Skocz do zawartości
  • 0

Czy to ma sens.. ?


elvis512

Pytanie

Witajcie,

 

Od dawna lubię słuchać muzyki na sprzęcie przyzwoitej jakości, jednakże jak do tej pory na sprzęcie w salonie (kolumny, wzmacniacz.. ) - ostatnimi czasy jednak sytuacja się zmienia i głównie słucham w pracy, na spacerze, wieczorem przed snem w łóżku.. Zatem szukam uniwersalnych dźwiękowo słuchawek.. ze względu na to, że nie lubię słuchawek nausznych, szczególnie przechadzając się ulicą pomyślałem, że najlepsze dla mnie będą słuchawki dokanałowe (dyskretne, ale oferują - chyba - równie przyzwoitą jakość), ale.. pytanie z tytułu posta - czy to ma sens ? . Nie chcę kupować osobnego player'a itd bo cenię sobie przede wszystkim wygodę jednego urządzenia. Nie wiem jak oceniacie, ale czy warto kupić przyzwoite słuchawki do Iphone X jako źródło ze Spotify. W dźwięku lubię zróżnicowany nisko schodzący bas i stereofonię nawet mocno przerysowaną. Myślę, że słuchawki służyłyby mi do słuchania głównie deep house, dubstep, smooth jazz, soul, może jakieś pianino .. Resztę zostawię do sprzętu hifi :)

 

Rozważam (na podstawie recenzji):

Shure SE535

Sennheiser ie 80 / 80 s

AKG N40

Astell & Kern Michelle

 

Czekam na Wasze konstruktywne uwagi co do połączenia powyższych z Iphone X lub innych Waszych propozycji. Być może są tańsze równie dobre pozycje. Budżet fajnie jakby zamknął się w 1500. Rozważam również używany sprzęt.

 

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No i stało się.. Zdecydowałem się za Waszą namową na FLC8s gunmetal :) Mam nadzieję, że mini audio nirvana zostanie osiągnięta :) Pochwalę się swoimi wrażeniami jak dojadą. 

kolejne pytanie laika :) czy trzeba je zawijać za uszami, czy można nosić z kablem "od dołu" ? Jakie ma to znaczenie w tym przypadku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Zacznij może od czegoś lepszego ale tańszego. Wymieniłeś słuchawki dobre ale tylko dobre, ale bardzo przeszacowane. Chyba że marka i cena jest ważniejsza od dźwięku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

A może na początek coś jeszcze tańszego M6Pro  lub Fidue A65 . Są na tyle tanie by nie nadszarpnać portfela a chyba powinny sprawdzić się w tym co słuchasz i z czego słuchasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Ja nie po to proponowałem ale mógłbyś określić w którą stronę iść za poważniejsze kwoty. Na bazarku były Klipsch X11i za 450 pln. Bardzo wygodne i nieźle grające. Wcale nie muszą się niczego wstydzić przy tych które wymieniłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności