Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nausze (na ulice) pomoc w wyborze - 20 moich propozycji


Zenden

Pytanie

Hej, ostatnio próbowałem przejść z pchełek na dokanałówki. Po zakupie niestety potwierdziło mi się to co uważałem wcześniej, że nie są to słuchawki dla mnie, głównie chodzi o komfort ich używania, wypadają mi, szczególnie z jednego ucha :P Z pchełek ciężko coś lepszego wyciągnąć więc pozostały mi słuchawki nauszne. Oto ważne dla mnie kryteria:

 

- ważny jest dla mnie wygląd słuchawek, lubię minimalizm, najlepiej czarne, mało ozdobników, nie duże

- słucham różnych rodzajów muzyki ale najwięcej muzyki gdzie najważniejszy jest wokal i gitary (niekoniecznie mocne)

- cenię sobie dodatki do sprzętu, mile widziany fajny futerał, odpinany kabel ale nie są to wymogi

- cena najlepiej ok 300zł ale ważna jest dla mnie cena/jakość, więc mogę dać mniej lub więcej jeśli to będzie bardziej opłacalne

- przeszkadzają mi bardzo odgłosy, które przedostają się do słuchawek w postaci szurana kabla o ubranie, głosy mojego chodzenia czy nawet oddychania :P zwykle chyba występuje w mocno zamkniętych słuchawkach, mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :P

- fajnie jakby jakoś mega nie grzały uszu, fakt teraz pogoda dobra i mogą robić za nauszniki ale gdy się zrobi cieplej będzie trochę lipa bo mój organizm słabo reaguje na wysokie temperatury :P

 

Poniżej przedstawiam słuchawki, które wpadły mi w oko. Proszę abyście pomogli mi w wyborze, które będę najlepsze :) Chętnie przeglądnę również inne propozycje. Najchętniej odnośnie słuchawek "back neck", które nie są za bardzo popularne i ciężko coś ciekawego znaleźć. Słuchawki ułożone od najtańszych do najdroższych w najtańszych cenach za ile je mogę kupić.

 

139 SENNHEISER HD229
145 PIONEER SE-MJ532-K
145 SKULLCANDY GRIND
189 BEYERDYNAMIC DTX 501 P
200 SoundMagic P30S
209 AKG Y30U
239 MARSHALL SŁUCHAWKI Major II
240 YAMAHA HPH-150B
250 akg y40
299 AKG K450
300 AUDIO-TECHNICA ATH-WS55
300 Ultrasone HFI15G
340 Sennheiser PX200-IIi
350 Denon AH-MM200
350 MDR-10RC
399 AKG Q460
450 AKG Y55
470 AKG K451
480 Audio Technica ATH-SR5
500 Audio-Technica ATH-ES55
550 Bose SoundTrue On-Ear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"głównie chodzi o komfort ich używania, wypadają mi, szczególnie z jednego ucha" - czy próbowałeś doków z zausznicami lub na przykład pianek Comply zamiast tipsów ?

Noszenia dokanałówek metodą over-ear ?

Od tego zacząłbym, bo jednak mobilnie, w gwarze, najlepiej spiszą się dokanałówki, oczywiście po odpowiednim dopasowaniu tipsów czy pianek i złapaniu seala.

 

Chcesz w nausznych chodzić po ulicy ?Jeździć komunikacją ?

Pytam, bo większość nausznych słuchawek z racji małej wielkości padów ma problemy z tłumieniem o czym producenci dobrze wiedzą więc podbijają pasma tu i ówdzie żeby to zrekompensować co nie za dobrze wróży Twojej muzyce : "ale najwięcej muzyki gdzie najważniejszy jest wokal i gitary (niekoniecznie mocne)".

Poza tym są to z reguły nieźle podkręcone V-ki żeby jakoś to brzmiało na kiepskich smartfonach, bo to z definicji słuchawki portable dla młodzieży.

 

"przeszkadzają mi bardzo odgłosy, które przedostają się do słuchawek w postaci szurana kabla o ubranie" - klips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale takstary ml750 są dostępne jak cuda, wszyscy o nich mówią a nikt ich nie może kupić :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zamów i napisz tutaj za 3 tygodnie czy je już masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcesz w nausznych chodzić po ulicy ?Jeździć komunikacją ?

Pytam, bo większość nausznych słuchawek z racji małej wielkości padów ma problemy z tłumieniem o czym producenci dobrze wiedzą więc podbijają pasma tu i ówdzie żeby to zrekompensować co nie za dobrze wróży Twojej muzyce : "ale najwięcej muzyki gdzie najważniejszy jest wokal i gitary (niekoniecznie mocne)".

Poza tym są to z reguły nieźle podkręcone V-ki żeby jakoś to brzmiało na kiepskich smartfonach, bo to z definicji słuchawki portable dla młodzieży.

 

Głownie do chodzenia, komunikacja miejska aktualnie bardzo rzadko. Wybrałem nogi zamiast MPK :lol: Zdaję sobie z tego sprawę, że na ulicy najlepiej sprawdzą się "głośne" piosenki, a ja słucham dużo spokojnej muzyki, więc trudniej o takie słuchawki.

 

"przeszkadzają mi bardzo odgłosy, które przedostają się do słuchawek w postaci szurana kabla o ubranie" - klips.

 

Kable może tak ale najbardziej irytuje mnie dzwiek odglosow mojego chodzenia a z tym klips raczej sobie nie poradzi

 

"głównie chodzi o komfort ich używania, wypadają mi, szczególnie z jednego ucha" - czy próbowałeś doków z zausznicami lub na przykład pianek Comply zamiast tipsów ?

Noszenia dokanałówek metodą over-ear ?

Od tego zacząłbym, bo jednak mobilnie, w gwarze, najlepiej spiszą się dokanałówki, oczywiście po odpowiednim dopasowaniu tipsów czy pianek i złapaniu seala.

 

 

Nosiłem tylko normalne dokanałówki. Zwykle jakieś byle jakie, ostatnio kupiłem sobie trochę lepsze LAMAX PRIME P-1 aby spróbować wyjść z pchełek na ich rzecz ale niestety odesłałem bo mnie nie zadowoliły i tak samo wypadały mi. Oczywiście jestem za dokanałówkami ponieważ spełniają moje główne wymaganie - minimalizm. Słuchawki nauszne jakby małe nie były zawsze będą widoczne i będą się rzucać w oczy. Jeśli znasz jakiś konkretny model za którego poręczysz, że nie będzie mi wypadać z ucha to chętnie się nad nim zastanowię.

Edytowane przez Zenden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Jeśli znasz jakiś konkretny model za którego poręczysz, że nie będzie mi wypadać z ucha to chętnie się nad nim zastanowię."

 

Nikt Ci tego nie poręczy. Nie ma dwóch takich samych par uszu na tej planecie, niestety ...

 

Z drugiej strony nie wierzę, że nie możesz dobrać sobie odpowiednich tipsów czy pianek.

Odnoszę wrażenie, że swoje doświadczenia w kwestii wypadania opierasz na tipsach dołączonych do Twoich słuchawek :)

Mam cały woreczek (spory) różnych tipsów i jeśli kupuję doki, a tipsy z zestawu ni łapią seala to "wachluję" tymi z woreczka aż coś dobiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Jeśli znasz jakiś konkretny model za którego poręczysz, że nie będzie mi wypadać z ucha to chętnie się nad nim zastanowię."

 

Nikt Ci tego nie poręczy. Nie ma dwóch takich samych par uszu na tej planecie, niestety ...

 

Z drugiej strony nie wierzę, że nie możesz dobrać sobie odpowiednich tipsów czy pianek.

Odnoszę wrażenie, że swoje doświadczenia w kwestii wypadania opierasz na tipsach dołączonych do Twoich słuchawek :)

Mam cały woreczek (spory) różnych tipsów i jeśli kupuję doki, a tipsy z zestawu ni łapią seala to "wachluję" tymi z woreczka aż coś dobiorę.

Moim zdaniem trzeba spróbować normalnie i popróbować jak nie wychodzi to ote i najlepiej na piankach powinny się do wszystkiego dostosować, a jak nie to są customy :D tylko te na pewno nie na mój portfel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owszem opieram tylko na dołączonych :P Ostatnie słuchawki miały 3 różne pary, które miały zapewnić trzymanie się w uchu :P To poleccie jakieś słuchawki z gumkami bądź jakimś zestawek gumek sprawdźę jak to wygląda.

 

Jakieś rady odnośnie podanych przeze mnie modeli słuchawek? :P

Edytowane przez Zenden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może na początek coś od naszego forumowego Kolegi, Bigmarasa :

 

http://allegro.pl/meelectronics-silikonowe-tipsy-10-par-tulejka-400-i6620361598.html

 

To tylko przykład. I niekoniecznie na tulejkę 400 ;)

Dogadaj się z Bigmarasem czego Ci trzeba.

 

"Jakieś rady odnośnie podanych przeze mnie modeli słuchawek?"

 

Szukaj seala i dopasowania w dokanałówkach, bo nawet tego nie zacząłeś ;) przymierzając 3 pary tipsów z zestawu :D:woot::wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W dzisiejszym rankingu Fatso dotyczącym doków :

 

http://forum.mp3store.pl/topic/143971-ranking-iem-by-fatso/?p=1408398

 

pozycja nr 9

 

Kto nie ryzykuje ten nie słucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem Mee Audio M6Pro głównie z racji dużej dostępnej ilości akcesoriów silikony, gumki, tipsy, pianki. Mam nadzieję, że coś będzie się dobrze trzymało mojego ucha. Jak nie będę was prosił o pomoc jak to rozwiązać. Jak nie to zwrot i nauszne :P

Edytowane przez Zenden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odebrałem dzisiaj Mee Audio M6Pro, póki co muszę przyznać im jedno, trzymają się dobrze ucha :) Myślę, że założone pierwsze z brzegu tipsy raczej nie mają znaczenia, konstrukcja słuchawek plus kabel nad uchem są świetne. Zaraz idę na miasto to je tam sprawdzę.

 

Odnośnie dźwięku z tego co wyczytałem w innych tematach jest analityczne co słychać, więc nie wiem czy nie lepiej by u mnie się sprawdziły OSTRY KC06A, które mają więcej fanu. Chociaż w innym temacie na ich temat widziałem, że ktoś założył tipsy od KC06A i grały inaczej. Ktoś posiada te słuchawki i eksperymentował z tipsami?

 

Co do opakowania, akcesoriów jest super wyglądają na wyższą półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności