Skocz do zawartości
  • 0

Muzykalne IEMy do tysiaka.


ICTC

Pytanie

Polecicie coś? Mam na oku Flare Audio R2Pro ale może w tej cenie można znaleźć coś lepszego? Dobre uderzenie basu, wysoka rozdzielczość i nie licha scena poszukiwane. Bez sybilantów. :) Będą używane wyłącznie z telefonem (iPhone SE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem jak to zagra z iPhone'm, ale kapitalne były Cardas A8 na piankach (miazga była z Mojo i TEACiem). mp3store robił już na nie dobre promocje, więc pewnie wytargowałbyś cenę poniżej 1k.

Generalnie dużo basu, ale nie aż tak żeby przeszkadzał czy przesłaniał średnicę (w tym świetny subbas), gładka, detaliczna, ciepła średnica i bardzo duża scena. Z S6e+/S7e grały świetnie. Żałuję, że je sprzedałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Triple.Fi ;-).

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

oj trochę sybilantów jest, a i ta muzykalność choć się pojawia to niekoniecznie przez większość czasu - bas się przyczynia do muzykalności, ale średnica już niespecjalnie :) Mimo to, świetne doki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak to zagra z iPhone'm, ale kapitalne były Cardas A8 na piankach (miazga była z Mojo i TEACiem). mp3store robił już na nie dobre promocje, więc pewnie wytargowałbyś cenę poniżej 1k.

Generalnie dużo basu, ale nie aż tak żeby przeszkadzał czy przesłaniał średnicę (w tym świetny subbas), gładka, detaliczna, ciepła średnica i bardzo duża scena. Z S6e+/S7e grały świetnie. Żałuję, że je sprzedałem :)

Zdaje się że od nich wolisz R2Pro, tak? Nic się nie zmieniło?

 

Triple.Fi ;-).

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Jak one grają w porównaniu do R2S czy XBA-A3? Jest ktoś w stanie w paru słowach opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobre uderzenie basu, wysoka rozdzielczość i nie licha scena poszukiwane. Bez sybilantów.

TF10, ale nie na stock kablu, a na jakimś cieplejszym przewodzie... miedź FAW np.

 

Cardas A8 nie znam, ale pewnie mogą okazać się bardziej trafione... samej marki nie trawię i unikam, więc się nie przekonam :F

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli góra potrafi być natarczywa w TF10 to odpadają. Nie cierpię tego.

No dla mnie to jest jej za mało, ale pamiętając o twoim podejściu do niej zaznaczam, że na stock przewodzie to może nie przejść... i te Cardas wymienione przez kolegę to może być lepsza opcja...

Używane SE535 to ciekawa lepsza opcja... ale uderzenie może być zbyt słabe...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SE535 chyba za bardzo średnicowe i rzeczywiście basu nie za dużo...

Triple.Fi z R2S nie mają za dużo wspólnego - armaturowa V-ka kontra wyrównany dynamik.

Triple.Fi z XBA-A3 już bliżej - basu wydaje mi się, że w TF10 jest trochę więcej, ale jest twardszy i bardzo dobrej jakości (myślę, że lepszy niż w Sony), góry trochę więcej w TF10 ale bardziej mi się podobała w XBA-A3. Średnica ciężko powiedzieć, bo za długo już nie mam A3 (strzelałbym, że A3 ma gładszą i przyjemniejszą, odrobinę mniej wycofaną). Scenicznie też ciężko mi porównać - obie pary grają przestrzennie. TF10 chyba trochę szerzej, ale scena wydawała mi się lepiej poukładana w Sony (w Triplach coś mi trochę nie grało ze sceną - fajnie to grało, szeroko i dość głęboko, ale jakoś tak nienaturalnie - być może po prostu inaczej niż większość słuchawek).

 

Wolę R2pro od Cardas A8, ale Cardasy są bardziej muzykalne, dużo lepszy jakościowo kabel (choć gorszy ergonomicznie) i wymienny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Cardas vs posiadane przeze mnie XBA-A3? A8 są chyba aktualnie w promocji: http://allegro.pl/sluchawki-cardas-a8-hi-fi-dokanalowe-super-kable-i6630879683.html - mieszczą się w budżecie. W sumie już prawie klępnąłem zakup R2Pro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no, bez przesady w triple.fi ciężko o sybilanty IMO. W vsonic GR07, czy brainwavz B2 może to zabić ale tutaj jest spokojnie.

Jeszcze przypomniałem sobie o dość egzotycznych ale bardzo dobrych JVC Victor, np. Fx850 albo nowsze HA-FX1100, dźwiękowo powinny spełnić wymagania jednak trzeba troszkę zadać sobie trudu aby znaleźć w dobrej cenie i sprowadzić.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polece pozostanie przy soniakach a3. Dla mnie i ciekawsze i lepsze od triple.fi. te dla mnie byly zmulone... choc mkze kwestia aplikacji ktora tutaj nie jest taka hip hop... bo dla mnie byly niewygodne.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lubię A3 ale szukam czegoś jeszcze lepszego.

 

Awayeah, te polecane przez Ciebie Cardasy wylądowały w Twoim rankingu na 11 pozycji, 10 pozycji za Flarami i oczko wyżej od A3. Słaby wynik. ;)

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba pamiętać o tym, że za źródło robi telefon. Mam wrażenie, że hybrydy trudniej wysterować poprawnie od jedno-przetwornikowych IEMów.

 

Gdyby udało się kupić te Cardasy w grudniowej cenie promocyjnej to wziąłbym, może się spodobają. Bo trudno mi uwierzyć, że różnica pomiędzy R2S i R2Pro może być spora, skoro to ten sam przetwornik tylko obudowa z innego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Triple nie są ostre, była tylko mowa że potrafią trochę sybilizować .

 

Cardasy bardziej mi się podobały od XBA-A3, pod warunkiem że słucha się ich na piankach.

 

@ICTC właśnie dlatego polecam Cardasy, bo tak jak piszesz aż takiej różnicy między R2pro i R2S nie ma - rdzennie są podobne. R2pro to bardziej basowa, muzykalna wersja R2S. Bardziej miękko serwują dźwięk. R2pro są też najwybredniejsze co do źródła - dobrze sprawdzają się z jaśniejszymi playerami, które jednocześnie bardziej kładą nacisk na subbas niż midbas.


Jeśli Triple są ostre to RHA T10i.

 

po Twojej (chociaż nie tylko) recenzji w życiu bym ich nie kupił, ani nikomu nie polecił, chyba że priorytetami dla kupującego jest wygląd, trwałość, jakość wykonania.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też tu widzę triple, bo - raz - że są muzykalne, dwa, że grają z kartofla, a trzy, że nie zrujnują budżetu.

 

Mam od dawna, używałem z różnymi kablami, wreszcie remoldowałem i nigdy żadnej sylabizacji, sybilizacji, sybilacji, kłucia, kucia i innych tego typu przypadłości nie uświadczyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem Cardasy A8 - Wojtek dał mi dobrą cenę, dzięki. Kusi mnie, żeby sobie dogodzić :D jeszcze drugą parą, także może jeszcze coś zaproponujecie co my mogło stoczyć uczciwy pojedynek z A8, R2S i XBA-A3? Zamierzam zostawić sobie tylko dwie pary. Albo jedną (x2) jeśli trafi się wybitna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem Cardasy A8 - Wojtek dał mi dobrą cenę, dzięki. Kusi mnie, żeby sobie dogodzić :D jeszcze drugą parą, także może jeszcze coś zaproponujecie co my mogło stoczyć uczciwy pojedynek z A8, R2S i XBA-A3? Zamierzam zostawić sobie tylko dwie pary. Albo jedną (x2) jeśli trafi się wybitna.

 

:) wydaje mi się, że trzeba je wygrzać. Ale nie jestem pewien, bo na początku mi się nie podobały dlatego, że słuchałem na silikonach i kombinowałem z innymi silikonami. Na piankach już było super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności