Skocz do zawartości

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Majeczka98 napisał:

Więc to dobry pretekst, żeby nie trzeźwieć :D 

wątroba może nie wytrzymać, a jak by znajomi się dowiedzieli że.....

tyko mały problem by był  za bardzo by się to gryzło z reszta mojego sprzętu który by to wygryzł 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Majeczka98 napisał:

No coś, co pozwoli z miesiąc pochlać i później nie mieć moralniaka :D 

miesiąc, tylko? Przecież jak spojrzeć na to to za każdym razem co najmniej pół litra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Ja nie bronię Yamahy, tylko nie mieszam dobrego sprzętu z błotem i nie ustawiam na półce, obok sprzętu klasy Medion w Tesco, co dokładnie Ty cały czas robisz ;). Skoro ten wzmacniacz grał tak sucho i nieprzyjemnie, to być może jest to trudny zawodnik, zestrojony pod gęsto i ciemno grające kolumny, to samo mamy w sprzęcie słuchawkowym, jedne z jednym grają dobrze, a z innym już nie, proste. Poza tym, skoro Tobie nie pasuje suche granie, to dlaczego innemu ma nie pasować? Czy każdy musi lubić nasycone brzmienie? Nie.

 

Polecasz według Ciebie sprzęty wybitne, dla osób nieosłuchanych w temacie, którym (daję głowę), że takie Yamahy też by się spodobały, bo jakiś poziom trzymają. To nie tania marketówka, tylko niegdyś wzmaki za grubą kasę, z czasów, kiedy jeszcze nie montowano plastikowych gałek i frontów, jak to mam miejsce dzisiaj ;). I nie, nie czepiam się Ciebie, próbuję tylko uzmysłowić, że zbyt radykalnie podchodzisz do tematu,  podobnie ma to miejsce na forum AS, gdzie słuchają kabli zasilających i bezpieczników pokrytych złotem :D.

 

 

Można znaleźć sprzęt grający w podobnym klimacie ale lepiej lub tak samo dobrze za ułamek ceny. Chociażby duale. Oczywiście że nie jest to poziom sprzętu klasy Medion no ale jak za coś place cenę rzedu kilkunastu tysięcy to wymagam żeby był wybitny w tym jak gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał:

Przecież ta Yamaha gra świetnie. Denony grają zupełnie niepodobnie do Yamahy ogólnie rzecz biorąc. 

H/K przeważnie bułowato. Poza tym może kiedyś skumasz, że nie każdemu przypadnie do gustu takie brzmienie jak tobie. Jeden taki kolega (notabene fajny koleś na żywo) też ma taki problem. Majeczka chciałaby by grało dobrze. Co jednak znaczy dla niej dobrze?

Denony grają niepodobne do yamah? To których ty słuchałeś jestem ciekaw. Wszystko albo prawie wszystko (są nieliczne wyjątki jak np. Pma-250) powyżej serii pma-...20 gra sucho i nieprzyjemnie tak jak Yamahy. Skąd wiesz że ta Yamaha gra świetnie? Słuchałeś?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafacio napisał:

Przecież ta Yamaha gra świetnie. Denony grają zupełnie niepodobnie do Yamahy ogólnie rzecz biorąc. 

H/K przeważnie bułowato. Poza tym może kiedyś skumasz, że nie każdemu przypadnie do gustu takie brzmienie jak tobie. Jeden taki kolega (notabene fajny koleś na żywo) też ma taki problem. Majeczka chciałaby by grało dobrze. Co jednak znaczy dla niej dobrze?

 

Żeby było ciepło :)

Lubię bas ale nie taki rozlazły. Nie przepadam za piskliwą górą tak, żeby to było zaokrąglone ale się nie zlewało, żeby można było odróżnić instrumenty. Dobre określenie to granie suche - właśnie takiego nie lubię. Raczej wygładzone, nie męczące; czasem znajomi coś puszczą to muzyka drażni - piskliwa, brzęcząca a mi chodzi o takie delikatniejsze brzmienie.

I częściej słucham muzyki cicho. Były tu wspominane Luxmany ale czy nie będą za delikatne. Lubie wrzucić Rush czy Tool czasem, żeby więc nie zrobiła się z takiej muzy papka.

Tak w skrócie. mam się wybrać na kilka odsłuchów więc się podzielę niebawem spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności