiast mam pustkę, jeśli chodzi o górę.

 

Kupię AKG K26P, jeśli dobrze trzymają się głowy i dobrze grają górą. Tyle, że ja tego nie wiem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności