Skocz do zawartości
  • 0

dobre IEM do Lightning (iPhone 7+)


Duke

Pytanie

Panowie, polecicie coś dobrego? Ma być dość gęsto, muzykalnie, barwnie, emocjonalnie... Ale bez zamulania! Na pewno jednak dźwięk po cieplejszej stronie.

Limitów specjalnych cenowych nie ma, ma być racjonalnie. Nie wiem, 2-3-4 tys pln?

 

W żadne kanapki czy w dedykowane DAPy nie chcę się bawić bo przenośnego sprzętu używam bardzo rzadko - czasem rower, czasem samolot. I tyle tego...

100% źródła to TIDAL HiFi (Master w drodze), Offline...

 

To jak, da sie coś wykrzesać z gołego IP7+?

 

Dzięki za pomoc, w portable jestem zielony - ostatnio bawiłem się tym z 15 lat temu :)

 

Duke

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Flare Audio R2pro będą idealne.

Unikałbym raczej wieloprzetwornikowych konstrukcji uniwersalnych, bo często są bardzo wymagające co do źródła. Flare grają świetnie prosto z telefonu i wg mnie nic lepszego do telefonu nie znajdziesz. Dość trudno je dostać, ale da się i to często za 50% wyjściowej ceny,

 

Ewentualnie możesz pójść w customy Harmony 8.2, które bardziej wymagają właściwej synergii niż drogiego DAPa czy DAC/Amp (gdybyś był zainteresowany takim rozwiązaniem to daj znać, bo sprzedaje moje, więc możesz mieć nówki za 3/4 ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki za tzw Input ale to nie są słuchawki ze złączem Lightning. Chciałbym uniknąć stosowania przejściówek...

Poza tym czy takie Harmony 8.2 (8 przetworników) da się napędzić zwykłym Iphonem 7?! Szczerze mówiąc wolę słabsze słuchawki które z IP7+ zagrają na 95% swoich możliwości, niż wypasy grające na 30%...

 

 

A jak w ogóle rozwinął się rynek słuchawek dousznych w ostatnich latach? Swego czasu (dawno dawno temu) przerobiłem różne armatury od Westone, Shure, UE i paru innych - w zasadzie wszystko od 1 do 3 przetworników. Źródłem był wtedy Iriver H120/H140 (twardy dysk), Karma i parę innych kultowych dziś sprzętów...

 

Zatrzymałem się natomiast na zwykłych jednodrożnych dynamicznych Sennheiser IE8, które urzekły mnie swoją naturalnością, barwą i niewysilonym graniem.

Wszystkim armaturom zawsze wtedy czegoś brakowało w stosunku do tradycyjnej membrany... Jak jest teraz?

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

e tam, a nie przymierzając coś takiego od Shure np?

http://www.shure.com/americas/products/accessories/earphones/earphone-headphone-cables/rmce-ltg

 

 

Problem w tym że nie bardzo mi pasuje charakterystyka Shure... Zdecydowanie za mało dociążony dźwięk - Przynajmniej tak było na Shure 500 o ile pamiętam dobrze nazwę modelu...

 

To może są jakieś lepsze audiofilskie przejściówki w porównaniu do tej od Apple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle sformułowałeś pytanie...
Polecam Harmony właśnie dlatego, że z LG G5 grają lepiej niż z każdego DAPa z jakim jest próbowałem (z przedziału 500-18000 zł) i mam możliwość sprawdzić jak zagrają na iPhonie 7 z tym standardowym adapterem.

Raczej nikt na forum nie doradzi ci w sprawie słuchawek ze złączem lightning. Ktoś musiałby mieć kilka kabli z wbudowanymi przetwornikami i wzmacniaczem i testować je na różnych słuchawkach...

Do Harmony możesz dokupić kabel lightning, ale w tym przypadku to kabel będzie grał a nie iPhone, więc ciężko powiedzieć jak to zagra. Co zresztą dotyczy każdych słuchawek z odpinanym kablem.

Na początek zostałbym z tym adapterem, którego dostałeś z iPhonem i pod niego znalazł słuchawki. Zresztą możesz go podpiąć na stałe do słuchawek i żadna to różnica z punktu widzenia ergonomii.

Hmm a jest opcja zastosowania złącza lightning prosto w słuchawkach, przez np smoka ?

 

To nie jest samo zastosowanie złącza jak w przypadku jack'a. Jimmy musiałby dodatkowo opracować przetwornik ze wzmacniaczem i zmieścić go "w kablu". Nie ujmując Jimmiemu, nie sądzę żeby był w stanie to zrobić tak, żeby efekt nie był gorszy niż ten mały adapter od Apple

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem o tej odpowiadającej za dźwięk części ze wzmacniaczem. Ciekawe czy ktokolwiek był w stanie to zrobić.

 

Oprócz samego inżynieryjnego zrobienia takiego kabla, dochodzi zapewne uzyskanie licencji i zgodności od Apple. Więc tylko oficjalną drogą i raczej dla uznanych na rynku brandów. Jimmy ma uznany brand, ale na naszym forum:)

Gdybym sam szukał dobrych doków do iPhone'a 7, kupiłbym coś takiego zamiast tego adaptera od Apple i nie kombinował z samym kablem od słuchawek - http://penonaudio.com/COZOY-TAKT-C102?search=cozoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Flare Audio R2pro będą idealne.

Unikałbym raczej wieloprzetwornikowych konstrukcji uniwersalnych, bo często są bardzo wymagające co do źródła. Flare grają świetnie prosto z telefonu i wg mnie nic lepszego do telefonu nie znajdziesz. Dość trudno je dostać, ale da się i to często za 50% wyjściowej ceny,

 

Ewentualnie możesz pójść w customy Harmony 8.2, które bardziej wymagają właściwej synergii niż drogiego DAPa czy DAC/Amp (gdybyś był zainteresowany takim rozwiązaniem to daj znać, bo sprzedaje moje, więc możesz mieć nówki za 3/4 ceny).

 

 

A ja bym tam nie unikał "wieloprzetwornikowych konstrukcji uniwersalnych". A wiem co mówię i wiem to z autopsji. Zarówno SE846 jaki i AK Angie wyśmienicie grają z IP 7 Plus. A chyba i jedne i drugie można uznać za "wieloprzetwornikowe", a te drugie to już nawet "bardzo wielo" :) Dongle od Iphone ma ultraniską impedancję wyjściową, więc żadne multiarmatury i fluktuacje impedancji w funkcji częstotliwości im nie straszne.

 

Słuchawki ze złączem lightning odradzam, przez ten "ficzer" będą droższe, ale niekoniecznie lepsze. Lepiej kupić normalny, uznany, model standardowy i grać przez dongle od kompletu, który, jak już Kolega wyżej wspomniał, może być podłączony na stałe do słuchawek.

 

U mnie to wygląda tak:

 

Angie.jpg

 

A jak ktoś chce na stałe zintegrować z kablem, zawsze mona użyć koszulki termokurczliwej na donglu + wtyczka. Kto bogatemu zabroni :D

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Flare Audio R2pro będą idealne.

Unikałbym raczej wieloprzetwornikowych konstrukcji uniwersalnych, bo często są bardzo wymagające co do źródła. Flare grają świetnie prosto z telefonu i wg mnie nic lepszego do telefonu nie znajdziesz. Dość trudno je dostać, ale da się i to często za 50% wyjściowej ceny,

 

Ewentualnie możesz pójść w customy Harmony 8.2, które bardziej wymagają właściwej synergii niż drogiego DAPa czy DAC/Amp (gdybyś był zainteresowany takim rozwiązaniem to daj znać, bo sprzedaje moje, więc możesz mieć nówki za 3/4 ceny).

 

 

A ja bym tam nie unikał "wieloprzetwornikowych konstrukcji uniwersalnych". A wiem co mówię i wiem to z autopsji. Zarówno SE846 jaki i AK Angie wyśmienicie grają z IP 7 Plus. A chyba i jedne i drugie można uznać za "wieloprzetwornikowe", a te drugie to już nawet "bardzo wielo" :) Dongle od Iphone ma ultraniską impedancję wyjściową, więc żadne multiarmatury i fluktuacje impedancji w funkcji częstotliwości im nie straszne.

 

Słuchawki ze złączem lightning odradzam, przez ten "ficzer" będą droższe, ale niekoniecznie lepsze. Lepiej kupić normalny, uznany, model standardowy i grać przez dongle od kompletu, który, jak już Kolega wyżej wspomniał, może być podłączony na stałe do słuchawek.

 

U mnie to wygląda tak:

 

attachicon.gifAngie.jpg

 

A jak ktoś chce na stałe zintegrować z kablem, zawsze mona użyć koszulki termokurczliwej na donglu + wtyczka. Kto bogatemu zabroni :D

 

 

Akurat tych dwóch nie miałem :/ ale generalnie z moich doświadczeń wynika, że wieloprzetwornikowe nie tylko są trudniejsze w znalezieniu synergii ale i średnio/źle spisują się podpięte do telefonu (dobrego oczywiście) - sprawdzałem też z iPodem Touch 5g i też było źle.

 

Ale tak jak piszesz - właśnie przykładowo Harmony 8.2 grają mi lepiej z G5 (chociaż nie wiem czy z modułem HiFi wpada on jeszcze w kategorie "telefon" :) ) niż z DAPami.

 

Zawsze preferuje polecić Flare Audio - bo one grają kapitalnie z większością telefonów z dobrym wyjściem :)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moze i to jakieś wyjście, ale znajomy mi mówi że ta przejściówka Apple strasznie degraduje dźwięk i dużo lepiej grają mu wieloptrzetwornikowe IEMy na starszych Iphone z wejsciem minijack niż na 7+ z tą oryginalną przejściówką....

 

Z resztą nie ma się co dziwić - 10 USD za kabel + wtyki + DAC + wzmak, firmowane logiem MCintosh? To nie może grac dobrze! :)

pytanie czy są jeszcze jakieś lepsze adaptery niż ww: http://penonaudio.co...02?search=cozoy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moze i to jakieś wyjście, ale znajomy mi mówi że ta przejściówka Apple strasznie degraduje dźwięk i dużo lepiej grają mu wieloptrzetwornikowe IEMy na starszych Iphone z wejsciem minijack niż na 7+ z tą oryginalną przejściówką....

 

Z resztą nie ma się co dziwić - 10 USD za kabel + wtyki + DAC + wzmak, firmowane logiem MCintosh? To nie może grac dobrze! :)

pytanie czy są jeszcze jakieś lepsze adaptery niż ww: http://penonaudio.co...02?search=cozoy ???

 

A ja powiem, że farmazony sadzi. Nie słuchaj znajomego, tylko własnych uszu. Nie wiem co i jak testował, ale jest ewidentnie w opozycji do wszystkich innych, którzy mieli możliwość takich testów dokonać, w tym mnie :)

 

Myślę że tak mówi, bo mu się nie mieści w głowie, że coś tak małego i taniego może zagrać. To nie może być i już ;)

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ipad jako jedyny gra inaczej z przejściówką, bo ma inne parametry zasilania na porcie. Ale jest nawet szansa że zagra lepiej

Co do samego dongle, taka ciekawostka, podlinkowałeś to:

http://penonaudio.com/COZOY-TAKT-C102?search=cozoy

Zakładamy że gra lepiej od dongle. Pytanie tylko na jakiej podstawie, ceny? A może tego że jest w ładniejszej obudowie?

Z opisu wynika, że siedzi tam kodek Cirrus Logic. Z racji wymiarów, można spokojnie założyć że to standardowy kodek dedykowany mobilnym urządzeniom Apple, bo i cóż innego by tam mogło siedzieć, jeśli to Cirrus Logic.

Teraz popatrzmy, w Iphone siedzi zintegrowany kodek... Cirrus Logic, w Dongle siedzi zintegrowany kodek.... Cirrus Logic. Jakie jest prawdopodobieństwo że w tym chińskim wynalazku, w ładniejszej obudowie, siedzi ten sam kodek co w dongle? Szczególnie że deklarują zgodność z obsługa earpodsów, pod względem mikrofonu i sterowania. Tu już niech każdy sobie odpowie sam i niech sam sobie odpowie też, na ile lubi być "dmuchany" za kolejne 150$ :) No ale obudowa ładniejsza. No i musi grać lepiej, bo kosztuje przeszło 150 zielonych.

 

Generalnie problemem dongle, jest to że go wycenili na 9$, czyli jest to najtańszy produkt, akcesorium, w sklepie Apple. Tańszy nawet od dowolnego szkła na ekran, które tam sprzedają. To poważny problem marketingowy, ktoś powinien za to polecieć :P

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok, chyba rzeczywiście trzeba będzie tak zrobić - kupić standardowe IEMy i używać firmowego dongle. Może temat się rozwinie i rynek zaskoczy jakimiś lepszymi rozwiązaniami za jakis czas?

 

To jeszcze pytanie - które słuchawki będą mniej wymagające prądowo? Jak wyżej napisałem, mi tam zawsze bardziej podobały się słuchawki dynamiczne. No ale to było nascie lat temu, kiedy armatura jeszcze raczkowała..

 

Miałem Sennki IE8 i bardzo mi się podobały, dużo bardziej niż Shure Se500 (wtedy najwyższy model) czy odpowiedniki od Westome i UE.

 

Czy warto na IE800 spojrzeć w perspektywie używania z IP7+ i dongle? Czy jednak dać szansę armaturom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podałem wyżej - gęsto, muzykalnie, barwnie, emocjonalnie... Ale bez zamulania! Na pewno jednak energetyczny dźwięk po cieplejszej stronie.

I to wszystko prosto z Iphone 7+..... :)

 

Preferencje -małe składy, dużo jazzu, klasycy rocka, art rock, polska muzyka, czasem też klasyka... Więc tu naprawdę ciężko o coś uniwersalnego.

 

Wziałbym np teraz Shure 846 i poczekał na ten ich kabelek pod Lightning (ma być na wiosne), ale żadne Shure mi się nigdy nie podobały - płasko, nudno, bez emocji... Takie monitorowe granie na scenę. NO ale ja zatrzymałem się na 3 way Shure 500...

 

Dużo bardziej już nawet Westone Um2 mi podchodziły, ale tu np sporo za dużo mulenia...

 

Wszystkie natomiast 1 way armaturowe (takie były początki) to totalne nieporozumienie. Te słuchawki nie potrafiły grać MUZYKI a jedynie odtwarzać dźwięki. Od nich nawet słabej klasy słuchawki dynamiczne były bardziej muzykalne..

 

 

Dlatego zadałem pytanie na samym początku - czy armatura w ostatnich latach rozwinęła się na tyle, że w końcu zaczęła grać muzykę? czy wciąż jednak tylko odtwarza dźwięki? :)

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ipad jako jedyny gra inaczej z przejściówką, bo ma inne parametry zasilania na porcie. Ale jest nawet szansa że zagra lepiej

Co do samego dongle, taka ciekawostka, podlinkowałeś to:

http://penonaudio.com/COZOY-TAKT-C102?search=cozoy

Zakładamy że gra lepiej od dongle. Pytanie tylko na jakiej podstawie, ceny? A może tego że jest w ładniejszej obudowie?

Z opisu wynika, że siedzi tam kodek Cirrus Logic. Z racji wymiarów, można spokojnie założyć że to standardowy kodek dedykowany mobilnym urządzeniom Apple, bo i cóż innego by tam mogło siedzieć, jeśli to Cirrus Logic.

Teraz popatrzmy, w Iphone siedzi zintegrowany kodek... Cirrus Logic, w Dongle siedzi zintegrowany kodek.... Cirrus Logic. Jakie jest prawdopodobieństwo że w tym chińskim wynalazku, w ładniejszej obudowie, siedzi ten sam kodek co w dongle? Szczególnie że deklarują zgodność z obsługa earpodsów, pod względem mikrofonu i sterowania. Tu już niech każdy sobie odpowie sam i niech sam sobie odpowie też, na ile lubi być "dmuchany" za kolejne 150$ :) No ale obudowa ładniejsza. No i musi grać lepiej, bo kosztuje przeszło 150 zielonych.

 

Generalnie problemem dongle, jest to że go wycenili na 9$, czyli jest to najtańszy produkt, akcesorium, w sklepie Apple. Tańszy nawet od dowolnego szkła na ekran, które tam sprzedają. To poważny problem marketingowy, ktoś powinien za to polecieć :P

 

To takie totalne gdybanie...

Tu można poczytać o tym adapterze: http://ohm-image.net/data/audio/rmaa-cozoy-takt-24-bit

 

A w kwestii standardowego adaptera - dość sporo się o nim naczytałem, w tym wiele opinii i generalnie dość zgodnie wychodzi, że gra to bez większych zmian w porównaniu do poprzedniej generacji iPhone'ów. Czyli technicznie dobrze.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
....

 

Czy warto na IE800 spojrzeć w perspektywie używania z IP7+ i dongle? Czy jednak dać szansę armaturom?

 

podałem wyżej - gęsto, muzykalnie, barwnie, emocjonalnie... Ale bez zamulania! Na pewno jednak energetyczny dźwięk po cieplejszej stronie.

I to wszystko prosto z Iphone 7+..... :)

 

 

Jedno do drugiego nie pasuje. Na IE800 nie będzie ani gęsto, ani muzykalnie. Będzie jasno, wyraziście, szczegółowo, z lekką V-ką.

Gęsto i muzykalnie, energetycznie i po cieplejszej stronie to będzie na SE846. A z jednoprzetwornikowymi armaturami z pierwszych wersji to raczej nie ma co porównywać. Z niższymi modelami Shurów też nie ma co.

Na IP7 Plus Se846 grają coś w stylu brzmieniowym Audeze LCD-3, tylko takich dobrze napędzonych, a i tak wolałbym bas z SE846.

 

Ipad jako jedyny gra inaczej z przejściówką, bo ma inne parametry zasilania na porcie. Ale jest nawet szansa że zagra lepiej

Co do samego dongle, taka ciekawostka, podlinkowałeś to:

http://penonaudio.com/COZOY-TAKT-C102?search=cozoy

Zakładamy że gra lepiej od dongle. Pytanie tylko na jakiej podstawie, ceny? A może tego że jest w ładniejszej obudowie?

Z opisu wynika, że siedzi tam kodek Cirrus Logic. Z racji wymiarów, można spokojnie założyć że to standardowy kodek dedykowany mobilnym urządzeniom Apple, bo i cóż innego by tam mogło siedzieć, jeśli to Cirrus Logic.

Teraz popatrzmy, w Iphone siedzi zintegrowany kodek... Cirrus Logic, w Dongle siedzi zintegrowany kodek.... Cirrus Logic. Jakie jest prawdopodobieństwo że w tym chińskim wynalazku, w ładniejszej obudowie, siedzi ten sam kodek co w dongle? Szczególnie że deklarują zgodność z obsługa earpodsów, pod względem mikrofonu i sterowania. Tu już niech każdy sobie odpowie sam i niech sam sobie odpowie też, na ile lubi być "dmuchany" za kolejne 150$ :) No ale obudowa ładniejsza. No i musi grać lepiej, bo kosztuje przeszło 150 zielonych.

 

Generalnie problemem dongle, jest to że go wycenili na 9$, czyli jest to najtańszy produkt, akcesorium, w sklepie Apple. Tańszy nawet od dowolnego szkła na ekran, które tam sprzedają. To poważny problem marketingowy, ktoś powinien za to polecieć :P

 

To takie totalne gdybanie...

Tu można poczytać o tym adapterze: http://ohm-image.net/data/audio/rmaa-cozoy-takt-24-bit

 

A w kwestii standardowego adaptera - dość sporo się o nim naczytałem, w tym wiele opinii i generalnie dość zgodnie wychodzi, że gra to bez większych zmian w porównaniu do poprzedniej generacji iPhone'ów. Czyli technicznie dobrze.

 

 

Oczywiście że gdybanie, dokładnie takie samo jak ocena brzmienia na podstawie wykresów z ruskich stron :)

A tutaj dongle fabryczne, przynajmniej pokazane od środka:

http://ifixit.org/blog/8448/apple-audio-adapter-teardown/

 

A ten chiński to wcale nie takie bezpodstawne te gdybania, Cirrus Logic, obsługa earpodsów, mikrofonu, sterowania i certyfikat MFI. Gdybania bardzo prawdopodobne powiedziałbym. Zbyt wiele elementów się zgadza.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

shit, myślałem ze IE800, chociażby z racji budowy i jakiejś tam filozofii brzmienia firmy, będzie rozwinięciem IE8 które tak mi się kiedyś podobały...

 

Ja się do Shure straszliwie zraziłem - chyba pierwszy w Polsce, bazując na recenzjach zagranicznych, miałem 3way SE500 - miało być super muzykalnie a było płasko i bez emocji... I to na topowych wtedy playerach! Tygodnia z nimi nie wytrzymałem!

Jeśli 846 to podobna filozofia grania co stare 500, to na pewno są cieplejsze i bardziej emocjonalne od chociażby Etymoticów, ale dalej im daleko do tradycyjnych membran...

 

To może jeszcze jakieś propozycje w kontekście preferencji i... tego marnego źródła jakim jest IP7+ z dongle?

 

Czy w ogóle są w PL jakieś salony gdzie można podjechać ze swoim playerem i posłuchać różnych obecnych topowych konstrukcji dousznych? Jednak nie ma to jak odsluch własny...

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

shit, myślałem ze IE800, chociażby z racji budowy i jakiejś tam filozofii brzmienia firmy, będzie rozwinięciem IE8 które tak mi się kiedyś podobały...

 

To może jeszcze jakieś propozycje w kontekście preferencji i... tego marnego źródła jakim jest IP7+ z dongle?

 

Też mi to przyszło do głowy, że transponujesz brzmienie IE8 na IE800. ale sorry, nie tędy droga, to nie jest kontynuacja brzmieniowa w żadnym wypadku. Nie pomiędzy tymi modelami. Więc doradzam najpierw posłuchać IE800. Nie mówię że są złe, bo mogą się podobać, szczególnie zwolennikom "jasnej strony mocy". Ale do charakteru brzmienia IE8 mają się nijak. Jak Ci pasowały IE8, to poluj na nie, a nie kombinuj.

 

A co do tego "marnego źródła" Jakoś sobie nie krzywduję, a podłączam tam w miarę topowe słuchawki, sklepowo jakby ciut droższe nawet od samego źródła, a które już tanie nie jest :D

 

Takie SE846 dajmy na to, mają swoją specyfikę, 9ohm, spora skuteczność. Nie potrzebują kto wie jakiego wzmacniacza i prądu, byle źródło było czyste brzmieniowo i niskoimpedancyjne, a już się takim sygnałem zadowolą.

Xperia Z3 już daje im synergię konkretną.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

shit, myślałem ze IE800, chociażby z racji budowy i jakiejś tam filozofii brzmienia firmy, będzie rozwinięciem IE8 które tak mi się kiedyś podobały...

 

To może jeszcze jakieś propozycje w kontekście preferencji i... tego marnego źródła jakim jest IP7+ z dongle?

 

Kup Flare Audio R2pro :)

 

@SlawekR

 

Żadna tam ruska strona - to blog gościa z headfonia. Naprawdę przyzwoity blog i do pomiarów dokłada też zazwyczaj swoją opinię.

 

Obsługa earpodsów, mikrofonu, sterowania i certyfikat MFI - to raczej elementy konieczne, a nie wskazujące na ten sam układ. Poza tym, urządzenia z Cirrus Logic na pokładzie są w stanie grać skrajnie inaczej i coraz więcej tych mobilnych DACów od Cirrusa. To też jednak sporo większe urządzenie niż adapter od Apple - podobne rozmiarowo do modułu LG HiFi - nawet jakaś mała sekcja wzmacniająca na pewno tam wlezie.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A co do tego "marnego źródła" Jakoś sobie nie krzywduję, a podłączam tam w miarę topowe słuchawki, sklepowo jakby ciut droższe nawet od samego źródła, a które już tanie nie jest :D

 

 

 

a co żeś jeszcze tam podłączał do swojego IP7 co fajnie grało? chciałbym mieć jakies alternatywy bo wciąż jakoś nie wierzę w Shure i ich muzykalne możliwości...

 

budżetem się nie przejmować - ja na punkcie audio jestem kompletnie zwariowany, właśnie np jedzie do mnie metrowy kawałek kabla IC do stacjonarki za naście tys pln...:)

 

Niestety w portable stawiam przede wszystkim na wygodę - żadnych wzmaków na gumkę czy dodatkowych pudełek w postaci osobnego DAPa,

 

Chcę jednak wyciągnąć z IP7 wszystko co się da, bez względu na koszt... DO tej pory wydawało mi się jednak że to mija się z celem przy takim źródle jak telefon - tak jak kupowanie kolumn za 100 tys do wzmacniacza za 5 tys...

 

Ale skoro jest inaczej, i taka inwestycja ma sens, to tylko sie cieszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

shit, myślałem ze IE800, chociażby z racji budowy i jakiejś tam filozofii brzmienia firmy, będzie rozwinięciem IE8 które tak mi się kiedyś podobały...

 

To może jeszcze jakieś propozycje w kontekście preferencji i... tego marnego źródła jakim jest IP7+ z dongle?

 

Kup Flare Audio R2pro :)

 

@SlawekR

 

Żadna tam ruska strona - to blog gościa z headfonia. Naprawdę przyzwoity blog i do pomiarów dokłada też zazwyczaj swoją opinię.

 

Obsługa earpodsów, mikrofonu, sterowania i certyfikat MFI - to raczej elementy konieczne, a nie wskazujące na ten sam układ. Poza tym, urządzenia z Cirrus Logic na pokładzie są w stanie grać skrajnie inaczej i coraz więcej tych mobilnych DACów od Cirrusa. To też jednak sporo większe urządzenie niż adapter od Apple - podobne rozmiarowo do modułu LG HiFi - nawet jakaś mała sekcja wzmacniająca na pewno tam wlezie.

 

 

 

Nie ma się o co spierać. Pisząc "ruska" nie miałem na myśli nic złego, wręcz przeciwnie, oni podchodzą dość rzetelnie do testów, także do pomiarów. Natomiast bardziej chodziło mi o fakt, że z tabel pomiarowych dość trudno coś wywnioskować o dźwięku. A sam produkt jest rodzimie chiński. A znając generalnie podejście tej nacji do sprzętu, to raczej spodziewałbym się pójścia po najmniejszej linii oporu, jeśli chodzi choćby o uzyskanie certyfikatu MFI. Stąd moje przypuszczenia. Ale naprawdę, jak ktoś ma ochotę, to nie widzę przeciwwskazań, jego pieniądze. Mnie nic do tego. I nie ma o co kopii kruszyć :)

 

 

A co do tego "marnego źródła" Jakoś sobie nie krzywduję, a podłączam tam w miarę topowe słuchawki, sklepowo jakby ciut droższe nawet od samego źródła, a które już tanie nie jest :D

 

 

 

a co żeś jeszcze tam podłączał do swojego IP7 co fajnie grało? chciałbym mieć jakies alternatywy bo wciąż jakoś nie wierzę w Shure i ich muzykalne możliwości...

 

budżetem się nie przejmować - ja na punkcie audio jestem kompletnie zwariowany, właśnie np jedzie do mnie metrowy kawałek kabla IC do stacjonarki za naście tys pln... :)

 

Niestety w portable stawiam przede wszystkim na wygodę - żadnych wzmaków na gumkę czy dodatkowych pudełek w postaci osobnego DAPa,

 

Chcę jednak wyciągnąć z IP7 wszystko co się da, bez względu na koszt... DO tej pory wydawało mi się jednak że to mija się z celem przy takim źródle jak telefon - tak jak kupowanie kolumn za 100 tys do wzmacniacza za 5 tys...

 

Ale skoro jest inaczej, i taka inwestycja ma sens, to tylko sie cieszyć...

 

 

Dużo rzeczy podłączałem, może nie do 7 Plusa, bo tego mam stosunkowo krótko, ale to 6 Plusa i 6S Plusa, także przez dongle od 7, już tak. Choćby wspomniane IE800. U mnie skończyło się na tym co mam w profilu. Aczkolwiek do Iphone najbardziej synergią mi leżały SE846 i Westony W40, jeśli mowa o uniwersalach. Chociaż te ostatnie, to nie tak sama klasa. Ale synergia była. Z Angie jest ok, bo one generalnie ze wszystkim z grubsza zachowują się neutralnie. Ale nie ma takie absolutnej synergii jak z SE846. Myślę, że to kwestia impedancji obciążenia, gra w tym rolę akurat. Angie jednak mają już swoje wymagania odnośnie wzmacniacza. Można też celować i w customy, skoro mowa o takich przedziałach cenowych. Ale tu się nie wypowiadam, bo to już mocno indywidualna sprawa. Nie każdy lubi, ja na ten przykład nie przepadam.

 

EDIT

I jeszcze jedna uwaga, skoro rozmawiamy już o IE800, uważajcie na podróby, ale to koniecznie. Szczególnie przy "okazjach" z Ebaya.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności