Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jeszcze czy lepiej, niż komp bez DACa, zagra mi Samsung Galaxy S z Voodoo sound - sterownikami pod układ Wolfson, który siedzi w środku? Znalazłam "za piwo" stację dokującą, która ma wyjście line-out (telefon łączy się przez USB); podłączałam już ale do starego amplitunera kina domowego, takiej pierdziawy więc nie jest to miarodajne ale wyjście liniowe działa. Dźwięk z tego telefonu jest fajny bo słucham na Klipsh Image one i jest dobrze.

Mam taki stary kabel ok 3m, którym to łączyłam - jack 3,5 do ARC ale nie wiem czy to nie jakiś paździerz bo to pewnie ma znaczenie. Są jakieś sprawdzone firmy, producenci tych kabli?

Tu stacja

http://www.mileniummobile.com.pl/akcesoria_gsm/ladowarki_sieciowe/samsung/stacja_dokujaca_samsung,p1191197980

 

Czy w tej stacji jest jakiś przetwornik, jak to się odbywa, to przetwarzanie na line-uout?

 

Wiem, trochę męczę ale mnie to interesuje, jakby mi się gen audiofilski uaktywnił :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oskar2905 napisał:

Jak jest napisane line out to powinien sygnał iść teoretycznie bez wzmocnienia ale nie wiem czy ten telefon ma otg. Wydaje mi się że tylko wtedy telefon może wysyłać audio po usb, ale mogę się mylić.

Bo chyba tak idzie. Podłączyłam raz pod to line out słuchawki i było takie pierdzenie bardziej niż muzyka... Nie wiem jak z tym OTG jest ale skoro stacja łączy się z telefonem przez USB a wypuszcza przez line-out to chyba działa :)

Jeszcze jedno - ten dźwięk liniowy, wychodzący z telefonu to jest sygnał z wewnętrznego DACa telefonu, tego Wolfsona? Muzę włączam za pomocą Neutrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czymś takim?

 

https://www.olx.pl/oferta/grundig-box-550-professional-CID99-IDrEvJx.html#cb466d931f

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-monitory-canton-fonum-251-dc-4-ohm-80w-swietna-klasa-CID99-IDrfRit.html#2880cd519c

 

A u Niemca warto szukać? :)

https://www.ebay.de/itm/HIFI-BOXEN-CANTON-QUINTO-520-TEAKHOLZ-HIGH-END-VINTAGE/302681948221?hash=item467940003d:g:08YAAOSwaadatole

 

Jakby cos takiego zazgrało? Cała czas mowa o pokoju 24 m kwardr. i ciepłej, nieco basowej barwie, do niezbyt głośnego słuchania

Cambridge Audio A500 +

jamo studio 130

 

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Wzmacniacze od Cambridge omijaj, a te jamo to nic specjalnego. Za cantony cena za duża i są za małe. Grundigi są ok ale też za małe do tego pokoju. Do tego pokoju szukaj czegoś z 20-25cm głośnikiem basowym na zawieszeniu gumowym (ważne).

 

A co sadzisz o czymś takim? Można je tanio znaleźć.

http://allegro.pl/dual-cv-1400-vintage-stereo-integrated-amplifier-i7228770934.html

https://www.olx.pl/oferta/dual-pa-5030-audiophile-concept-wzmacniacz-stereo-CID99-IDrTGJw.html#f62d140133 

Tak się zastanawiam czy nie zrobić tak, żeby łyknąć jak najlepsze kolumny, żeby zostały na dłużej, a tańszy wzmak, który można zawsze wymienić.

 

Toto gdzieś chwalili z tych tańszych  ROTEL RA-921

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Majeczka98 napisał:

Tak się zastanawiam czy nie zrobić tak, żeby łyknąć jak najlepsze kolumny, żeby zostały na dłużej, a tańszy wzmak, który można zawsze wymienić.

dobra taktyka :)

59 minut temu, Majeczka98 napisał:

 

Toto gdzieś chwalili z tych tańszych  ROTEL RA-921

rotele to szajs. Miałem i więcej nie chce ;) .

15 minut temu, Majeczka98 napisał:

A te Wharfedale Diamond 8.4?

unikaj jak ognia. Za darmo bym nie chciał ;) . Ten produkt kolumnopodobny ma takie podbicie na basie że nie idzie tego słuchać a po 2 obudowa to masakra jakaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Oskar2905 napisał:

dobra taktyka :)

rotele to szajs. Miałem i więcej nie chce ;) .

unikaj jak ognia. Za darmo bym nie chciał ;) . Ten produkt kolumnopodobny ma takie podbicie na basie że nie idzie tego słuchać a po 2 obudowa to masakra jakaś. 

Czyli Rotel i CA odpada, "Dokąd" więc iść :)

Jakiś Marantz PM... ? Gdzieś czytałam o Yamaha ax-500 czy tam 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z marantzami trzeba uważać i wiedzieć które można wziąć. Część z nich miała wzmacniacz napięciowy stk. Jest bardzo awaryjny i jak dla mnie to ładnych kilka modeli marantza dyskwalifikuje ale część z nich jest ok ;) . Od ax-500 i wyższych modeli z tej serii lepsza jest starsza seria a-520, 720 itd. Można też jakieś denony i harmany/kardony zobaczyć. JVC też są niezłe, stara seria duala (ja to nazywam "seria suwakowa") modele cv121, 120, 240 (ale jest prawie nieosiągalny ;) ), wzmacniacze angielskie (oprócz nada i CA) i pewnie jeszcze wiele więcej o których nie pamiętam. No i jeszcze wzmacniacze komunistyczne są bdb, ale nie wiem czemu ludzie mają awersje ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oskar2905 napisał:

z marantzami trzeba uważać i wiedzieć które można wziąć. Część z nich miała wzmacniacz napięciowy stk. Jest bardzo awaryjny i jak dla mnie to ładnych kilka modeli marantza dyskwalifikuje ale część z nich jest ok ;) . Od ax-500 i wyższych modeli z tej serii lepsza jest starsza seria a-520, 720 itd. Można też jakieś denony i harmany/kardony zobaczyć. JVC też są niezłe, stara seria duala (ja to nazywam "seria suwakowa") modele cv121, 120, 240 (ale jest prawie nieosiągalny ;) ), wzmacniacze angielskie (oprócz nada i CA) i pewnie jeszcze wiele więcej o których nie pamiętam. No i jeszcze wzmacniacze komunistyczne są bdb, ale nie wiem czemu ludzie mają awersje ;) . 

 

Angole mają fajny dźwięk ale często popierdzielone pomysły na wykonanie, jak to Angole muszą mieć inaczej.

 

Awersja do staroci z kilku powodów

- ludzie kupują oczami nie słuchem czy sercem do muzyki,

- podobnie słuchają oczami chcąc się cieszyć dźwiękiem z ładnego atrakcyjnego sprzętu a starocie wiadomo mają skazy i wygląd z minionej epoki meblościanki na wysoki połysk,

- jak się nie znam to w to nie pcham, a starocie wymagają serwisu, znowu o dobry fachowy serwis trudno = wolą nowe z GW bo mniej problemów,

- bo mieszkanie jest ładne czyste NOWE więc starocie nie pasują,

- bo panuje przekonanie NOWE = LEPSZE, stare = gorsze,

- bo trzeba być osłuchanym aby świadomie wybrać,

- bo często decydujący głos o wygląd ma piękniejsza połówka, a wiadomo jak kobiety szybko się nudzą ciuchami ...

- bo nowe mają bajery jak usb, BT i inne użyteczne ficzery a starocie nie, dla kogoś kto zaczyna maja znaczenie te ficzery o czym producenci wiedzą jak zamącić w głowie, 

- bo w końcu nowe mają brzmienie EFEKTOWNE robiące wow od razu, stare to naturalność inny sposób słuchania muzyki inny klimat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz:

Godzinę temu, retter napisał:

jak się nie znam to w to nie pcham, a starocie wymagają serwisu, znowu o dobry fachowy serwis trudno = wolą nowe z GW bo mniej problemów

Bardzo niewiele wzmacniaczy czy amplitunerów które mam wymagały serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Prawie ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz:

Bardzo niewiele wzmacniaczy czy amplitunerów które mam wymagały serwisu.

 

Pytanie czym nazywamy serwis i do kogo ma to trafić.

Bo serwis dla Ciebie to naprawa konkretnej wady, dla innego przeczyszczenie, ustawienie prądów spoczynkowych, wcześniejsza wymiana spuchniętych kondensatorów a jeszcze ktoś innych taki po prostu przegląd i czyszczenie dla spokoju ducha.

 

Im bardziej człowiek zielony w tym tym tym bardziej bezobsługowe urządzenie chce z reguły.

 

Wcześniej czy później musi ktoś zajrzeć w bebechy tak jak z autami, jak gdzieś wcześniej napisałem starocie wymagają TROSKI, bo nowe po za wyjątkami to raczej kierunek śmietnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Majeczka98 napisał:

A np. Luxman t-3 albo tańszy 190 / 210 / 225

Telefunken tr 350
DENON DRA-350

 

Kolumny kolumny Kef Carlton 3

 

 

kolumny kefa to nic specjalnego z napompowaną sztucznie ceną. 

 

Z tych wzmacniaczy/amplitunerów to luxman mógłby być ale dynamiki za dużo one nie mają. Przy cichym słuchaniu może być problem. Telefunken jest ok i pasuje do wymagań. Sprawdził by się ale można dostać prosto wyższe modele w ~takiej samej  cenie. Nie opłaca się niższego modelu brać.

Te paradigmy za drogie IMO a po 2 to są kolumny o specyficznym brzmieniu. Często są polecane do rocka. Mają mocny bas i wysunięte wysokie ale średnica kuleje trochę w nich.

 

Te heco od biedy mogły by być ale za duża cena trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te heco są ok, cenę może uda się zbić

Luxmana  albo się lubi albo nie  , jest on bardzo ugrzeczniony.  Mi w luxamnie brakuje pazura jest on grzeczny aż  do mdłości 

ale nie jest to zły wybór

potrafi ocieplić najzimniejsze kolumny:D

 

@retter

 

i tak i nie jeśli chodzi o starocie.

JVC który nabyłem nie wymagały oprócz wygnania kotów i pająków ze środka  żadnego grzebania  .

ale wiadomo swoje lata mają. Ale za to jak potrafią się odwdzięczyć  jak zagrają:D

Przynajmniej te starocia są robione na lata a nie na 2 lata gwarancji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności