Skocz do zawartości
  • 0

Doki do 300 zł (następca SM E50)


buksar

Pytanie

Cześć,
Szukam słuchawek dokanałowych, do 300 zł. Do tego czasu używałem niegdyś polecane tutaj SoundMagic e50 (i używałbym nadal, gdybym ich nie zgubił).
Słuchawek używam dość intensywnie, bo ok. 50 godzin tygodniowo. Mam je w uszach praktycznie zawsze, kiedy to możliwe — praca (biuro), siłownia, bieganie, rower.
Zależy mi na tym, aby kabel był w miarę wytrzymały. Miałem już kilka par w tym przedziale cenowym i żadna z nich nie wytrzymała roku. Wcześniej wymienione e50 wytrzymały niemal 2 lata.
Wspominam o E50, gdyż niemal w pełni mi odpowiadały. Jedyne, do czego bym się przyczepił, to bas mógłby być bardziej podbity, oraz podczas wysokich tonów (np. pianina) było słychać trzeszczenie.

Używałbym ich do Samsung Galaxy S7, głównie Spotify (jeśli ma to znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moja subiektywna opinia:

 

Dźwięk:

1. Fiio F5

2. JVC FRD80

3. SM E50

 

Izolacja (testowane w stałym otoczeniu 70-80dB):

1. SM E50

...

2. Fioo F5/JVC FRD80

 

Budowa:

1. SM E50

2. Fioo F5 (konstrukcja +)

3. JVC FRD80

 

Wygoda:

1. Fiio F5

2. SM E50

3. JVC FRD80

 

Krótko mówiąc jeżeli nie będziesz przebywać w głośnym otoczeniu Fiio F5, ewentualnie JVC FRD80 (nie wiem, może zamówię pianki i to pomoże). Jednak jeśli potrzebujesz słuchawek z dobrą izolacją, to SM E50, brzmienie mają przymulone przy konkurencji, ale najlepsza izolacja dla mojego ucha (każdy ma inną budowę ucha, więc komuś innemu  może nie będą tak dobrze izolować). Co prawda głośność można zawsze podbić, ale ja staram się utrzymywać poniżej 70dB. 

Dodatkowo Fiio F5 są naprawdę wygodnę nie ma porównania z SM i JVC.

Osobiście na tą chwilę zatrzymuję obie pary, Fiio na pewno zostaje, a JVC muszę jeszcze osłuchać. 

 

To taka moja ocena w dużym skrócie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Spróbuj JVC w tej cenie chyba nic lepszego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Tak, tulejki są dość długie, więc w zależności od budowy ucha będą pasować lub nie. Ja mam trochę inną budowę lewej i prawej małżowiny, więc lewa słuchawka pasuje mi idealnie, ale drugą nie jest już tak dobrze. 

Przyszły mi jeszcze te Fiio F5 w końcu. Zrobię sobie później odsłuch porównawczy, póki co mogę tyko powiedzieć, że są naprawdę wygodne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To różnica z mikrofonem FRD a bez te drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odświeżę temat.
Słuchawki zaproponowane przez Jaro54 wydają się OK, aczkolwiek nie przekonuje mnie, że muszę je sprowadzić zza granicy. W razie gwarancji nie chce sobie niczego nie komplikować. A wolę się nastawić na to, że z gwarancji korzystać będę, bo żadne słuchawki, które miałem, nie wytrzymały za wiele.
Poczekam na inne propozycje :)
Jeśli warto mogę naciągnąć troche budżet
 

Edytowane przez buksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie obawiam się tego basu. Miałem już mocno basowe słuchawki, i po godzinie słuchania głowa mi pekała.
Ostatecznie kupiłem przez amazon te, które polecił Jaro (tj. JVC ha-frd80 ). Ostatnia sztuka u sprzedawcy, który wysyła do Polski. Wyszło za 150 zł, ale przyjdą za dwa tygodnie :S
Liczę że to nie bedzie jakiś fake.
Wcześniej mało brakowało do zamówienia senków momentum iem. Według recenzji idealne dla mnie, jesli chodzi o dzwięk. Jednak jakość tego przewodu..


 

Edytowane przez buksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam, że się podepnę pod temat, ale też chcę zrobić upgrade z SM E50C (lewa słuchawka zaczęła grać o ok. 30% ciszej) . Mój budżet to około 400 zł. Póki co mam na oku tylko RHA 750 (bez i :/ mie mam nic z jabłka, a brak kontroli głośności na pilocie na androidzie, to pomyłka). Co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeszcze tylko zapytam. Grają na poziomie SM E50, gorzej, czy po prostu inaczej, a i czy mają więcej basu, bo akurat wolałbym lepszą górę , a bas na takim samym poziomie i jak scena?

Co prawda cena nie gra... ok gra przy dużych skokach (mam jedne słuchawki za 1500zł i słychać w nich różnice po przesiadce ze sprzetu za 300 zł), ale te JVC są o połowę tańsze niż SM E50C, a SM-ki są też chwalone, więc wolę się upewnić, czy z drobną dopłatą nie kupię czegoś lepszego lub po prostu kupić to samo (słuchawki padły na gwarancji, więc mam opcje wymiany na nowe lub zwrot pieniędzy) przy czym na dokanałówkach 400-500 zł, to dla mnie max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na moje kaprawe ucho dużo lepiej. Ale to moje skromne zdanie po 6 miesiącach użytkowania. A cena z ebay jest the best. Ja za swoje dałem 250 PLN

Co do dźwięku bas jest na bardzo wysokim poziomie, nie wchodzi na inne pasma które są również ok. Scena porządna separacja instrumentów też na porządnym poziomie. Wygodne solidnie zrobione z czystym sumieniem mogę polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to zamawiam, przyjdą w sobotę, to przez weekend się trochę wygrzeją i je przesłucham,  a jak mi nie spasują to zwrot (pamiętam SM E10, dźwięk był w porządku, ale co chwilę wypadały mi z ucha i po jednym dniu je wymieniłem na SM E50). 

Dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JVC już są, teraz tylko czekam na F5. Pierwsze wrażenie co do JVC FRD 80, to dałbym kopa w cztery litery osobie, która wymyśliła pakowanie tych słuchawek, kabel jest po prostu lekko wgnieciony w kilku miejscach i ogólnie przewód wygląda mniej wytrzymale niż w SM E50. Natomiast dźwięk po 5 minutach odsłuchu ma więcej "powietrza" na + w porównaniu do SM. Teraz się wygrzewają, więc jutro napiszę co o nich sądzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 hours ago, Humcio said:

Ok, chociaż będzie to dziwny odsłuch porównawczy, bo jeżeli dobrze nie ułożę kabla przy lewej kopułce, to gra ciszej :/ , ale postaram się .

Nie oczekuje jakiejś dokładnej analizy :D daj znać czy twoim zdaniem są lepsze czy nie ;)
 

 

23 hours ago, Superata said:

F5 F5 F5 FiiO! Zakochałem się w nich! Własnie otworzyłem...i kupiłem. Zbankrutuje pracując tutaj. 

Na niemieckim Amazonie za ok 350zł z przesyłką. I przewidywana dostawa jeszcze w tym tygodniu... Chyba się skuszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby nie kurier, który przywoził mi dzisiaj kilka paczek ze sprzętem audio, to bym już dzisiaj wygrzewał te Fiio F5, ale nie... miał je ze sobą, na paczcę były moje dane i adres zamówienia, ale nie miał adresu w systemie, więc nie mógłmi ich doręczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I jak JVC się sprawdzają? Zgodnie z moim opisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno mi powiedzieć na tą chwilę, ale moje pierwsze wrażenia (sprawdzałem na Shanling M2s, jutro sprawdzę jeszcze na telefonie), to w porównaniu do SM E50:

- odsunięte wokale (-), ale nie zlewające się z intrumentami (+)

- głębsza scena (+)

- lepsza separacja (+)

ale na porządnie będę je testował jutro. 

Edytowane przez Humcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności