Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa pod Superlux HD681 EVO MKII


Zenden

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jak w temacie szukam jakiejś karty dźwiękowej lepszej niż zintegrowana. Używam już jakiś czas słuchawek Superlux HD681 EVO MKII i jestem z nich średnio zadowolony ale winą obarczam właśnie dźwiękówkę. Słuchawki są budżetowe, więc taką samą chciałbym kartę dźwiękową. W grę wchodzą też używki.

 

W słuchawkach jest dla mnie za dużo basu, zależy mi na wokalach, więc fajnie jakby karta dała radę to jakoś ogarnąć (o ile się da? - neutralne?).

 

Dodatkowo też chętnie przejrzę jakieś propozycję głośników do komputera.

Edytowane przez Zenden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich budżetowych kart polecam karty od creative (tak wiem jak to dla niektórych to brzmi) audigy 2 zs/ music sb0460 używane można kupić poniżej 70 zł, są to karty pod złącze pci (warto mieć to na uwadze), wymagają trochę grzebania ze sterownikami. Music ma kilka efektów tylko, że od razu można odpuścić emulację dźwięku 3d, crystalizer jest trochę śmieszny (niektórym się podoba). Masz jednak do dyspozycji eq i opcję svm, która robi dźwięk bardziej neutralny (nie z każdymi słuchawami się zgrywa). No chyba, że masz okazję kupić używanego aim sc8000 to wtedy bierz aima. Btw evo to są po prostu basowe słuchawki i tylko do pewnego etapu da się to zminimalizować.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

No właśnie muszę najpierw zerknąć do kompa jakie mam dostępne wejścia na kartę.

 

Podane przez Ciebie propozycje można tanio wyłapać na allegro. Gorzej z aim sc8000, którego nie ma w ogóle :P Ważna dla mnie będzie również możliwość podpięcia karty do przedniego panelu w celu swobodnego korzystania ze słuchawek. Obserwuję też na allegro aukcję Xonar DX czytałem, że to też dobry wybór.

 

Co do słuchawek to właśnie zauważyłem. Chcę zobaczyć jak działają na lepszej karcie ew. potem rozważyć zakup czegoś podobnego ale mniej basowego ew. wymienić moje stare głośniki i głównie z nich słuchać muzyki a ze słuchawek korzystać głównie pod gry.

Edytowane przez Zenden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są większą inwestycją i ciężko kupić jakieś za 100 zł, a słuchawki za 100 zł np. sl hd681 (te "klasyczne) są przyzwoite. Xonar DX (nie bierz dg) jest lepszy od kart creative tylko jest droższy, porównywalny do aima, którego ostatnio wcięło i można tylko kupić w komputroniku za 230zł, więc opłacalność spadła. Jak już zamierzasz kupować xonara za 300 zł (jakoś te za 200 na alledrogo do mnie nie przemawiają) to już chyba lepiej było by kupić lepsze słuchawki za 250-200 zł i kartę za 60 zł i sumarycznie wyjdzie lepiej (raczej).

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł na pewno nie będę kupował. Obserwuje aukcje, więc zależnie za ile zejdzie. Co do słuchawki > karta dźwiękowa to też słucham z głośników, więc dźwiękówka będzie mi się sprawdzała do obu a droższe słuchawki to inwestycja tylko pod słuchawki. Słuchawki jakieś tam już mam a dźwiękówka integra, więc od niej chce zacząć wymianę. Inne głośniki, słuchawki potem sobie dokupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od modów to tylko Perul jest mistrzem :D

Widziałem kilka jego "tworów" i jestem pod wrażeniem pomysłu, bo dziurkę w muszli sam sobie każdy wywierci, ale żeby to działało to już inna sprawa. Niestety nie miałem możliwości do tej pory usłyszeć tych modyfikacji.

Jak tam twoje aukcje Zenden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeszcze nic nie kupiłem. Aktualnie myślę nad używanymi Creative SB X-Fi Titanium (150zł) a Xonar XD (200zł). Zastanawiałem się też nad zewnętrzną aby mieć również pod laptopa ale domyślam się, że za taką cenę ciężko będzie uzyskać coś o podobnej jakości co zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Póki co odstawiłem zakup karty dźwiękowej, ponieważ rozglądałem się za słuchawkami na ulice. Kupiłem słuchawki, więc powracam z tematem. Postanowiłem, że kupię zewnętrzną kartę + wzmacniacz słuchawkowy, który będzie się również nadawał w drogę.

 

Posiadam zupełnie różniące się od siebie słuchawki MEEelectronics M6 Pro i Superlux HD681 EVO MKII. Najlepszym wyborem wydawał mi się Fiio E7 Andes, ale niestety nie jest produkowany :( Patrzyłem na wyższe modele Fiio ale od nich lepszy cena/jakość wydaje mi się S.M.S.L M2 ale nie wiem czy zgra się dobrze ze słuchawkami. Priorytet to domowe zastosowanie Superluxów ale fajnie by było jakbym mógł również w dłuższe podróże móc z sensem podpiąć do M6.

 

Obecnie posiadam w kompie Realtek ALC889 a przenośnie otwarzam z telefonu Xiaomi 3 Redmi Pro.

 

Pomożecie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności